Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Skusenosti a prvotne vady : Renault Scénic IV

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 18:41

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Skusenosti a prvotne vady
OdoslaťOdoslané: 11 Aug 2017 10:44 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Aug 2017 09:42
Príspevky: 2
AUTO: Renault Grand Scenic IV TCe 130
spam: Nie
Zen Energy TCe130
Najazdne: cca 5000km
Spotreba: 7.5l/100km (kombinovana)

Velka spokojnost s komfortom a jazdnymi vlastnostami auta.

Doteraz zistene nedostatky:
Pri dodani:
1) Chybajuce slnecna clona na pravych prednych dverach (od vyroby namontovany uplne iny vnutorny typ moulding dveri – bez strbiny na slnecnu clonu / lava strana bola OK.
2) Skrabanec na pravom svetlomete

Zavady, ktore sa prejavili pouzivanim:

1) Kontrolka: Skontrolovat START&STOP – prejavuje sa pri najazdeni cca 70km na dialnici (nezalezi ci je alebo nie je pusteny tempomat). Po opatovnom nastartovani kontrolka zmizne a opat sa po cca 70km objavi – v servise na nic neprisli (ziadne DTC) –
Viete poradit, co tomu moze byt?

2) Hluky:
• 3-5 sekundovy cvakajuci zvuk pri nastartovani (hluk ide zo stredu palubnej dosky) – neviem co to moze byt
• skrypot z pravej strany na palubnej doske – v servise nedokazali odstranit
• pas spolujazdca naraza pri neobsadenom sedadle o plastovy kryt dveri – stlpik (dost otravny zvuk)

3) Zvazovanie kufra smerom von – pri otvarani kufra treba davat pozor, aby vam z neho nieco nevypadlo a neposkodilo naraznik, resp. ak padne nieco tazsie na nohu... aj to zaboli – bude sa to dako riesit?

4) Bedrova manualna opierka na vodicovej sedacke – na pravej strane v nej nieco puka (dost otravny zvuk) – v servise som este s tymto nebol ale chystam sa

5) Nedoliehanie / nelicovanie pravych prednych dveri (vrchny chromovy lem dveri)

6) R-Link – vypadne spojenie telefon/system po ukonceni hovoru
Absolutne neaktualne mapy (vyskusane na ceste SVK-Madarsko-Chorvatsko a spat)

7) SPATNE ZRKADLA – pri vacsom dazdi a v rychlosti (nad 90km/h) vznika vir medzi telom zrkadla a kasnou – dost to zhorsuje viditelnosti s zkladlach

ake su Vase zistene nedostatky?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Skusenosti a prvotne vady
OdoslaťOdoslané: 13 Nov 2017 16:57 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 13 Nov 2017 16:42
Príspevky: 1
AUTO: Renualt Scenic IV
TCe 130 Bose
spam: Nie
Zdravím,
nič z toho čo popisujete sa mi zatiaľ neobjavilo (ten kufor ale skúsim, zatiaľ sa mi ale nič odtiaľ neskotúľalo) a hádam to tak aj ostane :)
Ale....
1. navigácia - samotný R-Link 2 je rýchly, prehľadný, párovanie s telefónom funguje, dokonca aj Android Auto (aj keď sa tu sa využije len tretina 8,7" obrazovky). Čo ma štve, sú mapy - navigácia je viac menej použiteľná len tam, kde to poznám - čiže spoliehať sa ňu určite nebudem. Dôvod nie je samotná navigácia (tá je viac menej OK), ale mapy - máme výbavu Bose, kupované 10/20017 a mapy sú tam z roku 2015!!! OK, tak idem cez R-Link Toolbox a účet R-link, že si stiahnem aktuálne mapy - ponúklo to aktualizáciu, ale na mapy z decembra 2016!!! A vraj to je to najaktuálnejšie, čo existuje (bolo to vydané teraz v októbri 2017)....Takže navigácia so starými mapami mi je tak akurát na.....Ešte že tam funguje Android auto
2. Rádio - to je jedna veľká katastrofa, nepoužiteľné!!! Neustále prelaďovanie a tým pádom nikde a nikdy nič nehrá, len si to ladí a ladí...Funguje to len, keď stojím...V rámci záruky idem riešiť (ja to tipujem na problém s anténou - zlé pripojenie/uzemnenie/.... - v servise mi ale povedali, že mi vymenia rádio :) - zjavne sa im nechce hľadať príčinu)
Zvuk vo výbave Bose je inak fakt luxus, parádička. MP3 a FLAC hrá neskutočne pekne.....


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Skusenosti a prvotne vady
OdoslaťOdoslané: 19 Nov 2017 00:56 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Nov 2017 23:44
Príspevky: 2
AUTO: R Grand Scenic IV BOSE 1,6 DCi EDC, biela perleť, čierna strecha bez presklenia, Webasto
spam: Nie
najazdené 9658km za 3 mesiace kombi spotreba 6,5l

1) vír medzi zrkadlom a dverami môžem potvrdiť - znečistenie spôsobuje tesnenie na okne v ktorom je drážka, do nej sa zozbiera voda a následne po stečení dole ju vzduch prúdiaci medzi zrkadlom a dverami nekontrolovateľne rozťahuje po bočnom skle. Je to rovnaké na Ľ alebo P strane - myslím si že sa to dá riešiť len zmenou tesniacej gumy
2) keď vystúpim z auta a idem tankovať niekedy nestihnem otvoriť dvierka a auto sa samo zamkne, následne musím potiahnuť za kľučku na zadných dverách a otvoriť dvierka - dosť otravné
3) nádržka na vodu na ostrekovanie (cca 4,5l) , mám aj ostrekovače na predné svetlá a po max 12 ostrekoch skla PC hlási Doplniť vodu do ostrekovača aj dnes po 150km, rozumiem že v rámci šetrenia sa používajú rovnaké komponenty - nádržky, ale na ostrekovanie spolu s prednými svetlami je to málo
4) načítavanie tlaku pneu niekdy trvá dosť dlho (2- 30 km) zatiaľ som nezistil od čoho to závisí, v piatok som prezúval na zimné tak uvidím či sa to zlepší
5) Štart Stop - vždy po celonočnom parkovaní a pri rannej ceste do práce 16km po zohriati na 90°C SaS je stále deaktivovane, pri opačnej ceste večer po cca 9 hodinách státia sa SaS aktivuje už pri dosiahnutí 70°C zatiaľ som nepochopil túto logiku.
6) DPF - regenerácia nejde poznať podľa zvuku motora ale len podľa deaktivovaného SaS vzhľadom na bod 5 je to skutočne obtiažne

Zatiaľ toľko, uvidíme čo prinesie prvá zima.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©