Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Nekuri a nezohrieva mi motor v zime : Renault Scénic I a RX4

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 27 Apr 2024 22:46

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Nekuri a nezohrieva mi motor v zime
OdoslaťOdoslané: 09 Dec 2012 00:14 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Dec 2012 23:58
Príspevky: 2
spam: Nie
Mam problem že sa mi v zime alebo za chladneho počasia nezohrieva motor čiže aj nekuri. Cez leto sa mi sice neprehreje aby zaplo ventilator aj keď to dusim naplno. Mam megana scenica 1,9DTI 1997.
Zo začiatku mi išlo kurenie iba na 4 potom som to dal spraviť teraz mi ide 1,2,3,4 ale motor sa mi stale nezohrieva menil som termostat chladič je dobry. ten čo mi robil rychlosti kurenia povedal že aj prod pristrojovkou je to ok. Trošku sa zohreje keď prejdem večiu vzdialenosť len to mi je už na nič keď musim vystupovať. ale z termostatu čo ide hadica ku chladiču je taka letna ale spodna studena ta sa mi nezohrieva ale v chladiči chyba nieje. Kamarat mal ten isty problem ten tam pomenil všetko a stale mu to nešlo tak ako by malo a spominal že scenic ma chudobnu zmes že v tom je chyba. Tak by ma zaujmalo či by sa dal tento problem niako odstraniť aby to fungovalo jak ma, ale nezavisle kurenie montovať nebudem :)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nekuri a nezohrieva mi motor v zime
OdoslaťOdoslané: 09 Dec 2012 03:42 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Zahrievanie motora ovplyvňujú tri veci.
- produkcia tepla motorom - to veľmi neovplyvníš lebo diesel sa zohrieva trovhu pomalšie
- odoberanie tepla kúrením - je priamo zapojené na chladenie motora a pri plnom výkone znižuje teplotu motora
- termostat - ten reguluje prepúšťanie vody do chladiča a má sa otvoriť až pri prevádzkovej teplote motora. Ak je stále pootvorený alebo sa otvára príliš skoro (je na ňom vyrazená teplota otvorenia) tak zabráni riadnemu zahriatiu motora.

Už si iba stačí ujasniť čo je krátka trasa. V mraze sa prevádzková teplota dá dosiahnuť do 10 km ale veľa záleží na štýle jazdy.

U teba predpokladám vadný alebo nevhodný termostat.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nekuri a nezohrieva mi motor v zime
OdoslaťOdoslané: 09 Dec 2012 18:50 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Dec 2012 23:58
Príspevky: 2
spam: Nie
No neviem teraz som si zobral z laguny ten isty motor cely termostat ale zlysovany v kope tak to skusim zajtra nahodiť a uvidim čo z tym bude tak čo ja viem trošku sa zdvyhla teplota po tych 17km v otačkach cca 3k (3000) tisic snažil som sa tomu šlapnuť. Viem že diesli niako moc dobre nekuria ale aby fukali vlažny vzduch po takejto trase sa mi zda divne...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nekuri a nezohrieva mi motor v zime
OdoslaťOdoslané: 12 Dec 2012 18:59 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 09 Dec 2012 17:17
Príspevky: 3
spam: Nie
Mne iba nekuri. Z bloku motora ide hadica na nej je rozbocovac a z toho idu dve hadice do vnutra auta pravdepodobne do radiatora kurenia. Problem je ten ze hadica co ide po rozbocovac je horuca a za nim su hadice studene. moze tomu byt napricine radiator alebo ten rozbocovac? Dakujem M.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©