Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
Prevodovka krátka a dlhá : Renault Mégane I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 15:06

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Prevodovka krátka a dlhá
OdoslaťOdoslané: 23 Máj 2013 13:54 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 15 Aug 2012 20:38
Príspevky: 29
spam: Nie
Čaute, mám otázku na trošku skúsenejších renaulťákov, alebo tých ktorí o tom jednoducho niečo vedia :) . Na R Megane I s motorom 1,6e 66kW sa ževraj dodávali dva typy prevodoviek ? Jedna s krátkou 5-ťkou a druhá s dlhšou 5-ťkou. Na mojom megane minulý rok praskol obal na prevodovke zrejme sa rozsypalo nejaké ložisko a mechanik mi tam teda menil prevodovku s tým, že jeden deň mi volal, že má prevodovku a že ju druhý deň bude montovať, keď som mu volal druhý deň povedal, že prevodovka vyzerá úplne rovnako, ale že sa jednoducho nedá namontovať, alebo niečo také...na druhý deň mi volal, že auto mám hotové, zrejme zohnal novú prevodovku...bol som tak rád, že som sa ho ani nepýtal akoto, že zohnal tak rýchlo druhú...čo som si však po nejakom čase všimol, tak na tejto prevodovke je kratšia 5-ťka. Kto sa nevyzná tak nech mi prosím vás nepíše, že je nemožné aby na prevodovke bola kratšia iba 5-ťka a ostatné prevody boli rovnaké ako tie na predchádzajúcej prevodovke, pretože mi pri určitých rýchlostiach točí rovnako otáčok ako na starej prevodovke, len 5-ťka je kratšia, reálne sa dá radiť už pri 60-tke, čo na starej sa dalo až pri 70-tke. Teraz mi teda 5-ťka točí viac ako treba a to hlavne na diaľnici kde mi napríklad predtým točila 3500 otáčok pri 135 km/h , teraz mi tých 3500 točí pri 120-tke, takže viac ako 120 chodím len vtedy keď treba predbiehať, pretože to už potom dosť vrčí. Viac otáčok samozrejme znamená aj vyššiu spotrebu, čo neriešim keďže jazdím na LPG <jaz> jednoducho ma to len tak zaujíma :D


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prevodovka krátka a dlhá
OdoslaťOdoslané: 23 Máj 2013 14:32 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Skor by som povedal, ci tam nepasuje nejaka "nizsia rada" prevodovky, napr. z 1.4 motora. To by chcelo ale badanie. Osobne by som tam skusal napasovat prevodovku z 2.0 16V motora (F7R kod motora) kde sa montovala najpevnejsia prevodovka. Na tomto motore a s tou prevodovkou (5 stup) sa dalo auto rozohnat na 220km/h. Co je na 5. stup. prevodovku viac nez slusne, avsak samozrejme ide o vykon motora, ktory mal otacky daleko vyssie nez 1.6 motor a zaroven aj viac sily.

Ja osobne len hadam, ale povedal by som naozaj, ze je tam ina prevodovka. Bud teda nejaky 1.4 motor alebo 1.6 iny typ motora, menej vykonny/iny rocnik/cokolvek ine.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prevodovka krátka a dlhá
OdoslaťOdoslané: 23 Máj 2013 20:47 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 15 Aug 2012 20:38
Príspevky: 29
spam: Nie
obe možnosti sú možné, lebo napríklad 1,6-tka sa robila aj s 55kW motorom a ja mám 66kW verziu


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©