Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Chybná karta Renault : Renault Scénic III

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 21:15

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Chybná karta Renault
OdoslaťOdoslané: 14 Jan 2019 14:55 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 14 Jan 2019 14:26
Príspevky: 1
AUTO: Renault Grand Scenic III (2013)
spam: Nie
Objavil sa mi problém s Kartou (kartami) renault.
Problém je nasledovný : Auto sa nedá odomknúť ani zamknúť - a to ani v režime keyless ani pri použití tlačidiel na karte. Po zasunutí do čítačky v aute však karta funguje, auto normálne naštartuje ... ale pri odchode zasa musím zamknúť auto manuálne lebo karta nejde.
Toto sa mi stalo u obooch kariet (nafunguje ani jedna - ani tá, čo som používal, ani tá, čo som mal doma odloženú).
Auto je 2013, karta 4-tlačítková.
V servise mi tvrdia, že sú zlé karty. Ale aby sa rovnaká závada objavila u oboch naraz sa mi zdá viac než nepravdepodobné. A objednávať za cirka 200 € novú kartu aby som čakal, či je problém v karte alebo niekde v aute, to rozhodne nemusím.
Viete mi poradiť :
- kde by mohol byť problém
- existuje firma, ktorá by mi skontrolovala, či je karta funkčná (len načítať, či funguje pri stlačení tlačítka alebo nie, .... ) Aby som vedel, či sú fakt obe karty zlé alebo je chyba niekde v aute.
- ak je vadná karta, nejakú firmu, ktorá by mi vyrobila novú za nie astronomických 200 € (to je fakt na totálku uletená cena).

Vopred vďaka za akúkoľvek radu ...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Chybná karta Renault
OdoslaťOdoslané: 14 Jan 2019 17:58 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Vyzerá to na problém komunikácie karty s autom. Je rozdiel blokovanie imobilizéra (štartovanie) a ovládanie centrálu. Renault diagnostika by mala vedieť karty opätovne rozchodiť a keby nie tak je kopa firiem ktoré robia opravy diaľkových ovládaní k autám. Nájdi si najbližšiu (nepíšeš odkiaľ si) a napíš im či to vedia. Určite budú vedieť minimálne zistiť či je karta schopná komunikácie.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©