Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Benzín v nafťáku : Renault Mégane II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 18:15

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 31 Dec 2011 12:02 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 31 Dec 2011 11:55
Príspevky: 7
Zdravím, zaujímala by ma jedna vec, ako sa prejavuje, ked natankujete benzín do naftového motoru? Mám pocit, že polovičke sa to podarilo ale ani sama si nie je istá ale tvrdí, že na 90% sa jej to podarilo. Natankovala cca pol nádrže benzínu a nafty tam bolo asi tak 5 litrov. S autom prešla cca 3 kilometre a začalo neskutočne dymiť, hnusný biely dym, čo by mohlo znamenať, že nie je dobre spálené palivo, či?
A ešte jedna vec, je to Renault Megane Grandtour II, r.v. 2005, 1.5 diesel. Ak máte niekto s tým skúsenosť, skúste mi poradiť, či to môže byť ono a ako by sa to dalo vyriešiť. Ďakujem za každú odpoveď.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 02 Jan 2012 12:56 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 06 Máj 2010 10:23
Príspevky: 220
Bydlisko: Trnava
AUTO: Renault Laguna 2.2dt Grandtour r.v.1999
Seat Alhambra 1.9tdi r.v.1998
Opel Frontera 2.2dti 16v r.v.2000
vypustiť nádrž a vyčistiť palivovú sústavu vymeniť palivový filter,,,ja by som s tím iné ani neskúšal,,možno stačí vypustiť nádrž natankovať naftu vypustiť hadičku od nádrže po filter a vymeniť filter,,,treba sa poradiť s nejakým automechanikom

_________________
mario


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 02 Jan 2012 21:10 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 16 Nov 2010 06:40
Príspevky: 226
AUTO: Renault Megane II 1,6 16v, 83 KW
Najprv zistiť, či je tam ozaj benzín, lebo ak sa to prejavuje len bielym dymom, vôbec nie je isté, či neodišlo napr. turbo. Mne sa podarilo asi pred 10 rokmi natankovať benzín do diesla, ale to auto po vypnutí nešlo ani naštartovať, len dlhým rozťahovaním a aj potom neťahalo...

_________________
RENAILT MEGANE II 2003 1,6 16V 83kW
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 05 Jan 2012 15:25 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 31 Dec 2011 11:55
Príspevky: 7
No tvrdi, ze si je viac menej ista, ze to natankovala benzin. ono to ide bez problemov nastartovat aj ked ten motor ma divny zvuk. ale turbo to asi nebude lebo to dymi uz aj pri volnobehu.. a myslim, ze naftak by mal ist s benzinom len palivo vybuchne skor a nespali sa dobre. teda to je len moj nazor..


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 05 Jan 2012 18:39 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Benzín v palivovej sústave naftového motora je nebezpečný hlavne z dôvodu mazania. Nafta je "mastnejšia" a preto sú ňou mazané napríklad ihly vstrekovačov alebo piestiky čerpadla. Benzín NEMÁ mazaciu schopnosť a hrozí nenávratné poškodenie niektorých dielov. V žiadnom prípade by sa takto motor nemal používať. Pri malej koncentrácii benzínu v nafte je možné nepriaznivé účinky eliminovať pridaním aditív no pri väčšej každopádne znečistené palivo odstrániť.

Inak ale toto nemá chybu. Nevieš zistiť či sa to stalo naozaj? Napríklad podľa textu na účtenke, privoňaním k hrdlu nádrže, odsatím vzorky z nádrže, odpojením filtra, rozpojením palivového potrubia .... U teba to vychádza cca 20 l benzínu na 5l nafty a to je určite rozoznateľné už hmatom. Zavolaj k autu niekoho kto má trochu šajnu o danej problematike a budeš si istejší.

Čo sa týka dymu tak môže ísť o zle spálené palivo ale to sa mi nezdá lebo benzínu stačí nižšia teplota na zapálenie. Skôr môže ísť o poškodené turbo a tým prebytok paliva, vadné EGR ale i prítomnosť vody v spaľovacom priestore. Každopádne nieje vhodné takto používať auto lebo pri niektorých poruchách hrozí úplné zničenie motora.

<heh> Mne keby toto urobila manželka tak nemá problém s chudnutím. Ono sa zle papá s prštekmi v sádre.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 06 Jan 2012 13:38 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 31 Dec 2011 11:55
Príspevky: 7
dakujem za vsetky odpovede, uz je to vyriesene, teda cast benzinu v nadrzi. ono to bolo citit ked som privonal k nadrzi ale nebolo to nejake tragicke. a ked to mechanik vycistil a vypustil tak mi hovoril, ze tam nebolo vela benzinu, ze ku koncu, tak asi 2 litre. takze neviem co robila. no a to dymenie islo priamo z motora a zistil, ze horeli plasty okolo trysiek, pogumovane hadicky a asi aj kable ale na to sa bude musiet este pozriet, ci su trysky v poriadku a kde je vlastne chyba. lebo ako mi to ukazoval, tak okolo 2 trysiek to bolo čisté a okolo druhých dvoch uplne obhorete. len dufam, ze trysky budu v poriadku. najskor sme si mysleli ci nie je chyteny vyfuk ale smola nebol. a z toho bol aj ten biely dym, z horenia gumy..


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 17 Jan 2012 22:42 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 31 Dec 2011 11:55
Príspevky: 7
Takze a na zaver sme zistili, ze boli na prd podložky a preto pretekala nafta na hlavu motora. tak toto sme odstranili, pretesnili, vymenili podlozky, obhorene casti vymenili, káble zaizolovali a islo to asi tak hodinu. Potom odisla tryska, tak sme ju vymenili ale neslo to, tak druhu a zase nic, takze dalsia tryska a cuduj sa svete uz to islo. ale vznikla dalsia chyba, teda dve chyby. Ako sme nastartovali auto, isli sme sa previezt, tak bolo vsetko v poriadku az na to, ze po chvili zacal svieti SERVIS a motor zacal tak plechovo klepotat pri otáckach od 1000 do 2000. javilo sa mi to ako ventil. Tak sme dali auto na pocitac, vsetko vynulovali a zase to chvilu islo. az dnes som si bol pre neho a zase to iste. po chvili zacal motor klepotat, a obcas blikol servis ( na chvilu zasvietil a potom zhasol ) ale nemalo to ziadny vplyv na jazdne vlastnosti az vecer ostal svietit uz stale. viem, ze to síce nepatrí do tejto temy ale neviete co tomu moze byt? na pocitaci nevyhadzuje ziadnu chybu. A ani na volnobehu neklepoce. neviem cim to moze byt.. skuste poradit. Dakujem.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Benzín v nafťáku
OdoslaťOdoslané: 18 Jan 2012 18:09 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 16 Nov 2010 06:40
Príspevky: 226
AUTO: Renault Megane II 1,6 16v, 83 KW
Žeby preskočený rozvod? Ktovie čo s rozvodmi porobilo spaľovanie benzínu?

_________________
RENAILT MEGANE II 2003 1,6 16V 83kW
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©