Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Mar 2024 05:43

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 15 Feb 2010 16:53 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 15 Feb 2010 16:12
Príspevky: 30
Bydlisko: Brezová pod Bradlom
AUTO: renault megane II 1,6 16 V r.v. 2006
Čaute, obraciam sa na Vás s prosbou o radu ohľadne intervalov výmen filtrov a náplní. Po rokoch som vymenil značku Ford za Renault, konkrétne som presedlal z ford focus na renault megane sedan II 1,6 16V r.v. 2006 model 2007. Vzhĺadom k tomu, že renault nie je ford a aj intervaly výmen sú rôzne a všetku udržbu som si robil vždy sám, potreboval by som poradiť, kedy čo meniť. Pretože tieto informácie na rôznych renault fórach sa rôznia, bol by som rád a určite to pomôže aj ďalším členom tohoto fóra, ak by sa tu dali tieto intervaly dokopy. Už som zistil že na mojom modele sa mení olej každých 30.000 km alebo 1 rok, potreboval by som ešte vedieť, kedy kabínový filter, vzduchový a palivový, kvapalina v chladiči, prevodový olej. O palivovom filtri som zistil, že niektoré modely megana II majú ho intergrovaný priamo v zostave palivového čerpadla, takže tam je to s výmenou iné. Rozvody pri 120.000 km alebo 5 rokov. Mám síce najazdených iba 35.000 km, ale po záruke už nemienim navštevovať predražený značkový servis a preto zháňam tieto informácie. Ďakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 15 Feb 2010 18:32 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
máme tu pár meganistov,tak ti poradia snad oni.. olej by som menil aj častejšie ako 30tisic....aspon tých 15tisic...inak ako si spokojný s renaultíkom...uvažujem o kúpe ale grandtour s rovnakým motorom:)

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 15 Feb 2010 19:13 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Takže pár univerzálnych informácií:
Interval výmeny oleja je daný typom motora a nie modelom auta tak možno preto sa informácie líšia. Udávaných 30 tkm je síce možné ale ak máš svoje auto rád tak 20 tkm bude asi ideálne. Málokto najazdí ročne 30 tkm takže častejšie to bude zrejme podľa roku.
V prevodovke sa oficiálne olej nemení ale rozumný interval je cca 60 tkm. Brzdová kvapalina sa mení po dvoch rokoch a chladiaca kvapalina po troch rokoch. Niektoré chladiace kvapaliny ( tuším G12+ ) majú interval výmeny 5 rokov no málokedy je isté čo je v chladiči. Náplň v ostrekovači sa nemení, iba pred zimou je treba si dať pozor aby tam nezostalo veľa letnej ktorá môže zamrznúť. Vzduchový a peľový, ak sa nemýlim, tak majú interval 30 tkm.
Ja mením olej vždy na jar a na jeseň ( mám interval 15 tkm ) a pri jesennej výmene vždy dávam nový i vzduchový, peľový a palivový a sviečky. Kupujem súčiatky z druhovýroby tak to ani nevíde draho.

P.S. Tvoje auto by malo mať palivový filter samostatne pod podlahou pri nádrži.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 15 Feb 2010 21:10 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 15 Feb 2010 16:12
Príspevky: 30
Bydlisko: Brezová pod Bradlom
AUTO: renault megane II 1,6 16 V r.v. 2006
Dík aspoň za tieto odpovede, dúfam že ešte niekto odpíše. Zatiaľ som ešte ani minútu neobanoval kúpu renaulta. Uvidím po čase. Ako som už písal mal som Forda Focusa pár rokov a o údržbe som vedel všetko, pretože som si ju poctivo robil sám, ale dával som iba origoš veci, takže som vedel kedy sa má čo presne meniť, ale aj pri iných značkách filtrov, ako dáva ford do prvovýroby sú intervaly rovnaké. Myslím, že či je ford, alebo renault, intervaly výmeny by mali byť podobné. V mojom prípade keďže najazdím málo km tak do 10.000 ročne, tak ako napríklad výmena oleja bude skôr interval časový ako kilometrový. Pre porovnanie, ak sa mýlim opravte ma, pretože ako som na začiatku písal intervaly výmeny filtrov a náplní sa na rôznych renault fórach líšia. Ford focus výmena kabínového filtra 20.000 km/ 2 roky - renault myslím 30.000 km, Ford vzduchový 30000 - 60000 km / 3 roky - renault píšu 60.000 km alebo podľa znečistenia, ford výmena oleja + olej filtra pri 20.000 km/ 1 rok - renault 30.000 km/ 1 rok. Palivový filter ford 60.000 km - renault neviem, Ford výmena chladiacej kvapaliny červenej 10 rokov alebo 240.000 km - renault 3 roky a niekto udáva až 4 roky, km neviem. Ford mal prevodový olej celoživotnú náplň - renault asi teda tiež. Ja som vždy menil olej vo forde najneskôr po 1 roku alebo 15.000 km, ale tam nešla plná syntetika aj keď ford predpisuje olej ford formula 5W30 ale je to aj podľa vyjadrenia vo pracovníkov servisu ford polosyntetika. Sviečky sa vo forde menily od 30.000 km do 60.000 km podľa motora a druhu sviečok a v renaulte som zatiaľ vyčítal, že pri 60.000 km. Ak bude niekto ešte ochotný poradiť presne interval výmen predpísaný renaultom, budem rád. Ako som bol dotazovaný, či som spokojný s meganom, tak zatiaľ áno. Pôvodne som chcel ísť znova do forda presne pre to, že viem o ich údržbe veľa, ale sklamalo ma na forde napr. hrdzavenie karosérie, či už na mojom focuse alebo švagrovom mondeu. U renaulta vyhrala samozrejme cena a dizajn a dúfam , že s kvalitou to bude taktiež OK. Jedine čo ma zatiaľ prekvapilo na forda som vedel zohnať originál veci lacno za cenu alternatívnych výrobcov a u renaultu sú ceny originálov alebo alternatývnych trocha vyššie. Nemám na mojom megane zásterky a keďže tu u nás je ich treba, pretože sa veľa posípa štrkom chcel som ich kúpiť. Pretože sa dajú zohnať iba u autorizovaného predajcu renault, tak som sa bol popýtať, ale 50 € za pár je trocha sila. Na forda sa dajú zohnať do 33 €. Najviac ma prekvapilo, že renault si účtuje za výmenu oleja ELF + filter a práca tak okolo 123,- €, ale keď si výmenu spravíš všetko sám ten istý olej + filter keď kúpiš v predajni s olejmi, tak ťa to víde na 50,- € a preto nechodím do autorizovaného predraženého servisu a chcem vedieť tieto intervaly výmen u renaultu.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 16 Feb 2010 22:20 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 16 Feb 2010 22:11
Príspevky: 1
Bydlisko: Liptov
AUTO: Renault Megane Modra metaliza, 5D, hatch
1,9 Dci 88 KW /120/
6 stupnova prevodovka
Obute R 16 , Audio koplet prerobene repro. SAL aktivny SUBwoofer
ps: maly kufor :D
NO zdravim vas ja mam Renault megane od 1996 to bola 1,4 16v 2005 sa predal ale uz som mal 2004 rv 2003 noveho 1,9 dci 88 KW zo zaciatku to bola sodoma gomora ten novy megane problemy s elektrikou a mazanim na denom poriadku prasklo my tesnenie na turbe vyhorel cely motor oprava 3800 € novy motor a aturbo naplne atd ... vsetko koli servisnym intervalom 30 tis KM teraz menim olej kazdych 20 000 KM a auto ide ako hodinky dal som tam Castrol edge 5w-30 riedky rychlo maze pri starte do 5 sec cely motor iny tam uz nedam som snim velmi spokojny co sa tyka renault autorizovanych servisov pokial nemate auto v zaruke ani tam nechodte vyhodene peniaze !!! <heh>

_________________
BY: JESUS667


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 26 Feb 2010 22:06 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Sep 2009 20:47
Príspevky: 23
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Megane III 5D, 1.5DCi Privilage, cierna metaliza, folie, 15tkm
Jesus: nedovolil by som si jednoznacne povedat, ze za to moze interval 30tkm a ani to, ze za to nemoze. Ved vobec si nemozes byt isty nabehanymi km a tiez nevies, ako s tym pred tebou jazdili. O turbach je zname, ze potrebuju rozumne zaobchadzanie. Ale Pema ma 1.6 benzin, co je podstatny rozdiel. Ja som mal 1.6 5r a menil som olej co 2r a 15-28tkm. Posledne roky som jazdil len mesto a tak malo km. Je fakt, ze som malo nabehal aby som zistil, ci to motoru skodilo, ale myslim ze nie. Dokonca som mal aj povodny legendarny presuvnik, ktory odchadzal aj po par tkm. Myslim si, ze u toho motoru staci menit bud pri 30tkm alebo po 2r, ako udava vyrobca. Teraz mam 1.5dci a tam to koly turbu skratim, ak nebude potrebne dolievat olej. Naposledy si pytal po 13tkm 1l oleja


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 21 Mar 2010 20:22 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 31 Dec 2009 21:38
Príspevky: 57
Bydlisko: Kys.N.Mesto
AUTO: Renault Megane II sedane;12/2003,1.6,16V,83kw 113PS
140000km. Presuvník menený ,1 cievka K:O
http://www.aaaauto.sk/sk/renault-megane ... _branch=60

To je pre uživatela Blue clio,ked chce kupiť grandtour...

Ja si robím výmeny sám,teda zatial mám si v robote zatial ako dvihnúť auto,problém je ale v kľuči na olejový filter,ak niekto vie kde sa dá kúpiť dajte vedieť.
Olej mením medzi 15-20tkm.Niekedy sa to pretiahne o nejakú tu tisícku.Filtre samozrejme sám.
Trochu prácne sa mení pylový filter,treba vymontovať schránku spolujazdca...Menili mi ho pred rokom.Teraz ho budem meniť sám.Vymontoval som schránku a ostalo tam kopu lístia a bordelu,ktoré nasalo kúrenie.Povysával som to pokial išlo ale treba nejaký dlhý tenký nastavec.treba to všetko odtial vybrať bo technologovia v renaute nainštalovali výparník klímy hned za filter čo je blbosť,bordel sa dostane za filter(je blbo urobneý) a potom to na výparníku hnije.Meň tak raz za 1,5-2 roky skôr netreba ak často nepoužívaš klímu.

Vzducháč sa má meniť po60tkm čo je otrasne vela.Ja som menil po 40 tisícoch a bol riadne upchatý a navyše bol bordel aj za ním.
v každom prípade som teraz po 12tkm vybral nový filter a prefukol kopresorom nech sda autu lepšie dýcha.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 21 Mar 2010 21:16 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
z aaauto nikdy nič,ani bicykel...maju užasne postavený leasing...za octavicu v hodnote 220tisic zaplatí 490tisic...za tie prachy sa mohla zobrat nová

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 24 Mar 2010 22:21 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 31 Dec 2009 21:38
Príspevky: 57
Bydlisko: Kys.N.Mesto
AUTO: Renault Megane II sedane;12/2003,1.6,16V,83kw 113PS
140000km. Presuvník menený ,1 cievka K:O
BlueClio2 napísal:
z aaauto nikdy nič,ani bicykel...maju užasne postavený leasing...za octavicu v hodnote 220tisic zaplatí 490tisic...za tie prachy sa mohla zobrat nová


To hej su to hajzli to som počul kamoš z čiech kupoval u nich opela po dvoch týždňoch odičiel motor.
Dal som to len ako tip podla ceny,ani neviem či sa apoň cena páčila.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 17 Máj 2010 17:06 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 15 Feb 2010 16:12
Príspevky: 30
Bydlisko: Brezová pod Bradlom
AUTO: renault megane II 1,6 16 V r.v. 2006
Pridávam sem intervaly výmien, aby to pomohlo aj ostatným čo to budú potrebovať

http://obrazky-foto.nahraj.cz/technicke ... 97-renault - foto

http://ostatni.nahraj.cz/tabulky/43199- ... -intervaly - pdf súbor


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©