Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Tuning 1.9dti : Tuning - 2

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 26 Apr 2024 16:48

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 26 Sep 2009 12:23 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
a aký bude potom výkon a čo to bude stáť

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 26 Sep 2009 12:30 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 25 Sep 2009 21:01
Príspevky: 53
Bydlisko: PB
AUTO: Clio 1.9Dti
Výkon by mal byť okolo 70kw.Práve niekoho hľadám čo mi to spraví, tak cenu neviem.

_________________
Clio 1.9 Dti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 26 Sep 2009 12:55 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
no skus sa popýtať tu:
http://www.pneutech.sk

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 26 Sep 2009 13:58 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 25 Sep 2009 21:01
Príspevky: 53
Bydlisko: PB
AUTO: Clio 1.9Dti
Našiel som toto, no je to dosť.Rád by som niečo lacnejšie.
http://www.rls-chiptuning.sk/znacka.php ... ault&typ=1

_________________
Clio 1.9 Dti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 27 Sep 2009 10:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor

Založený: 27 Aug 2009 21:37
Príspevky: 270
Bydlisko: Považská Bystrica
AUTO: Renalt Clio RT 1.2 Elia design
NECHIPOVAT NECHIPOVAT ZBYTOCNE UTRATENE PENIAZE !!!!!!!!! kto chce vysvetlovat vlozim zive dokazy neuspechu a podvodu


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 27 Sep 2009 12:58 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 25 Sep 2009 21:01
Príspevky: 53
Bydlisko: PB
AUTO: Clio 1.9Dti
Tak tie odkazy sem daj, alebo mi ich pošli cez ss.

_________________
Clio 1.9 Dti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 28 Sep 2009 11:30 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor

Založený: 27 Aug 2009 21:37
Príspevky: 270
Bydlisko: Považská Bystrica
AUTO: Renalt Clio RT 1.2 Elia design
http://www.sportmotor.cz/ABCtuning.pdf
jeden co som narychlo nasiel, druha vec, sused ma ,, chipnute 1.9 Dti Clio II, okrem zvysenych emisii a problemov na emisnej , vacsej spotrebe paliva ( lebo ako inak zdvihnut vykon ako pridanim pomeru vzduchu a paliva, a este jedna vec zivotnost motora tak 30 % dolu a to hovorim o novom motore a nie o 10 rocnom a 200000km ako mnohy chipaci maju, je to nezmysel, u mna v klube sme o tom mali rozpravu a mame tam ludi co jazdia vrchy a preteky a ty sa jednohlasne vyjadrili ze bez uprav vaciek, hlavy vyfuku sania a podobne je chiptuning uplne nahovno, pri turbe sa daju zvysit tlaky turba, no vyssie tlaky nizsia zivotnost tak si vyber, ja ti to neodporucam, preco by vyorbca dal miliony do vyvoja motora ked by vedel ze vykonejsi motor sa bude lepsie predavat a da sa to spravit za par korun hmm? nemyslis?

Ak chces este viac tak sa o otm mozeme pobavit, inak je to odo mna vsetko, vsetky auta ktore mam v okoli a su nejakym sposobom upravene jednak stracaju na hodnote a aj zivotnosti, fyzika nepopusti ani ked sa rozkrajas.

Verim tomu ze stale veris ze to ide, ok kd si kupis plne programovatelnu RJ za 3000eur, tak ti to pojde no nie na origo, tam sa prepisuju len mapy a to len na maximalne mozne otvorenie ventilov, cim motor trpi ale to ti vypravat nemusim, ved rezerva motora sa vola rezerva preto aby sme ju vsetci chipli.

Ale ak sa predsa len presvedcis o pravde chlapikov s notbukom a kopou kablov, tak si nechaj zmerat vykon na brzde pred tym a potom, ak na to nemas tak sa nechaj oklamat.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 28 Sep 2009 14:59 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 25 Sep 2009 21:01
Príspevky: 53
Bydlisko: PB
AUTO: Clio 1.9Dti
fuseon; Vcelku s Tebou súhlasím je veľa podvodníkov.Ja hovorím o tom že chcem zvýšiť na taký výkon, na ktorý je stavaný motor.Megan,Scenic má ten istý motor 69-77kw. Preto nad tým uvažujem.Prepíše sa mapa a vymenia vstreky. Samozrejme sa zvýši spotreba ale iba vtedy ak naplno využívaš výkon. Neviem kto by dokázal naplno využívať výkon v cliu na plných cestách. Ja to chcem na predbiehanie v rámci bezpečnosti.

_________________
Clio 1.9 Dti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 28 Sep 2009 18:34 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor

Založený: 27 Aug 2009 21:37
Príspevky: 270
Bydlisko: Považská Bystrica
AUTO: Renalt Clio RT 1.2 Elia design
ok som rad ze si rozumny, ja na mojom 1.2 8V mam maximalny vykon vyskusany neraz, to sa lahko dosiahne aj pri obycajnom priedbiehani ;) , ten rozdiel je mozno aj kvoli tomu ze Scenik moze mat vacsi intercooler, moze viac tlacit turbo, v inych otackach pracuje s rozdielymi parametrami, chcelo by to grafy, nejake popisy ake su prevody v prevodovke, pokial ti ide o 8 kw ci kolko je to tak to za to nestoji, aspon ja by som sa na to vykaslal, radsej lepsi podvozok, lepsie silenbloky na napravy a uvidis ako sa zmeni charakteristika auta pri tom istom vykone


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Tuning 1.9dti
OdoslaťOdoslané: 29 Jan 2010 14:26 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 29 Jan 2010 13:10
Príspevky: 1
mam megan 1.9dti 59kw,jeho vykon bol onicom tak som ho dal čipnut no islo to len prepajkovaním čipu,no stále to malo len cca 80kw tak som vytiahol eg ventyl a ovládanie pretlaku turba(hadička zo sania do pr.ventylu turba som prerušil a vlozil el.cievku ktorá odstavý pretlak a turbo ide na plný výkon.Mam urobený vypínač pri volante ktorým to ovládam,kým je vypnutý funguje to normálne lebo je volný prechod cez cievku do ventylu.Najviac výkon cítit vkopci od 2500 ot.min.Ešte vymením cooler za večší do predu pred chladiče kde je trocha problém s jeho potrubím a vymením vstrekovače zo 72kw motora.pri týchto upravách to jazdí velmi slušne cca 3roki,podstatná je pravydelná výmena oleja a rozvodov a hlavne nevytáčať za studena,mám ho 5rokov a večí problém ešťe nebol.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 26 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©