Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
RM II 1.6 16V LPG spotreba : Renault Mégane II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 10:44

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: RM II 1.6 16V LPG spotreba
OdoslaťOdoslané: 25 Dec 2015 13:26 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 22 Júl 2015 17:31
Príspevky: 17
AUTO: Renault Megane II Hatschback 1.6 16v
ročník 07
spam: Nie
Zdravim prosim o radu alebo nejake vysvetlenie ako to funguje so spotrebou
mam 1.6 16v benzin+plyn (od výroby) ale nemam dobru skusenost pri tankovani vzdy dam par litrov benzinu a dotankujem plyn
vyslovene jazdim len na plyne , no mam pocit ze mi to popri tom žere aj benzin je to mozne ?
dalsi problem mam ze aj ked mam natankovane tak rucicka mi klesne po chvili do rezervy mozete mi niekto troska vysvetlit vyznam tych to motorov ? ako to funguje . Dakujem v servisoch mi nikdy nic nepovedali vraj nevedia ... :mrgreen: :mrgreen:


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: RM II 1.6 16V LPG spotreba
OdoslaťOdoslané: 25 Dec 2015 21:33 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Princíp je jednoduchý. Motor štartuje na benzín a až po dosiahnutí nastavenej teploty motora ( 50 - 70 ) prepne na plyn. Preto máš spotrebu i benzínu.
Palivomer neviem ako je presne riešený na tvojom aute ale skúsenosť z Peugeotu je taká že riadiaca jednotka zosníma hladinu paliva po natankovaní a sama prepočítava hodnotu ktorú ukazuje na palivomeri. Preto sa stáva že palivomer klesá i keď jazdíš na plyn. Pri takomto aute, kde je plyn od výroby, by už malo byť ošetrené aby ukazoval reálnu hodnotu no evidentne asi nie je. Pri tom Peugeote sa palivomer "resetuje" po natankovaní cca 10 litrov benzínu. Niektoré novšie autá majú na víčku nádrže kontakt takže to "resetovanie" prebieha už po otvorení víka nádrže.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: RM II 1.6 16V LPG spotreba
OdoslaťOdoslané: 01 Jan 2016 16:34 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ
Obrázok používateľa

Založený: 08 Jún 2015 19:54
Príspevky: 7
Bydlisko: Košice
AUTO: Renault Megane Grandtour II 1.6 82kw
spam: Nie
Tiez mam LPG vraj uz od vyroby a robi mi to iste. Nie je to ziadna vada a da sa nato zvyknut. Po kazdom nastartovani palivomer soznima aktualnu hladinu paliva a dalej sa to pocita len podla spotreby a podla toho palivomer klesa.
Existuju vraj ine splynovace, ktore to uz maju osetrene, ale to som neriesil. Mozno by niekto vedel ku tomu viac.
Stale mam v aute cca pol nadrze aby ma ani pri dlhsej jazde nyvystrasil ten priserny zvuk ked zasvieti kontrolka rezervy.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: RM II 1.6 16V LPG spotreba
OdoslaťOdoslané: 12 Jún 2019 15:33 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 05 Jún 2018 16:25
Príspevky: 5
AUTO: Renault Megane 2 ... 7/2008.... benzin+LPG od vyroby
spam: Nie
Mam tiez megan 2 LPG od vyroby. Palubny pocitac rata spotrebu aj ked auto stoji na mieste a je motor v chode ... Je to hlavne v zimnom období ked treba motor trochu zohriat ... je to bezna vec...

Mam dotaz na vymenu LPG nadrze, ktora je tovarenskej vyroby. V renaute mi povedali ze po 10 rokoch ju treba menit aj napriek tomu , ze je z nereze a original ... Cena cca 2800 € .... mate nejake skusenosti s vymenou takejto nadrze alebo nejake info kde by sa dala vymenit original nadrz na LPG ? .. Chcem pritom zachovat ukazovatel paliva aj LPG na palubovke ..

dik ..


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©