Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Poloautomatická parkovacia brzda : Renault Scénic II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 07 Máj 2024 11:36

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Poloautomatická parkovacia brzda
OdoslaťOdoslané: 01 Feb 2012 10:27 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 16 Nov 2011 17:48
Príspevky: 3
AUTO: Renault Grand Scenic II, r.v.2006
2,0 16V
Ahojte Renault-áci

rozpoviem Vám radšej celú story... <aa>
Viem, že už podobné veci tu boli rozoberané... ale táto moja sa mi zdá troška špecifickejšia...
A rád by som bol keby ste mi niekto vedeli poradiť... alebo pochváliť sa podobnou situáciou...
Ešte na konci zimy minulý rok /2011-február/...
Sa mi stala zaujímavá vec... sadnem do auta.. ktoré bolo celú noc odparkované za domom "asi v -8°C"
Keď som sa chcel rozbehnúť... vyhodil mi palubný počítač hlášku " Parking Brake Fault" a čo bolo horšie...
Tým že som nestál na pevnom teréne "bol to nejaký štrk" zistil som.. že kolesá normálne ťahám za sebou...zabrzdené
Prvé ma napadlo.. že normálne brzda zamrzla... tak som horko-tažko doslova po prednej náprave dotiahol auto do garáže...
Nepomohlo ale ...
Medzi tým som sa v návode dočítal o žltej poistke v batožinovom priestore... na ručné odistenie tejto brzdy... a až táto "finta" pomohla...
Myslel som že je kľud... ale nieje.. Zima vtedy už pomaly skončila a tento problém v plusových teplotách nebol problémom... Počítač síce už celý rok hlási chybu... ale to mi až tak neprekážalo.. ale teraz zase keď prišli silné mrazy... problém sa pripomenul opäť...
Našiel som si už taký fígeľ, že jednoducho nechávam auto odbrzdené "hneď po vypnutí motora auto odbrzdím a nechám len so zaradenou rýchlosťou"... ale dnes som zistil... že keď je ten mechanizmus poriadne namrznutý ako napr. dnes pri -12°C.. tak stačí len ten okamih ako zastavím motor a brzda sa sama zatiahne nato... aby to už prestalo fungovať...
Prvá moja otázka znie.. či sa s tým niekto už stretol a či by mi niekto vedel poradiť ?
Už som s tým bol v servise... skúsil to vraj resetnúť ale nepomohlo to...
Vraj to musí rozobrať aby zistili kde je chyba... možná oprava sa môže pohybovať od 20 do 800 Eur... tak neviem...
Nedá sa táto brzda jednoducho nejako absolútne deaktivovať aby sa nezaťahovala pri tom vypnutí motora?
Ako vlastne táto brzda funguje... klasicky len brzdí kotúče ??? alebo to funguje nejako cez diferenciál ?? Lebo s tým ťahaním zadnej nápravy za sebou mi to ani nepripadalo ako len zmačknutý kotúč...
Pravdou je, že pravdepodobne bude chyba niekde v tej riadiacej jednotke a v jej mechanickej časti... lebo divné je už aj to... že táto brzda pri zaťahovaní a odbrzďovaní vydáva špecifický zvuk...
Keď sú plusové hodnoty... tento zvuk trvá cca 2 sekundy...
Pri takomto mraze.. to vydá len také bzzz... asi cca. sekundu...
Tak neviem... prosím poraďte... :?:


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poloautomatická parkovacia brzda
OdoslaťOdoslané: 02 Feb 2012 11:28 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 16 Nov 2011 17:48
Príspevky: 3
AUTO: Renault Grand Scenic II, r.v.2006
2,0 16V
Vážne nikto nič ???
Žiadna aspoň trocha podobná skúsenosť ???
<aa>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poloautomatická parkovacia brzda
OdoslaťOdoslané: 11 Feb 2012 17:48 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 26 Nov 2011 16:03
Príspevky: 4
AUTO: Renault Scenic II 1.9 DCi, 2006
Funkcia automatickej ručnej brzdy sa dá jednoducho zrušiť, preštuduj manuál alebo si to daj v servise cez diagnostiku prepnúť na Škandinávsky režim - bude sa dať zabrzdiť iba manuálne, odbrzdí automaticky...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poloautomatická parkovacia brzda
OdoslaťOdoslané: 13 Feb 2012 09:45 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 16 Nov 2011 17:48
Príspevky: 3
AUTO: Renault Grand Scenic II, r.v.2006
2,0 16V
skúsim si to pozrieť...
ďakujem zatiaľ...

:)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©