Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Berie olej : Renault Scénic II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 11:50

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Berie olej
OdoslaťOdoslané: 12 Aug 2018 16:30 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 12 Aug 2018 16:23
Príspevky: 1
AUTO: renault grand scenik
spam: Nie
Zdravím,

chcem sa touto cestou opýtať,máme grand scénic 1,9 dci 88kw a berie olej.Asi každých 1000 km 1 liter.
Turbo pred mesiacom vymenené,nevidno žiadne mláky pod ním.Predtým,ako sa vymenilo turbo bolo veľa oleja v sacom potrubí do intercollera.
Neviete niekto radu?
Ďakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Berie olej
OdoslaťOdoslané: 12 Aug 2018 22:57 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Akú chceš radu? Turbo máš v poriadku, olej von netečie tak príčina zvýšenej spotreby môže byť na vybehaných krúžkoch alebo stvrdnutých guferkách ventilov. Pozeraj na výfuk pri zohriatom motore keď sa rozbiehaš z križovatky po červenej. Ak sa objaví biely až modravý oblak dymu tak sú to guferká.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Berie olej
OdoslaťOdoslané: 04 Feb 2020 22:50 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 04 Feb 2020 22:14
Príspevky: 1
AUTO: Renault Megane Grand Scénic 1,5 dCi 74kW 2004
Renault Megane Grand Scénic 1,9 dCi 88kW 2004
spam: Nie
Zdravím vás,
Na mojom Scénic u 1,9 dCi 88kW 2004 mám podobný problém. Auto som kúpil asi pred rokom. Nakoľko mám ešte jedno nejazdil som na ňom veľmi často. Auto má veľmi slabý výkon. Mám aj scenica 1,5 dCi 74kW a ten je oveľa výkonnejší. Navyše mám aj vysokú spotrebu na tej 1,9 dCi. Priemer okolo 8l.
Všimol som si že sa stráca olej a to pomerne veľa (aj liter na 500km). Motor je špinavý od oleja, vyzerá to ako keby prepúšťala plastová klapka čo je prichytena na kovovom potrubí od turba asi v strede nad motorom. Bol som v servise a povedali že to robí turbo. Pri jeho výmene sa zistilo že je OK a povedali že je vadný EGR ventil. Vymenil som ho za nový. Nič sa nezlepšilo výkon slabý, spotreba vysoká a olej mizne. V októbri som bol s autom na STK a EK. Prekvapivo prešlo na prvý pokus.. nechápem ako..ale poteší. Trápi ma ale to miznutie oleja. Neobjavila sa dymivost a ani olej pod autom. Akurát motor je špinavý poriadne..hlavne okolo tej klapky.
Niečo som už o tom zisťoval a dostal som odporúčanie na vyčistenie sacieho potrubia a jeho upresnenie.. tiež som počul že by mohol byť prasknutý inercooler?? Chcel by som to auto opraviť ale sám nemám priestori kde by som takú opravu mohol robiť.. neviete prosím odporúčit niekoho kto má skúsenosť s niečím podobným, alebo sa vyzná v Renault och - koho by som mohol poprosiť o pomoc. Som z Pezinka
Ale vedel by som aj vycestovať v okruhu do 80km
Pretože mám pocit že už som v druhom servise a len vymiename diely a nič sa nezlepšuje..


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©