Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Renault - Renault Megane Scenic 1,6 16V : Renaultforum tím a členovia

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 20 Apr 2024 15:23

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Renault - Renault Megane Scenic 1,6 16V
OdoslaťOdoslané: 29 Okt 2010 21:28 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 29 Okt 2010 20:24
Príspevky: 1
Dobrý deň,
pred mesiacom som kúpil Renault Scenic, r.v.2002, 1,6 16V benzín, potreboval by som poradiť pri výmene chladiacej kvapaliny, ako mám postupovať, mám aj klímu. Kúpim návod na obsluhu na Scenic, alebo vymením za návod na Kangoo. Kúpim plechové disky 15"- 4 ks.
Mám záujem aj o členstvo v klube Renault, neviem kde sa dá zaregistrovať na Slovensku.

Ďakujem za odpoveď.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Výmena chladiacej kvapaliny
OdoslaťOdoslané: 30 Okt 2010 08:41 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 06 Máj 2010 10:23
Príspevky: 220
Bydlisko: Trnava
AUTO: Renault Laguna 2.2dt Grandtour r.v.1999
Seat Alhambra 1.9tdi r.v.1998
Opel Frontera 2.2dti 16v r.v.2000
návod stiahneš na internete,výmena kvapaliny ,ja som to robil tak,že som odpojil hadicu dole na chladiči a nechal som ju vytiecť,nádobu som demontoval vyčistil,potom som nahodil hadicu nalial kvapalinu a nechal motor zohriať pri spustený ventilátora som zažal odvzdušňovať a dolievať kvapalinu do nádržky ,až pokým sa mi hladina v nádržke neustálila,potom som nechal ešte tri krát zopnúť ventilátor aby som mal istotu že tam nie je vzduch a voda cirkuluje ,nezabudni si sledovať teplomer či pri otvorený termostatu klesá aj teplota,
odvzdušňoval som tak ,keď sa spustil ventilátor(čiže aj otvoril termostat)na chvíľu som povolil skrutku na hadici,odtiaľ išla voda+vzduch-tento postup som opakoval niekoľko krát až kým sa voda v nádržke neustálila na požadovanú hodnotu

_________________
mario


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Výmena chladiacej kvapaliny
OdoslaťOdoslané: 30 Okt 2010 11:53 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
renault napísal:
Dobrý deň,
pred mesiacom som kúpil Renault Scenic, r.v.2002, 1,6 16V benzín, potreboval by som poradiť pri výmene chladiacej kvapaliny, ako mám postupovať, mám aj klímu. Kúpim návod na obsluhu na Scenic, alebo vymením za návod na Kangoo. Kúpim plechové disky 15"- 4 ks.
Mám záujem aj o členstvo v klube Renault, neviem kde sa dá zaregistrovať na Slovensku.

Ďakujem za odpoveď.


Vitaj...no takže tu si už úspešne zaregistrovaní a vítame Ťa v klube:)prípadne sa možeš zaregistrovať ešte na http://forum.meganeklub.sk kde sú všetci len s meganom alebo scenikom...možeš byť aj ako poločlen,resp.ked si zaplatíš 20eur /rok staneš sa členom

Ja som tiež už menil chladiacu...vypustil som z chladiča,vytiahol som aj hadicu z pod motora...a dolial ružovu chladiacu...nič som neovzdušnoval,lebo som nikde nenašiel ventil...a odvzdušnilo sa to samo,po 50km to kleslo opať som dolial a po 50km skontroloval a bolo všetko ok...

plechové disky sa ti neoplatia kupovať...používané zoženieš velmi ťažko a vyjdu ťa na 15O eur...a ked doložíš ešte cca 100 eur kúpiš nové hliníkové na leto a tie originály necháš na zimu,tak ako som to urobil ja...

a odkial si?prípadne by si mohol hodiť zopár foto,nech to tu trošku ožije?akú robíš na tom spotrebu?

edit: upravil som aj názov témy,až to tu máme prehladné

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©