Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
vysoka spotreba oleja na Scenicu II : Renault Scénic II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 18 Apr 2024 19:37

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 19 Máj 2010 14:57 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 19 Máj 2010 14:42
Príspevky: 4
Ahojte,
chcem sa poradit ohladne nenormalne vysokej spotreby oleja na Scenicu II.
rok vyroby je 2004, je to 1.9 dci 88kw
pred nedavnom mi auto zacalo strasne zrat olej, zobral som ho do servisu, autorizovany - kestler
najprv mi povedali ze je to turbo (bolo cele zanesene olejom), tak mi spravili repas, ale cca po 2500 km mi zase zacalo vypisovat ze treba doplnit olej, tak som ho zobral zase do servisu a tvrdia mi ze olej nikde neunika a ze motor 'zerie' olej
jedina vec co mi servisak povedal ze mozu obrusit hlavice valcov, cize v podstate generalna oprava

chcem sa poradit ci nahodou nemate podobny problem alebo aj riesenie :) resp ci mi viete poradit nejaky dobry servis v okoli BA, lebo ten autorizovany sa mi celkom nepozdava
auto okrem toho je uplne super, bez nijakych problemov, iba ten olej ma stve

vorped vsetkym dakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 29 Jún 2010 07:07 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 31 Okt 2009 08:53
Príspevky: 32
Bydlisko: sklene teplice
AUTO: grand scenic II 1,9dci 85kw 2006 model 2007
porsche interauto. robí tam ženin bratranec


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 29 Jún 2010 09:40 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
scenic II napísal:
... tvrdia mi ze olej nikde neunika a ze motor 'zerie' olej
jedina vec co mi servisak povedal ze mozu obrusit hlavice valcov, cize v podstate generalna oprava...

Spotreba oleja môže mať dve základné príčiny. Jednou je únik tesneniami - vtedy je motor mastný od oleja a pod autom sa objavujú barinky. Odstraňuje sa pretesnením. Druhou príčinou je spotreba oleja. Vtedy je ubúdajúci olej spaľovaný spolu s palivom. Príčiny bývajú tri.
Jednou je netesnosť mazania turba ale to ti repasovali.
Druhou je prienik cez krúžky piestov. Vtedy auto temer stále trochu dymí na modro a väčšinou je sprevádzaný i zníženým výkonom a horším štartovaním. Odstraňuje sa problematicky buď generálkou motora alebo iba výmenou piestnych krúžkov , podľa toho v akom stave sú valce. Tretí dôvod a najčastejší býva netesnosť semeringov na ventiloch. Vtedy olej preniká z hlavy okolo ventilov. Prejavuje sa hlavne namodralým oblakom dymu po chvíli chodu na voľnobeh. Napríklad pri akcelerácii na križovatke.

Samotné obrúsenie hlavy valcov nič nerieši ale je to súčasť opravy pri výmene semeringov alebo krúžkov. V oboch prípadoch sa dáva dole hlava a pri jej opätovnej montáži je väčšinou treba vykonať i prerovnanie obrúsením.
Takže moja rada znie nájsť si šikovného mechanika ktorý tomu rozumie a bude podstatne lacnejší ako Kestler alebo Porsche Inter Auto. Mimochodom tam nerobia Renaulty a pochybujem že by boli ochotný to robiť.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 29 Jún 2010 12:02 
Neprítomný
Renault King
Obrázok používateľa

Založený: 18 Okt 2009 11:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Galanta
AUTO: Renault Megane IV GrandCoupe 140 Intens 2/2023
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009 - dcera
spam: Nie
Len doplním pastorka.Ak máš manuál k autu,tak si tam prečítaš zaujímavú informáciu.Spotreba oleja do 0,5l na 1000km je v norme - pri motore po zábehu.Takže ak po 2500km doplníš cca 1,2l oleja,je to podľa Renaultu normálne. <o> <o> <o>

_________________
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 29 Jún 2010 14:47 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 19 Máj 2010 14:42
Príspevky: 4
caute chalani, diky pekne za radu,
zobral som to este k jednemu 'nezavislemu' autoopravarovi a ten mi tiez potvrdil v podstate co si pisal pastorek (vymena semeringov alebo piestov). zatial som to nechal tak, v podstate problem s tym ziadny, chvalabohu, nie je, auticko ide bez problemov a ziaden extra dym to nevypusta, olej z neho tiez netecie ...
len nech to takto vydrzi

dakujem este raz za rady!!


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 19 Jan 2014 21:13 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 07 Sep 2010 20:59
Príspevky: 8
Zdravim chlapci.chcem sa opytat.Mam problem scenic II 1.9dci 88kw
straca sa olej a mam pravu stranu ,spolujazdcovu od oleja myslim podblatnik ,kryt pod motorom atd neviete kade to moze tiect???


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 20 Jan 2014 10:37 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Tam môže tiecť semering na kľukovke, tesnenie víka ventilov, tesnenie olejovej vane. Väčšinou je miesto úniku viditeľné po demontáži spodného krytu motora. Ak je miesto úniku neidentifikovateľné tak kryt nechaj odmontovaný, poutieraj alebo umy motor a pravidelne kontroluj kde sa objaví olej.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 21 Jan 2014 14:35 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 07 Sep 2010 20:59
Príspevky: 8
No skusim dat dole kryt a uvidim ale zistil som ze ked som zlozil vrchny krit motora tam idu hadice odvetravania klukovej skrine tak tam to bolo vsetko od oleja hadice volnene tak ci nahodou to nestekalo po motore


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: vysoka spotreba oleja na Scenicu II
OdoslaťOdoslané: 22 Jan 2014 20:30 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Je to možné. Občas sa na niektorých autách stáva že v hadiciach odvetrania sa vytvorí emulzia a zapchá ich čo spôsobí pretlak v kľukovej skrini a často i vyhodí olejovú mierku. Stáva sa to v chladnom počasí a krátkych trasách.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 9 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©