Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Návod Renault Scenic I. 2001 Montáž parkovacích senzorov : Renault Scénic I a RX4

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Apr 2024 21:29

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Návod Renault Scenic I. 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2012 18:50 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 12 Jan 2012 00:37
Príspevky: 15
AUTO: Renault Scenic 1.6 79kw, rok 2001, automaticka prevodovka, automaticka klima...
Ahojte,

som pomerne nový majitel Scenica 2001 a objednal som si parkovacie senzory.
Chcem ich nainštalovať ale žial chýba mi inšpirácia konkrétne rozmedzenie je uvedené v manuáli a aj výška v akej to má byť ale kde má byť začiatok tých senzorov ani srnky netušia. Prehladal som celý internet našiel som krásny manual na grand scenic a taktiež na megane ale rok 99 keďže mám po facelifte tak to bude zrejme úplne inak. Taktiež som pozeral aj manual na audi a6 kde to riešil tak ,že jednoducho si to rozmeral a navŕtal bez toho aby dával dole nárazník. Nerobí mi problém dať dole nárazník ale keď prídem na to ,že som to robil zbytočné tak ma asi klepne :-)

Moje otázky sú takéto:

1)bol by niekto ochotný a odfotil by mi aspoň zadnú časť nárazníka kde má parkovacie senzory aby som si urobil aký taky prehľad s ktorého kraja to dať ?

2) bol by niekto ochotný dať aj nejaké rady čomu sa vyhnúť ? manuál na zhodenie nárazníka mám to som si našiel ale taktiež aj kde hľadať prechodku ktorá ide do vnútra.

Prehladal som aj toto fórum zrejme komplet čiže ak som niečo prehliadol tak sa veľmi ospravedlnujem a poprosím odkaz kde sa to nachádza na tento typ som našiel žiaľ iba chabé informácie

Všetkým vopred ďakujem .


Naposledy upravil dodec dňa 13 Feb 2012 21:31, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2012 19:30 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 28 Mar 2011 17:53
Príspevky: 216
Bydlisko: Medzilaborce
AUTO: Renault THALIA 1,4 - r.v. 2001
Renault FLUENCE 1,6 - r.v. 2010
našiel som na nete foto, tak snáď pomôže :)


Prílohy:
scenic.jpg
scenic.jpg [ 62.6 KiB | Zobrazená 4281 krát ]

_________________
https://picasaweb.google.com/MLbikers/RenaultyAIneKary?authkey=Gv1sRgCJj79LD73I-9vQE#

ObrázokObrázok
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2012 19:34 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 12 Jan 2012 00:37
Príspevky: 15
AUTO: Renault Scenic 1.6 79kw, rok 2001, automaticka prevodovka, automaticka klima...
presne jak môj a veľmi mi to pomohlo ,

Ďakujem ale pozerám ,že je to pomerne dosť do stredu som si myslel ,že skôr ku kraju viac majú ísť tie senzory.
Ešte prísť na to kadial tie káble dostanem do vnútra musím to nejako rozobrať :-D


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2012 19:37 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 28 Mar 2011 17:53
Príspevky: 216
Bydlisko: Medzilaborce
AUTO: Renault THALIA 1,4 - r.v. 2001
Renault FLUENCE 1,6 - r.v. 2010
počkaj na reakcie ostatných, možno to ma niekto z fóra na scéniku :)

_________________
https://picasaweb.google.com/MLbikers/RenaultyAIneKary?authkey=Gv1sRgCJj79LD73I-9vQE#

ObrázokObrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2012 19:48 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 12 Jan 2012 00:37
Príspevky: 15
AUTO: Renault Scenic 1.6 79kw, rok 2001, automaticka prevodovka, automaticka klima...
jasne počkám :-) chcel by som to cez víkend v garáží spraviť mám tam radiator takže by nemal byť problém. Teoreticky si ich môžem dať trocha dalej na kolko to pôjde od stredu len ich musím doma ešte vyskúšať aby som nahodou nemal chybný model :-)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 13 Feb 2012 14:39 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13 Feb 2012 14:09
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Renault Scenic 1,6 16V r.v. 2000
Ked to budes robit, tak to prosim nafot, lebo chcem to robit aj ja, ale najskor tak v marci az aprili, ked bude teplo. Ak by si to dovtedy nerobil, tak potom to nafotim ja a spisem ti postup. Osobne to oproti tej fotke chcem davat trochu vyssie, nad ten prelis, ale zalezi ako to vyjde po namerani podla navodu.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 13 Feb 2012 16:45 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 12 Jan 2012 00:37
Príspevky: 15
AUTO: Renault Scenic 1.6 79kw, rok 2001, automaticka prevodovka, automaticka klima...
uz som to robil boli vonku cca 0 stupnov a dalo sa to :-) len k večeru už tuhlo, pridám teda aj fotky ja som to tiež dal o čosi vyššie nad tým prelisom. Nie je to zložité ale nenašiel som žiadny manual na internete tak som sa spoliehal iba na seba. Dam ti určite cenné rady dnes ked prídem domov tak pridám fotky.

Ja som mal v návode cca 0,6 az 0,8 metra co je pomerne vysoko vychádza to cca na špz vozidla tak som to dal nad ten prelis a v pohode všetko funguje.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 13 Feb 2012 16:48 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13 Feb 2012 14:09
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Renault Scenic 1,6 16V r.v. 2000
Budem vdacny.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 13 Feb 2012 21:18 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 12 Jan 2012 00:37
Príspevky: 15
AUTO: Renault Scenic 1.6 79kw, rok 2001, automaticka prevodovka, automaticka klima...
Tak konečne som sa dostal za PC. Nižšie uvediem stručný návod na montáž parkovacích senzorov na Scenic I.

1)V prvom rade je potrebné si demontovať ľavý plast ktorý sa nachádza v kufri. Je potrebné dať v prvom rade doke plato, vrch toho krytu ktorý ide dať dole bez šrobovákom stačí iba jemne trhnutie a potom je potrebné ešte trhnúť aj plastom ktorý sa nachádza pri zadnej sedačke to kvôli tomu aby sme našli všetky šrobiky. Nezabudni odpojiť reproduktory stačí to stlačiť na jednej strane a potiahnuť. Následne ich vyšrobovať a jemným trhnutím dať dole celý plast. Záverečný efekt vyzerá asi takto.

Príloha:
CameraZOOM-20120211155633113.jpg
CameraZOOM-20120211155633113.jpg [ 132.42 KiB | Zobrazená 4267 krát ]


2) Následne je potrebné si rozmerať diery na nárazníku. Ja som mal uvedené v manuáli uvedenú výšku 0,6 až 0,8 m čo by bolo vo výške svetiel čo je samozrejme veľa tak som sa rozhodol ,že ich navŕtam čo najvyššie to bude možné a dal som im medzeru 40 cm čo bola maximálne v návode predsa len ten nárazník je vypučený ako iné nárazníky. V tomto platí dvakrát meraj raz rež , pretože cesty späť nie je :-) Nárazník som dole nedával podľa mňa je to úplne zbytočné na koľko naraziť vrtákom nemáte do čoho a zbytočne si pridáte robotu.

3) Následné je potrebné zasunúť samotné senzory a prevliecť ich k ľavému kraju. Kde je potrebné si demontovať podbeh resp. zadný blatník alebo ako by som to nazval.
Vyzerá to asi takto:

Príloha:
CameraZOOM-20120211155650505.jpg
CameraZOOM-20120211155650505.jpg [ 102.13 KiB | Zobrazená 4267 krát ]


4) keďže kabeláž máme v exteriéri skovanú je potrebné ju dostať do vnútra čo som samozrejme tápal ako ale existuje pomerné veľká "vetracia" časť ktorá je pomerne skovaná a tadiaľ je možné bezproblémov kabeláž vopchať do vnútra

Príloha:
CameraZOOM-20120211155710112.jpg
CameraZOOM-20120211155710112.jpg [ 120.82 KiB | Zobrazená 4267 krát ]


Zapojenie elektroinštalácie: žiaľ nemám to tu odfotené ako som to vyriešil na koľko nie je potrebné ani pájkovanie aspoň nie v mojom prípade. Keďže ako isto vieme parkovací senzor sa zapája na zadne spätné svetlo tak je to pomerné jednoduché. Po demontovaní toho plastu uvidíte zadnú časť svetla kde je taktiež možné vidieť aj kostru čiže stačí vám zakúpiť takú svorku na zakončenie kábla v tvare O kde iba zasuniete káble a zacvaknete kliešťami a potom do dáte na tú súčastnu kostru vo vozidle.(vid obrázok http://www.hagard.sk/kable-vodice-a-pri ... 034&page=9) + sa zapája taktiež jednoducho na zadnom svetle je potrebné stlačiť takú umelinku aby vám to vypadlo a ked to vypadne tak máte horný a dolný rad kde je možnosť konektory jeden je samozrejme obsadený kedže tam ide konektor na samotné spustenie svetiel a smeroviek ale druhý je volný a taktiež funkčný čiže opäť stačí nejaké zakončenie kábla v tvare U ktoré ste taktiež určite videli a to tam zapojiť pasuje to pekne ale keďže sú tie konektory pomerne blízko je najlepšie to oblepiť izolačkou aby sa nedotýkali. (je tam zopár kolíkov a jeden z nich je + napájania spätného svetla to na ktoré to napojíme) (vid obrázok http://www.hagard.sk/kable-vodice-a-pri ... 066&page=9) odporúčam väčší na koľko sa dá v prípade potreby zmenšiť


5) Následne predtým je najlepšie si senzory poznačiť ktorý je ktorý na koľko môže byť efekt opačný ale pokiaľ ste na to zabudli nevadí stačí si pozrieť ktorý kabel je najkratší a zapojiť to postupne. Keď už to máme navŕtané a zapojené je potrebné dostať miniobrazovku (LCD displej na ktorom vidíme vzdialenosť) dopredu.
Toto bolo pomerne zložité na koľko je najlepšie taktiež to ťahať po ľavej strane a odporúčam dať dole tesnenie dverí a vopchať do tej škárky a následne stĺpikom je najlepšie si pomôcť nejakým hrubým drôtom aby ste to prepchali. potom už iba po pravej strane vyviesť ten displej hore. Ja ho mám hneď vpredu pri výškovom reproduktore a úplne vpredu aby mi nezavadzal. Neskôr môžem dodatočne odfotiť.

6)úplne posledný bod ktorý som si taktiež myslel ,že bude patriť ti jednoduché tak nebol. Je potrebné zatlačiť a chvíľu aj držať senzor aby zapadol do nárazníka a čo najmenej trčal. Možno mi to tak dobre nešlo na koľko bolo vonku cca 0 stupňov a potrebovali zrejme väčšie teplo , pretože mi príde ako keby sa ten silikon alebo ta hmota na nich zapadla jeden mi jemnučko trčí :-(

7) Výsledný efekt vyzerá asi takto

Obrázok

Moje rady: Ako som uviedol nie je potrebné demontovať nárazník podla mňa je to len škoda času na koľko sa to dá pekné prevliecť vzadu pod nárazníkom. Odporúčam lepiacu pásku murársku ktorá sa da zakúpiť v každej predajni farby laky na koľko nebudete musieť čmárať centrofixkou po nárazníku ale si to jednoducho nakreslíte na nej a potom strhnete. Vzdialenosť dier a výšku si pozrite v manuáli ale zrejme budete mať takú akú aj ja. Väčšina sa tak vyrába. Určite merajte precízne , pretože cesty späť už nie je. Nie je to zložité ale je najlepšie ked to robíte dvaja lepšie sa myslí a ide to rýchlejšie. Nám to trvalo cca 4 hodiny na koľko návod nájsť na tento typ vozidla je zložitý skôr som našiel na starého megana a nového grand scénica takže dúfam ,že pomôže veľa šťastia.

Za gramatické chyby sa ospravedlňujem :-)


Naposledy upravil dodec dňa 14 Feb 2012 11:59, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Návod Renault Scenic I. 2001 Montáž parkovacích senzorov
OdoslaťOdoslané: 13 Feb 2012 23:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Pekne spracovaný príspevok vhodný do sekcie návody.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 14 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©