Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Zlý štart a zápach benzínu : Renault Fluence

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 01:11

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Zlý štart a zápach benzínu
OdoslaťOdoslané: 20 Mar 2017 16:09 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 20 Mar 2017 15:29
Príspevky: 4
AUTO: Renault fluence 1.6 16 V 82kW
spam: Nie
Zdravím chalani, mám problém so svojím fluencom už skoro pol roka. Začalo to zlým studeným štartom a pri rozbiehaní kmitavimi otáčkami, hlavne v zime. Bol som s tým už v troch servisoch kde mi bola najprv vymenená lambda sonda pred katalyzátorom ( podľa diagnostiky) aj keď mi to pripadalo trochu divné, porucha stále pretrvávala. Neskôr som sa do toho zase pustil, prebehla výmena cievok, sviečok, štartéra, čistenie klapky, samozrejme výmena oleja a filtrov, 500€ v lufte a stále som na tomto istom.Teraz plus hneď po štarte niečo na 2 sekundy zahučí a otáčky vyletia na 2000 a hneď klesnú na 1100 a potom sa znormalizujú.Nemali ste niekto podobný problém ?
Benzín 1.6 82kW


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zlý štart a zápach benzínu
OdoslaťOdoslané: 28 Mar 2017 22:08 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 02 Sep 2009 18:38
Príspevky: 222
Bydlisko: GALANTA
AUTO: Renault Clio Grandtour 1,2 TCE
Tak to je so servismi ozaj úžasné. Keby som zarobil za hodinu toľko, čo mi zoberú za ich prácu, dám im rád do starostlivosti svoje auto.
Rozčuľuje ma to ich odborné opravovanie metódou pokus omyl - trefa.
Chápal by som možno Lambda sondu. Aj keď by som najskôr typoval škrtiacu klapku a popri tom snímač teploty motora, vonkajšej teploty.
Hlava mi už ale neberie výmenu sviečok a už vôbec nie štartéra, cievky, oleja a filtrov - asi filter oleja a vzduchu?
Mal som podobnú patáliu, tiež som nad tým uvažoval, čo to je, prestalo to po týždni a odvtedy je kľud.
Skontroluj všetky konektory - ich správne zasunutie. Niekedy to býva banalita.
Snímač otáčok zotrvačníka - motýlik - nie je na ňom zachytený kovový prach, niekedy je to na ňom len malinká kovová pilina. Málo pravdepodobné, ale čo keď, skús ho prečistiť.
Problém najväčší je vtedy, ak robí diagnostiku servisák, ktorý nedokáže vyhodnotiť zápis z diagnostiky. Nepriznajú sa, že ten čo s ňou vie pracovať má akurát dovolenku.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©