Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Akú značku PNEUMATIKY preferujete? : Pneumatiky a disky

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 13:16

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 53 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 17 Okt 2009 20:33 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
malý prieskum akú pneu preferujete a preco?
<kuk>

Tak ja mam po predchodcovi zdedené V predu Kendy Obrázok a v zadu KormoranObrázok


ale ked budem kupovat ja tak si kupim pravdepodobne Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 18 Okt 2009 21:18 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Okt 2009 21:06
Príspevky: 7
Bydlisko: Poprad
AUTO: Renault Espace III 2.2 td
Ja som auto kúpil s pneumatikami MICHELIN a som veľmi spokojný.Budem s nimi ďalej pokračovať. <a>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 18 Okt 2009 23:21 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Možno ma budete považovať za nacionalistu alebo patriota ale zásadne používam pneumatiky Matador. Kvalitou sú na svetovej úrovni, cena je prijateľná a nikdy ma nesklamali.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2009 18:08 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
pastorek napísal:
Možno ma budete považovať za nacionalistu alebo patriota ale zásadne používam pneumatiky Matador. Kvalitou sú na svetovej úrovni, cena je prijateľná a nikdy ma nesklamali.

No na Matador som ešte nepočul niečo zlé aby niekto povedal.

Kód:
  Zimná pneumatika Nordicca MP59 od slovenskej spoločnosti Matador, a. s., Púchov, sa v teste nemeckého motoristického časopisu Autobild zaradila medzi svetovú špičku.
     
     Na automobile Volskwagen Golf V bolo celkovo testovaných 16 pneumatík s rozmerom 195/65 R15. TASR o tom informoval hovorca spoločnosti Matador Dušan Koblišek.

      Pneumatika Nordicca si podľa neho výborne počínala v zábere na snehu, kde túto skúšku spolu s pneumatikou Goodyear dokázala vyhrať s najlepšou hodnotou, ktorá sa meria v Newtonoch. Na snehovom povrchu boli ďalej testované brzdné skúšky z rýchlosti 50 km/h, najlepšie dopadla Pirelli, ďalej handling, keď najúspešnejšia pneumatika bola Semperit, ako aj slalom medzi kužeľmi, kde bol jednotkou opäť Semperit. "Aj v týchto disciplínach sa však Nordicca umiestnila s minimálnou stratou v popredí. Spomedzi 16 konkurentov jej v skúškach na snehovom povrchu celkovo časopis prisúdil 5. miesto, po pneumatikách značky Pirelli, Continental, Dunlop a Semperit, ktoré sa umiestnili na prvých 4 miestach," zhrnul hovorca. Aj tento test potvrdil, že pneumatiky Matador sú plne porovnateľné s pneumatikami svetových výrobcov.



ale letné

Kód:
TEST PNEUMATIK
KOMPLETNÍ VÝSLEDKY 

Mezi pneumatikami s rozměrem 155/70 R13 zvítězil trojlístek Continental EcoContact, Bridgestone B250 a Pirelli P3000 Energy. Tyto tři pláště prokázaly ve zkouškách nejvyváženější vlastnosti.

Hned za vítěznou trojicí skončila v testech skupina sedmi dalších výrobků, které nedosáhly na nejlepší výsledek, přesto je autokluby řidičům doporučují. Nechybí mezi nimi ani Barum Brillantis.

Na výbornou si barumky vedou v malém valivém odporu, který se projeví nižší spotřebou paliva. Naopak vylepšení by si zasloužily vlastnosti na mokré vozovce a relativně vysoké opotřebení.

Pláště od otrokovické značky přitom v minulosti v podobných testech končily spíše v poli poražených.
Právě mezi letními pneumatikami, jež německý i rakouský autoklubu označil za nejhorší v testech, skončily Matador Stella MP15.

Největší slabinu plášťů slovenské značky představuje brzdění na mokré silnici. Spolu s "matadorkami“ se mezi poraženými krčí výrobky BF Goodrich Touring a Kumho Solus někdy označované jako KH15.

Zkoušky letních plášťů probíhají na testovací dráze, kde se simulují suché i mokré podmínky. Kromě toho, jak si pneumatiky rozumí s brzdami, testy hodnotí i jízdní vlastnosti při průjezdu zatáčkou nebo během přejíždění z pruhu do pruhu.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2009 18:18 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 02 Sep 2009 18:38
Príspevky: 222
Bydlisko: GALANTA
AUTO: Renault Clio Grandtour 1,2 TCE
Ja mám v tomto jasno. Matador. Prečo kvalita za rozumnú cenu. Sú určite aj kvalitnejšie. Každý si musí podľa počtu najazdených Km za rok určiť akú pneumatiku. Pri viac Km sa oplatí investovať do kvality. Mne to vychádza tak, že v čase výmeny pre starobu sú zároveň opotrebené na dezéne.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2009 20:53 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor

Založený: 27 Aug 2009 21:37
Príspevky: 270
Bydlisko: Považská Bystrica
AUTO: Renalt Clio RT 1.2 Elia design
zima Bridgestone Blizzak LM 20 uazsna guma na snehu lade no proste pecka peckova, leto toyo proxes, barum bravuris 2, a podobne tam na to nezalezi az tak ako v zime, barumky na zimu nikdy ( nespokojnost ) matadory celkom fajn ale nie na kopce mozno mokre cesty


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2009 22:30 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 02 Sep 2009 18:38
Príspevky: 222
Bydlisko: GALANTA
AUTO: Renault Clio Grandtour 1,2 TCE
fueson, možem Ti povedať len z mojich osobných skúseností zimné Matadorky MP 56 na Thali 1.4 boli v pohode. Zasnežený Vernár alebo Donovaly boli vždy bez zaváhania bez potreby reťazí. Teraz som kúpil Matador 59 na CLIO GRANDTOUR 1.2 TCE, takže zhodnotím po zime. V zime každý deň do práce v Bratislave. Tam sa veru neoplatí šetriť na pneumatikách. Keby som neveril tejto značke, tak ich na auto nedám. Obúvam ich na autá už 19 rokov, už v časoch, keď niektorí ešte kupovali maximálne celoročné. Opakujem, slušná kvalita za rozumnú cenu. Napríklad Michelin Apine sú o málo lepšie na najazdené Km, ale cena je vyššia. Neviem, u niekoho to je možno zvyk alebo srdcová záležitosť. Je dobre, že sa tu táto téma objavila. Nikdy nehovor nikdy, že? Možno tu spolu objavíme nejaké dobré pneumatiky pre naše autá. Dnes už je jedno kde sa čo vyrobí, ale či výrobca dotuje vývoj a dodržiava technológiu, ktorú deklaruje. Nedávno som videl s dobrými výsledkami sa umiestnila pneumatika z Ázie. Časy sa menia. Dakedy by som si článok o takejto pneumatike ani neprečítal.

Každému na pamäť: auto sa dotýka cesty na ploche cca štyroch pohľadníc !!!!!!!!!!!!!!!!


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2009 23:41 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 25 Sep 2009 21:01
Príspevky: 53
Bydlisko: PB
AUTO: Clio 1.9Dti
Ja leto obúvam continental ecocontact 3, max. spokojnosť a zima matador mp58,okrem hluku celkom dobré. Keď budem kupovať nové zimné už matador nekúpim. Poobzerám sa po lepšej značke.

_________________
Clio 1.9 Dti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2009 23:47 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 19 Okt 2009 21:56
Príspevky: 28
ja mam letne Falken ZIEX 912 a zimne SAVA Eskimo S3 . Po prečítaní mnohých recenzií značkam Matador ani Barum neverím. Zimne som kupil na zaklade užívatelskych recenzií ako aj letné zo zahraničných for .Vyberal som spôsobom výkon/cena. Letné zatial super ,len ma sklamala ich vysoka vaha asi kvoli implementovanej ochrane rafikov. A zimne su nove tak ešte neviem.
Tu je zaujimavy link http://www.pneunet.cz/hodnoceni-pneumatik/


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Akú značku PNEUMATIKY preferujete?
OdoslaťOdoslané: 20 Okt 2009 08:44 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
ja kupujem iba matadorky...mam teraz najnovsiu mp59 a záber na snehu ako aj rýchlejsia jazda na mokrej vozovke su uplne v pohode...je pravda,že na letných sa na mokrej vozovke nedá isť nad 85,lebo chytám aquaplanning...ale momentálne to idem riešiť 15tkami a pneu asi barum bravuris 1alebo2

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 53 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©