Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Plynový pedál - podivné zvuky : Renault Fluence

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 23 Apr 2024 15:46

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 26 Mar 2013 10:08 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Nazdar chlapi. V poslednom čase som si všimol, že pri rýchlosti cca 110 km/hod. a ešte studenom motore po stlačení plynového pedála počuť podobné zvuky a pískanie, ako dakedy pri starých autách ešte s plynovým lankom, keď preklzovalo, alebo i spojkové lanká vydávali také zvuky.S autom idem iba cca 24 km, viem, že pre diesel, taká krátka vzdialenosť na zahriatie motora nie je optimálna.
Nechápem, čo to môže robiť, či studený motor, ale to mi robí i keď idem s autom aj z vykurovanej garáže. Pri dlhších trasách som to nepostrehol. Myslel som si, že to robí ešte za studena automatická spojka EDC, ale určite to nie je pri preraďovaní, to počujem. Mám 1,5 ročné Fluence ,automat s EDC prevodovkou, diesel 1,5 dCi. Díky moc za názory a skúsenosti.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 24 Máj 2013 08:22 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Po výmene batérie sa zdá, že to náhodne samo prestalo ...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 24 Máj 2013 09:19 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Feb 2013 16:01
Príspevky: 22
spam: Nie
Tazko povedat co to moze byt, skus to sledovat. Moze to byt milion veci a mozno len nieco posunuli v servise a zmizla rezonancia. Ak je nieco zle urcite sa to objavi znova.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 17 Jún 2013 12:55 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Zdar septim díky za odpoveď robí to stále ako predtým , zaškrípe tam akoby to bola spojka, ale tuším, iba keď je motor ešte studený, po cca 10 minútach jazdy. Dávam si na to pozor kedy to robí, je to po stlačení plynu, nie prudkom to tiež sledujem otáčky motora , tak neviem čo to môže byť. 11. júla mi končí dvojročná záruka, mám ju však predĺženú cez Renault garanciu na 5 rokov, dúfam, že sa vzťahuje aj na takéto poruchy, pretože tam chcem ísť až po tom 11.7. na prvú garančnú prehliadku . V servise mi hovoril, keď mi menili baterku, že to musí technik po prevezení počuť ...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 06 Nov 2013 09:29 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Nazdar renaultáci.Tak už som absolvoval povinnú prehliadku po dvoch rokoch , všetko prebehlo OK, ale ten problém s tým zaškrípaním pretrváva. Aj som to spomenul v servise, tam mi tvrdili, že to robí istotne klíma, keď je motor ešte studený. Ale zistil som, že nemali pravdu, schválne som nechal klímu vypnutú, ale to škrípanie som počul znovu.Pýtal som sa známeho, čo to môže byť, on tvrdí, že môže byť uvoľnený remeň na klíme, ten sa vraj točí, aj keď nie je klíma zapnutá, alebo niečo s plynovým pedálom.Dá sa k tomu vôbec doma dostať a prípadne to dotiahnúť, v autách sa veľmi nevyznám ?. Díky za nápady a skúsenosti.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 07 Dec 2013 23:23 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 07 Dec 2013 22:46
Príspevky: 1
spam: Nie
Ahojte, piska to aj mne. Tu je nejake info z ceskeho fora: http://forum.renaultclub.cz/viewtopic.php?f=88&t=65752 Vyskusam ten rozbeh a prudko zabrzdit. Spravim, to niekolko krat a uvidim, ci to pomoze. Milan


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 24 Jan 2014 11:38 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Díky moc mleeen za info.Tak čo skúšal si to s tými brzdami, pomohlo to ?. Dlho som tu nebol na fóre, skúsim to. I keď mne sa zdá, že to robí skôr ten plyn, nie je povolený remeň, lebo keď uvoľním nohu z plynu tak to prestane. Ale ako sa k nemu dostať a skúsiť ho aspoň rukou, keď sa mi na to v servise vykašľali pozrieť...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Plynový pedál - podivné zvuky
OdoslaťOdoslané: 12 Mar 2014 10:23 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Nazdar. To škrípanie sa ozíva v poslednom čase o niečo častejšie, dokonca som to začul i keď som mal zapnutý na diaľnici tempomat. Brzdy to nie sú , ani klíma ako tvrdili v servise, tú som mal schválne vypnutú a škrípnutie sa prejavilo. Neviete mi prosím Vás poradiť ?.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©