Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Falco - alias huba na vsetko : Renaultforum tím a členovia

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 24 Apr 2024 01:48

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 12 Nov 2011 19:33 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Tak sa konecne aj ja predstavim ked som uz do tejto sekcia nakukol :)

Na forum ma pritiahla uz moja ex-laguna Phase 2 2.2dCi, ktorej som hladal navody na uzdravenie. Bohuzial sa nedozila a bola nakoniec predana ako nepojzadna s rozpadnutou klukou a ojnicami.

Nasledne za proti hodnotu som si zohnal Renault Megane Coupe (Coach) 1 s motorom Williams f7r 2.0 16v 108kW. Velmi zachovale auticko od znamej s cca 135 000km a r.v. 1997.

Zatial viac-menej spokojnost aj ked som si nikdy coupe kupovat nechcel. Neratajuc mensie problemy ako tesnenie ventilov (dakujem Pastorekovi za diagnostiku) auticko jazdi ako dive.

Co sa tyka tuningu som nic neriesil. Uvazujem na leto mozno vymenu prednych svetiel za cire a mozno prerabku serioveho vyfuku.

Co sa tyka mna, pracujem v oblasti IT, blizsie info nie je dolezite :) Okrem toho ma velmi zaujima praca okolo aut, aj ked nie som velky odbornik (teda ani maly odbornik), vzdy ked sa ide riesit nieco okolo auta, minimalne tyzden o tom zistujem co najviac a potom idem za clovek a razne nakazem: "Toto je zle a toto oprav!" K tomu len dodat asi tolko, ze neznasam u ludi ci uz v oblasti IT, aut alebo ineho, ked Vam daju problem ala: "Nefunguje ..."


Prílohy:
Snímka017.jpg
Snímka017.jpg [ 226.82 KiB | Zobrazená 5334 krát ]
Snímka016.jpg
Snímka016.jpg [ 251.87 KiB | Zobrazená 5334 krát ]
Snímka014.jpg
Snímka014.jpg [ 197.8 KiB | Zobrazená 5334 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 06 Dec 2011 18:48 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 10 Apr 2010 14:41
Príspevky: 124
Falco napísal:

Co sa tyka tuningu som nic neriesil. Uvazujem na leto mozno vymenu prednych svetiel za cire a mozno prerabku serioveho vyfuku.

"


Vykasli sa na svetla, radsej zainvestuj do brzda podvozku - sice to nieje vidiet ale je to citit. Vyfuk ak ma pamat neklame tak ma Williams celkom dobry - ak mas motor fakt z williamsu tak su zvody 4-1, ak je to motor pre megane tak su zvody 4-2-1 (lepsi zatah od nizsich otacok) a teda asi vyfuk by som velmi neriesil tiez pokial nieje deravy velmi

_________________
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 17 Dec 2011 14:30 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 16 Mar 2010 14:02
Príspevky: 40
Bydlisko: Košice
AUTO: Clio 16V
presne tak svetla nerieš,radšej pekne ho dole na štelovak a isť smerom výkon hore a nie optický tuning...ak už ine svetlá tak originály z faceliftu.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 22 Dec 2011 16:04 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Dec 2010 00:57
Príspevky: 5
nic tam nie je williams. je to klasika megane f7r


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 30 Dec 2011 14:48 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 16 Mar 2010 14:02
Príspevky: 40
Bydlisko: Košice
AUTO: Clio 16V
F7R je motor ktorý sa dával do Willikov, F7P je označenie pre 1,8 16V.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 31 Dec 2011 14:37 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 10 Apr 2010 14:41
Príspevky: 124
Rozdiel medzi Meganom a Willlikom bol najviditelnejsi na vyfuku - Megan ma vyfujove zvody 4-2-1, williams ma 4-1 a teda ho treba viac tocit lebo krutak by mal mat polozeny vyssie

_________________
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 04 Aug 2013 17:05 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Jedna sa o F7R davany do Clia Williamsu a nasledne premodifikovany do Megana. Tak ako pisal oreille.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 04 Aug 2013 17:36 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Len pre zaujimavost a aktualizaciu informacii, Megane som predal v lete 2012 za skromnych 1000eur :( vo velmi zachovalom stave a dodnes za nim placem.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 4723_o.jpg

S manzelkou sme ho vymenili za Peugeot 307SW, nakolko sme chceli vacsie auto. Bohuzial z Renaultov nas nic neoslovilo a manzelka sa do 307 zamilovala.

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 7333_o.jpg

Auto sme si vsak dlho neuzili ked Januarom 2013 mala nehodu kedy vecer o 21:00 isla z prace a 3ja mladi chalani na Passate jej nedali prednost.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 8465_n.jpg

Aj ked nam bolo auta a luto a poskodenie nebolo az tak obrovske, rozhodli sme sa, ze auto opravovat nebudeme.

Nasledne sme obratom zakupili Ford Mondeo Ghia Combi 2.0TDCi, s ktorym doposial sme mali dobre skusenosti.

https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 9536_n.jpg

Auto je to velmi sikovne, priestranne, nizsie a komfortnejsie nez bola 307dma, co mne viac vyhovuje. Ako prednosti by som dal hlavne komfort, jazdne vlastnosti kde Mondeo ma jeden z najlepsich podvozkov (nezavisle zavesenie vzadu), neporovnatelny vykon TDCi voci HDi od Peugeotu, motor ma velmi nizke rozmedzie otacok (do 3500) a taha uz od sameho dna 800 otaciek, taktiez spotreba v porovnani s Francuzom: 307 priemer 6.5, dialnica 5kvalt 8litra. Mondeo priemer 4.2, dialnica 5kvalt 6litrov (pri 140km/h!). Dalsou vyhodou je dlzka kombika a nosnost tazneho zariadenia papierovo 1800kg (vyrobne 3500kg) cim sa moze chvalit velmi malo aut takejto konstrukcie. Vzhladom aj na velmi kvalitny podvozok (stabilizator aj vzadu) nie je problem tahat dalsie auto na voziku. Tu by som dokonca povedal, ze je vhodnejsie nez SUV nakolko ma nizsie tazisko a je stabilnejsie.

V najblizsej dobe ma caka velka oprava auta, predsa je to uz veteran s 220 000km. Na plane je kompletny repas zadnej napravy (vlastnorucne). Teda vymena vsetkych silenblokov, tlmicov, pruzin a dorazov (na viacprvkovej naprave <faj> , da trosku zabrat). Nasledne vymena prednych tlmicov a spodnych capov ramena + jedno lozisko, predne tycky stabilizatora a capy riadenia. Tym budem mat kompletne "nove" obe napravy. Celkove predpokladane naklady na opravu su 150 eur (teda za facku (mozno dve)). Nasledne by som sa rad pustil do motorovej casti, nakolko je problem s tecucim servom (zhodit, pozriet, pretesnit, pripadne repas/vymena). Taktiez nie nakladna oprava (uz len nove servo je zohnatelne za smiesnych 50eur (aj menej)). Pri tejto prilezitosti by som uz riesil aj vymenu spojky a zotrvacnika a vykuchanie prevodovky, pripadne jej vymena (trosku piska 5ka, pravdepodobne lozisko, vymena oleja nepomohla (este moznost vymeny oleja za ultra super high-tech sliz). Tolko asi k tomuto autu. :)

Prikladam pre zaujimavost par foto po mensej vizualnej oprave auta na styl Octavia alebo Audi Allroad :) (z dovodu obuchanej farby predneho naraznika a hrdzavych podbehov a podvozku, bolo to osetrene a nastriekane).
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/ ... 8914_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-c-a.akamaihd.net/ ... 6558_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 9546_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 8565_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 4366_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 2763_o.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 7925_o.jpg

Aby som nepovedal, ze som zanevrel na francuzske auta, stale mame zalusk v pripade moznosti a financii, jedneho dna kupit Dacia Sandero, uz mame aj vybrany model benzin+LPG, plna vybava. Vzhladom na cenu a vybavu bezkonkurencna ponuka.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 04 Aug 2013 23:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 07 Okt 2009 09:27
Príspevky: 460
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Dacia Logan II Arctica 1,2 16V 55 kW
spam: Nie
Zaujímavá história :) To Mondeo vyzerá celkom dobre. Za koľko majú to nové Sandero?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Falco - alias huba na vsetko
OdoslaťOdoslané: 05 Aug 2013 09:35 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Sandero, ktore som si ja vybral je nasledovne:

Nové Sandero 1,2 16V 53 kW/72 k LPG Arctica na celkovú sumu 9 920,00 € s DPH

Sam som si ho vyskladal nasledovne:

Zrkadlá vo farbe karosérie
Látkové čalúnenie
Okrasné kryty kolies "Groomy"
Oceľové kolesá 15"
Tónované sklá
Airbag vodiča
Airbag spolujazdca
ABS
Bočné airbagy vpredu
Trojbodové bezpečnostné pásy na zadných sedadlách
ESP
ISOFIX
Sada na opravu pneumatík
Vyhrievané zadné okno
Zadný stierač s ostrekovačom
Osvetlenie batožinového priestoru
Hmlové svetlomety
Elektricky nastaviteľné zrkadlá
Posilňovač riadenia
Výškovo nastaviteľný volant
Fajčiarska sada
Výškovo nastaviteľné sedadlo vodiča
Elektrické otváranie predných okien
Manuálna klimatizácia
Tretinovo dělená zadná sedačka
Ovládanie rádia pod volantom

Doplatim si:
Zadné elektrické okná
Lakťová opierka
Tempomat / obmedzovač rýchlosti
Media NAV (Navigácia, Rádio s ovládaním pod volantom,
USB, Bluetooth)
Kožený volant a hlavica radiacej páky
Lak: Červená Feu B76

Obrázok

Za tu cenu celkom slusne. A ta cervena mu velmi pristane. Nieco ako som mal P 307. Prakticky som do toho navral vsetko co sa dalo dat. Vyberal som medzi naftou 1.5dci a benzin+LPG a vyhralo LPG. Nakolko si chcem Mondeo dat doporiadku a nechat si ho primarne na dlhe trasy a Sandero by bolo na kratsie trasy pre manzelku. Aj ked ani na dlhe cesty to nie je az take zle. Spotrebou by som sa dostal mozno aj nizsie nez na mondeu (co sa tyka financii LPG a nafta). Avsak porovnavam skor komfort a bezpecnost. A samozrejme rozmery aut. Aj ked som bol Sanderom prekvapeny. Kazdopadne co sa tyka Sandera, ak by som sa niekedy stal jeho majitelom, urcite by som spravil nejake upravy. Ako prve by som zacal zvysenim podvozku :) Sem-tam clovek potrebuje nejake vyssie auto. S Mondeom som mal niekedy problem vyjst na obrubnik bez suchania brucha :) Dan za vyssiu stabilitu a aerodynamiku.

Co ma u Dacie prekvapilo bola pritomnost ESP, co som vobec necakal. Taktiez ISOfix. Co mi velmi chyba je automaticka klimatizacia (na nezaplatenie, ked som z Megane s manualnou klimou presiel na automaticku, uz nikdy nechcem menit) a moznost dokupenia napr. vyhrievanych sedaciek. Tieto dve veci a Dacia by nemala konkurenciu. Je to smutne nakolko spravit z manualnej klimatizacie automaticku nie je velka veda a ani velmi cenovo narocnejsia oproti manualnej. A vyhrievane sedacky ani nehovorim.

Trosku zabrdnem do temy ESP v aute. Na Megane som ESP nemal a tam ho ani treba nebolo. Eh, este predtym v Lagune som ESP samozrejme mal (aj ASR) a s tym som sa doslova hral. Zaujimave bolo rozbehnut auto na 180 na R1 a v prudkej zakrute pozorovat ako ESP nedovoli auto stratit stopu a udrzi ho kvalitne tak, ze auto nevynieslo zo zakruty snad ani o centimeter. Tam som to velmi chvalil. V 307me ma ESP raz zachranilo ked som siel skrz serpentiny so zlym vyhladom a v jednej ostrej zakrute vybehol v protismere v mojom pruhu kamion a ja som sa musel uhnut na uzky pas hliny nad velmi hlbokou roklinou. Vtedy to ESP krasne zvladlo nedovolilo, aby auto sklzlo dole. Oproti Lagune mi vsak chybala moznost vypnutia ESP. ESP mi velmi vadi pri jazdach v zime na zasnezenych cestach. Hlavne na velmi zasnezenych a neodhrnutych, kedy sa s autom skoro vobec neda ist plynule, nakolko je tam skoro 100%-na sanca, ze niektore z kolies bude presmykovat a tak som nic ine nerobil len siel 40 a uzival si ako ma auto masiruje neustalym pribrzdovanim jednotlivych kolies a zbytocne. Momentalne Mondeo ESP nema a je to to najlepsie co moze byt. Mondeo ma natolko kvalitny podvozok, ze to ESP jednoducho nepotrebuje. Aj nad akukolvek hranu unosnosti to auto nepusti a nepreskoci/nepresmykne, nestrati stopu. Samozrejme ratame s tym, ze clovek ma kvalitne pneumatiky. V zime absencia ESP plus, nemusim riesit masaze :). Asi tolko moje skusenosti, pozorovania a nazory. Niekedy sa ta elektronika naozaj nehodi. Podla mna by kazde auto malo mat moznost vypnutia ABS, ESP, ASR a kadecoho podla uvazenia vodica. Ked niekto nevie jazdit nech sa rozdrbe ked si to vypne, ten kto jazdit vie to oceni.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©