Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Olej v nasávaní : Renault Clio III

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 04 Máj 2024 17:27

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Olej v nasávaní
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2011 08:44 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Júl 2011 08:16
Príspevky: 2
Zdravím všetkých, ktorým ich auto verne slúži v prvom rade. V druhom trochu vytknem Cliu, resp servisu jeho úkony.
Priateľka si kúpila nové Clio, ja som jazdil na mojej Toyote a aj na Cliu, lebo viete aké sú ženy (boja sa ostatných na cestách, no musím uznať, že chytá moje zlozvyky a už aj sa učí čo a ako) :D .
Prvý problém, čo nastal bol, že po asi 10 000, asi aj skôr som mal pocit, že začal klepať čap. Išiel som teda do servisu, že nech to skontrolujú. Keď nám ho vrátili, povedali, že vymenili brzdné doštičky, nakoľko staré sa odlepili z pôvodného miesta a mohol som počuť "búchanie", no a dali mi dajaké profi. Ok, aspoň že to bolo zadarmo, no načo ich tam lepia keď ich potom treba meniť? Odpoveď: že to vadí len takým ako ja (asi puntičkárom <jaz> ).
Druhý problém, neviem či sme si to všimli, alebo to kvitlo po kúpe, no museli nám prestriekať kufor, nakoľko bola pod farbou nejaká špina, alebo hrdza a zle to zastriekali, toto aspoň bolo bez problémov a auto aj vrátili čisté, čo chválim.
Tretí asi najväčší, auto začalo poslednú dobu hádzať olej na čidlo, do nasávania a samozrejme aj na filter! Nehnevalo by ma to, keby to robilo od novoty a malo by to tak byť, ale aby mi servisný technik povedal, že to robí "každé" a začalo to robiť iba nedávno, a vraj to spravili (vyčistili tesnenie či čo) a pri tom to ledva zaskrutkovali a čidlo nechali špinavé atď, je podľa mňa nekorektné. Pardon v rodine máme na osobu viac ako 1 auto a ani na jednom sa nám to nestáva a ani na Safrane.
Chcem vedieť Váš názor a čo sa s tým reálne dá robiť. Samozrejme chápem fakt, že vďaka ich "eko" systému, sa splodiny vracajú späť na opätovné spálenie to bude asi robiť, ale nemôže to robiť až tak. Budem rád keď mi vedieť niekto poradiť, vopred ďakujem.
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Olej v nasávaní
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2011 11:25 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Tmk napísal:
Zdravím všetkých, ktorým ich auto verne slúži v prvom rade.

Vitaj.
Tmk napísal:
... vymenili brzdné doštičky, nakoľko staré sa odlepili z pôvodného miesta a mohol som počuť "búchanie", no a dali mi dajaké profi. Ok, aspoň že to bolo zadarmo, no načo ich tam lepia keď ich potom treba meniť? Odpoveď: že to vadí len takým ako ja (asi puntičkárom <jaz> ).

Občas sa stane že sa doštičky odlepia (hlavne nekvalitné) ale určite je to považované za vážnu závadu. Takže buď ste si zle rozumeli alebo rýchlo zmeň servis.
Tmk napísal:
... auto začalo poslednú dobu hádzať olej na čidlo, do nasávania a samozrejme aj na filter! Nehnevalo by ma to, keby to robilo od novoty a malo by to tak byť, ale aby mi servisný technik povedal, že to robí "každé" a začalo to robiť iba nedávno, a vraj to spravili (vyčistili tesnenie či čo) a pri tom to ledva zaskrutkovali a čidlo nechali špinavé atď, je podľa mňa nekorektné.

Nepochopil som na aké čidlo ale to je jedno. Olej v saní je naozaj bežná vec a množstvo závisí od konštrukcie motora, technického stavu a spôsobe používania. Na presnejšie určenie je treba uviesť o aký motor ide a koľko má najazdené. To čo je vidieť na vložených fotkách je v niektorých prípadoch úplne normálne a neškodné. Na presnejšie určenie by bolo vhodné odfotiť motor a označiť kde si našiel olej.
Napríklad: Každý motor má odvetranie kľukovej skrine vyvedené do sacieho potrubia a cez neho sa dostáva olejový aerosol často i na filter alebo škrtiacu klapku. (podľa konštrukcie vyústenia) Najviac sa to deje po studenom štarte a v záťaži alebo pri opotrebenom motore pri slabej tesnosti krúžkov.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Olej v nasávaní
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2011 16:47 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Júl 2011 08:16
Príspevky: 2
Dík za promptnú odpoveď.
Hej zabudol som na popis auta. Clio III 2009 teraz 23. končí záruka, 1,2l 16V 48kW má najazdené 15 600 km. Doštičky mi vymenili na čo som zabudol za nejaké profi, lebo inak by som im to rovno oplieskal asi o hlavu keby ich tam vrátili späť.
Presný kolobeh oleja ako si popísal je totožný s týmto Cliom. Čidlo je nasávacom potrubí ak sa nemýlim. Klapka je čistá no pod čidlom je potrubie, ktoré je evidentne tiež zanesené, neviem ti dať presnejší popis. Začalo to robiť až nedávno či mi je divné, lebo ako je na fotkách vidieť, je tam aj zaschnutý olej, čo vlastne je utretý z poslednej mojej kontroly.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©