Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Mar 2024 07:53

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: olej na vrchnaku motora pri 3tom valci, Meg IV GrandTour 12/
OdoslaťOdoslané: 29 Okt 2023 13:01 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 17 Jún 2018 20:27
Príspevky: 4
AUTO: megane IV grandtour
spam: Nie
ahojte, pri poslednej vymene oleja (cca po 10tis km od poslednej vymeny) som si s technikom (nie autorizovanym) vsimol ze mam od oleja vrchnak motora - najviacej ho bolo v okolo 3tieho valca a rovnako aj pri sviecke bolo trochu oleja. nakolko auto funguje ok, len sme to ocistili, odmastnili, okrem vymeny oleja sme menili aj sviecky a dalsie veci a dohodli sme sa ze budeme problem sledovat. pri skusobnej jazde cca 10km sa ziadny olej neobjavil a tak som jazdil dalej. dnes pri kontrole cca 1000km od servisnej prehliadky som zistil ze na krytke motora pri 3tom valci sa opat nachadza trochu oleja. viete poradit kde hladat chybu a aj ako ju opravit? mame podozrenie na tesnenie alebo prasknuty samotny vrchny kryt motora. hadicky ktore idu ponad toto miesto su suche - nemaju na sebe nic mastne. motor je cca pred 65tis km prerobeny na benzin+plyn. auto inak slape bezproblemov. dnes ma este napadlo doliat chladiacu kvapalinu presne po vrchnu risku a budem sledovat ci sa ta nestraca. na vrchnaku od chladiacej ani v samotnej chladiacej nevidno ziadnu zmenu.foto je v prilohe

prikladam aj par foto aj ked vidno velmi slabo koli dorobenemu plynu a hadickam okolo.

dakujem za kazdu radu :)


Prílohy:
20231029_104904.jpg
20231029_104904.jpg [ 34.77 KiB | Zobrazená 775 krát ]
20231029_104644.jpg
20231029_104644.jpg [ 88.95 KiB | Zobrazená 775 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©