Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Trubka prepadu oleja - turbo : Renault Kangoo I a II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 10:50

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Trubka prepadu oleja - turbo
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2018 02:32 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 09 Feb 2018 02:29
Príspevky: 22
AUTO: kangoo tdi
spam: Nie
Zdravim,

prosim vas, moze nefunkcna alebo nezasunuta trubka prepadu oleja do motora viest k zniceniu turba?

V servise mi povedali, ze do turba sa dostal olej a uplne znicil turbo... auto nestartovalo, preto v amaterskom servise mi vybrali starter...a aby sa dostali k starteru, vybrali trubku prepadu oleja....a videl som ze trubku trosku spucili ked ju zasuvali do motora respektive mozno ju zle zasunuli....na druhej strane je mozne ze tesnenie turba zlyhalo kedze olej som velmi nestracal ale cely spodok pod motorom bol od oleja zrejme tlak z turba cez tesnenie


Cize este raz, moze nefunkcna alebo nezasunuta trubka prepadu oleja do motora viest k zniceniu turba?

Dakujem za pomoc


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Trubka prepadu oleja - turbo
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2018 09:49 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Je to odpadová trubka ktorou olej voľne steká do kľukovej skrine. Ak by bola mierne sploštená tak sa môže zmeniť prietok oleja ale to nemá vplyv na mazanie turba. Úplné obmedzenie prietoku by už malo vplyv lebo ložiská sú olejom i chladené a pri malom prietoku oleja môže dôjsť k jeho "spáleniu" kedy sa v ňom vytvoria tvrdé kúsky karbónu a tie pôsobia ako brúsna pasta. Takže záleží do akej miery bol sploštením obmedzený prietok. Osobne by som považoval za závažné obmedzenie prietoku zmenu prierezu trubky zhruba pod polovicu. Každopádne i takáto príčina pôsobí postupne a chvíľu by trvalo kým by sa prejavila poškodením turba.
Čomu hovoria zničenie turba? Poruchy môžu byť v podstate dve kedy jednou je opotrebenie ložísk s presakovaním oleja do sania a druhou poškodenie lopatiek. Prienik oleja je častý a bežný prejav opotrebenia pri ktorom je problematické určiť hlavnú príčinu. Zničenie lopatiek sa stáva ak do sania vnikne cudzí predmet alebo ak uloženie turbíny je natoľko opotrebené že príde ku kontaktu lopatiek s obalom.

Znečistenie spodku motora od oleja skôr signalizuje netesnosť.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Trubka prepadu oleja - turbo
OdoslaťOdoslané: 11 Feb 2018 08:30 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 09 Feb 2018 02:29
Príspevky: 22
AUTO: kangoo tdi
spam: Nie
Zdravim, dakujem....v servise povedali olej vosiel do turba a znicil lopatky


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©