Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Kangoo I, r.v. 2002 1,4 benzin - problem so startovanim : Renault Kangoo I a II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 08:52

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Kangoo I, r.v. 2002 1,4 benzin - problem so startovanim
OdoslaťOdoslané: 24 Mar 2013 20:09 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Júl 2012 18:24
Príspevky: 6
spam: Nie
Zdravim, mam problem so startovanim. Vcera som prisiel z prace auto odstavil, vsetko bolo v poriadku a nebadal som nic nezvycajne na chode motora ani na nicom inom. dnes rano nam trochu tuhlo -14 ukazoval teplomer okolo 5:30, v noci mohlo byt este o kusok menej. Vlozil som kluc, kontrolky zasvietili, pockal som pokym zhasnu a nastartoval som. No nic sa nestalo, ani len tuk, ani len male pootocenie motora - proste nic. po vrateni kluca do povodne polohy kontrolka baterie, kontrolka vody a kontrolka oleja cudne blikali, tu kontrolku teploty skoro vobec nebolo vidno blikat a ta olejova naopak cela svietila ale miestami bolo vidno prerusovanie. Ak som kluc nechal pootoceny v zapalovani z motora z miesta kde je baterka, kde su umiestnene rozne rele, poistky... sa ozyvalo cudne tukanie. Tak som myslel, ze to bude mrazom, baterka neje najnovsia, (i ked doteraz som nebadal nejake dlhsie starty) ze donesiem kable a skusim nastartovat cez kable. No ani cez kable sa mi ho nepodarilo nastartovat. No ani len tuknutie, skrt, pretocenie proste nic. Skuste nieco poradit. Pocul som, ze su situacie ked auto nenastartuje ani cez kable, no po znovunabiti baterie auto naskoci.. je to mozne? A ak nie v com moze byt problem?
Natocil som kratke videjko o priebehu tej chyby,snaz pomoze
http://www.youtube.com/watch?v=y8RHGpBhULo&feature=youtu.be

vopred dakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Kangoo I, r.v. 2002 1,4 benzin - problem so startovanim
OdoslaťOdoslané: 25 Mar 2013 08:13 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Toto sa deje keď odíde článok v baterke.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Kangoo I, r.v. 2002 1,4 benzin - problem so startovanim
OdoslaťOdoslané: 27 Mar 2013 20:10 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Júl 2012 18:24
Príspevky: 6
spam: Nie
takze zohnal som si druhu bateku, no chyba stale pretrvava. Tak som vzal tu moju, nech mi ju premeraju. Baterka je funkcna, skusali sme ju v inom aute a normalne nastartovalo. Tak som auto dal do servisu, kde prisli na to ze bol poskodeny kabel ktory zemni kostru auta s motorom, a takisto vybrali starter, no starter bol funkcny len ho precistili a premazali, lebo nepretacal dobre. Po zmontovani a otoceni kluca uz konecne auto startovalo - pretacalo motrom, kontrolky uz neblikali....

A teraz to najlepsie... Kontrolky neblikali auto stratovalo, no nenastartovalo, lebo kontrolka imobilizera zacala blikat. Co je zaujimave, hlavne preto ze minuleho roku v lete sme menili novy imobilizer za co sme zacvakali cca 200€. Bohuzial mame len 1 kluc od auta. A ked sa nam minuleho roku pokazil ten imobilizer, v renaulte na povedali ze ked podrzim tlacitko zamykania a odomykania na kluci, drzim ho vkuse stlaceny a pritom otocim klucom a startnem, tak auto nastartuje. A takto nam to minuleho roku aj fungovalo, cca 2 tyzdne sme tak jazdili, kym nam ho nevymenili za novy. No zaujimave je ze teraz to tak nefunguje. Pozeral som nejake videjak na nete, a aj tam je popisany taky postup s drzanim tlacitka zamykania a odomykania pri stratovani. No neviem si to vysvelit

Takze dalsie kroky budu ze zajdem/zavolam do renaultu vysvetlim im situaciu, co na to povedia a pevne verim ze mi ten imobilizer vymenia v ramci zaruky.
Podstatne ale je ze predtym (je to vidiet aj na videu) ta kontrolka imobilizera neblikala, po otoceny zhasla a auto nestartovalo. Teraz auto sice startuje - toci motorom no blika imobilizer...Takze si myslim ze problem bol len v tom uzemnovaciom kably (kostra - motor) a mozno starter bol zaneseny.
No preco teraz nefunguje imobilizer, ktory bol minuleho roku v lete meneny ostava zahadov. Som zvedavy co povedia v renaulte.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©