Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
Zatekanie do auta cez dvere : Technické problémy všeobecne

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 04 Máj 2024 19:15

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Zatekanie do auta cez dvere
OdoslaťOdoslané: 17 Máj 2013 10:14 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Hello, na zaklade skusenosti som sa rozhodol napisat ako vyriesit jednoduchy problem so zatekanim do auta skrz dvere.

Najcastejsiou pricinou byvaju tri scenare:

1. Unavene tesnenie dveri
2. Upchane odtokove kanale pod celnym sklom
3. Zle vnutorne tesnenie dveri

Ja rovno skocim k 3. moznosti, ktora sa stala mne a je asi taka najzahadnejsia z mojho pohladu. Porusene tesnenie vo vnutri (pod "tapacirungom") sa prejavuje nasledovne.
Voda namiesto odtekania odtokovymi kanalmi na spodku dvier preteka do vnutorneho oblozenia dvier a vyteka jeho spodkom do interieru auta. Zistitelne to je jednoducho a to stekanim vody po prahu potocikom na podlahu.

Oprava je velmi jednoducha a potrebne je nasledovne:
- sada skrutkovacov + torx
- silikon

Po zlozeni oblozenia dvier je viditelna vypln dvier, ktora je prilepena po obvode. O vlastnostiach lepidla, ktore je pri vyrobe pouzite plati, ze jeho zivotnost je velmi dlha a aj pri aute starom 10 rokov ma stale rovnake vlastnosti, t.j. je stale makke, poddajne, lepive, Takze vypln je mozne lahko odlepit a opatovne na to iste lepidlo nalepit. Bohuzial niekedy sa stane nejaka mala chyba, ktora lepidlo narusi.

V mojom pripade to bola mala dierka, cca 1cm v lepidle na obvode v spodnej strane dvier. Tato vypln dvier ma za ucelom zabranit prechodu vody, ktora sa dostane do dvier skrz tesnenie skla, do vnutornej strany dvier. Akonahle je obvodove lepidlo niekde prerusene, voda, ktora natecie do dvier pretecie do vntornej strany a zacne stekat na prah. Nasledne uz zalezi na tom ako je prah tvarovany, no vo vacsine pripadov stecenie je nevyhnutne do vnutra vozidla, nakolko von sa voda nevie dostat kvoli vonkajsiemu tesneniu dvier.

Takze na opravu pouzijeme silikon, v mojom pripade som pouzil cierny silikon urceny na sklenarenske prace, je rovnaky ako kazdy iny, mozte pouzit aj priehladny ci biely. Mne cierny ostal po upravach tesnenia skiel, takze som pouzil ten.

Najlepsie a preventivne nanesieme po celom obvode tesnenia co najvacsiu vrstvu silikonu. Nechame minimalne 30 minut schnut, idealne sa snazime tesnenie drzat pritlacene. Po tejto dobe silikon vyschne do takej miery, aby uz nebol lepivy a je mozne uvolnit tlak na tesnenie.

Pokial mame cas a priestor, odporucam nechat silikon doschnut s otvorenymi dverami. Vyhneme sa octovemu smradu v aute. Ak cas nemame, dvere zmontujeme a fungujeme dalej.

Najlepsie je vsak vyhnut sa vode vo dverach najblizsich 24 hodin, aby voda nemala moznost niekde prerusit silikon.

Dodatocne pripojim fotografie s presnym postupom.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie do auta cez dvere
OdoslaťOdoslané: 27 Jún 2013 14:28 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 22 Sep 2010 16:45
Príspevky: 52
ja mam megane 2005 grandtour a mne netecie na podlahu ale mam vodu priamo vo dverach v tom odkladacom priestore, t.j. voda tam musi ist inakadial, zvrchu.... ale kadial? cez okno? cez reprak?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©