Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Slaby vykon motora : Diskusia o všeličom

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 09:04

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Slaby vykon motora
OdoslaťOdoslané: 17 Okt 2012 19:50 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 17 Okt 2012 19:36
Príspevky: 2
spam: Nie
Ahojte potrebujem pomoc mam auto renault clio s dieslovym motorom 1,5 DcI rok vyroby 2006. Uz pol roka stracam vykon motora. KED NASTARTUJEM niekedy mi turbo zapne a niekedy nie uz mi to pripada ze moje auto sa chova ako pocasie raz ide turbo raz nie. Pocas jazdy sa mi turbo niekedy zaplo ale niekedy nie. POSLEDNY MESIAC MI UZ TURBO NEZAPLO A BEZ TURBA JE to STRASNE vedco budem hovorit. VYSSE MESIACA MI TURBO NESLO ALE PRED tyzdnom MI naskocilo TURBO a nejak sa SCHOPILO ZRAZU ALE PO STYROCH DNOCH TURBO ZAS NEZAPLO PORUCHA STALE Trva. Nastivil som autorizovany servis renault kde pri napojeny na pocitac vyhodilo elektronicku chybu a bolo mi povedane ze ta chyba mozebyt sposobena 4 alebo 5 suciastkami a ze nevie mi povedat ktora to je. Mozete mi prosim vas poradit mozno sa uz niekto s takym problem stretol . Dik


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Slaby vykon motora
OdoslaťOdoslané: 20 Okt 2012 11:01 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Apr 2010 13:07
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava, PB
AUTO: Renault Clio 1,5dCI, r.v.2004
Mam rovnake Clio, len r.v.10/2004, 147tis. km, dovoz z A. Ak sa mozem opytat ako vies ze to je turbo? Ake, resp. kde tankujes palivo? Kolko ma najazdenych km? Svieti ti oranzova kontrolka zhavenia, resp. elektronickej poruchy? Myslim, ze ak by to bolo turbo, tak by to pocitac vyhodil ako zavada turba. Turbo je dost podstatna zalezitost na to, aby to malo suvis s dalsimi 4 chybami v jednom kode. Naviac, bud turbo zapne, alebo nezapne. A ak je je prervane /co sa stalo mne na zaciatku/, tak ide olej z vyfuku, dymi, atd. To je iba moj pohlad a nazor, mozem sa mylit.
Mne auto na zaciatku ako som s nim vzival tiez robilo vselijake hovadiny vratane poklesu vykonu, atd. a nakoniec to bolo zapricinene naftou, nakolko tieto motory su sice skvele, ale sialene citlive na naftu. Teraz tankujm naftu Shell, pridavam VIF, raz za pol roka pred sezonou letnou, zimnou precistim cisticom palivovej sustavy priamo od Renaultu vstreky a nadrz a klop-klop musim povedat.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Slaby vykon motora
OdoslaťOdoslané: 20 Okt 2012 19:32 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
a, turbo nezapína ani nevypína ale je v činnosti stále
b, zníženie výkonu (v súvislosti s turbom) býva najčastejšie spôsobené EGR ventilom ktorý sa nezatvára a časť spalín stáre recylkuluje
c, informácia "elektronická chyba" je dosť všeobecná a že ju môžu spôsobniť "štyri súčiastky" je informácia o čom?

Na základe takýchto informácií ti nikto seriózne neporadí. Keby si aspom vedel konkretizovať o akú chybu ide. Takto ti môžem poradiť iba vyčistenie či odstavenie EGR ventila.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Slaby vykon motora
OdoslaťOdoslané: 21 Okt 2012 18:53 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Apr 2010 13:07
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava, PB
AUTO: Renault Clio 1,5dCI, r.v.2004
Nezapina turbo iba od urcitej vysky otacok motora?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Slaby vykon motora
OdoslaťOdoslané: 21 Okt 2012 19:44 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 17 Okt 2012 19:36
Príspevky: 2
spam: Nie
Tankujem na cerpackach Slovnaft tak si myslim ze v nafte to nebude myslel som si ze to bude v palivovom filtre lebo mi to zacalo ked som ho vymenil ale v tom to nebolo. Turbo pri vacsich otackach nenaskocilo vobec respektivne vykon motora sa nezlepsil pri dosiahnuti 100 km rychlosti mi hodilo poruchu rosvietil sa mi servisny kluc . Len divne je ze idem do prace a auto slape ako hodinky idem z prace a auto ide jak slimak sakra uz som z toho na nervy ...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Slaby vykon motora
OdoslaťOdoslané: 24 Okt 2012 20:05 
Neprítomný
Profesionál
Profesionál
Obrázok používateľa

Založený: 22 Dec 2011 16:13
Príspevky: 473
Bydlisko: Rajec
AUTO: Renault clio lll facelift 1.2 16v 55kw
mozno hadicka do turba alebo take nieco,taka drobnost mozno by bolo lepsie to dat najpr na diagnostiku a potom to bude jednoduchsie najst

_________________
kvalitne a spolahlive auto Renault


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©