Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Štatovanie vozidla : Renault Mégane I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 18 Apr 2024 19:52

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 19 Júl 2010 12:28 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 17 Aug 2009 09:04
Príspevky: 32
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Renault Megane
Dobrý deň prajem, už zase mám problém s autom. Je to reanault megane r. v. 12/1996. tento krát mojproblem spociva v tom, ze mi vôbec nejde naštartovať auto, svietia mi všetky kontrolky, rádio sa zapne, ale ani naznak na štartovanie. Otočím klucom a vsetko mi ide, ale vobec nechce nastartovat,ani len iskru nehodi, neviem ci bude nieco so spinacou skrinkou, alebo v starteri, lebo poistky som skusil vymenit a nepomohlo, a ked som mal otvorenu kapotu tak bolo pocut ze nieco tam spina,ale ani iskru mi to nehodi.Poradte prosim co to tam môze este byt, nevolal som ani nikomu do servisu, ak by sa mi to nahodou podarilo opravit aj samemu.Vopred dakujem.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 19 Júl 2010 12:50 
Neprítomný
Renault King
Obrázok používateľa

Založený: 18 Okt 2009 11:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Galanta
AUTO: Renault Megane IV GrandCoupe 140 Intens 2/2023
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009 - dcera
spam: Nie
To podstatné neuvádzaš.Točí motorom a nenaštartuje alebo ani netočí motorom.Ak druhá varianta pozri kostrenie štartéra prípadne či startér vysunie pastorek alebo kontrolu celého štartéra. <o> <o> <o>

_________________
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 20 Júl 2010 07:20 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 17 Aug 2009 09:04
Príspevky: 32
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Renault Megane
prepac v tom zhone som aj zabudol uviest.je to tá druha moznost, ani netoci. po otoceniklucika sa iba rozosvietia vsetky kontrolky ako pri startovani, ale motor je uplne hluchy, vobec netoci... tak idem pozriet ten starter, a ak by to nebolo tam, co by este mohlo byt? dakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 20 Júl 2010 08:22 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Pri štartovaní si nechaj otvorené dvere a pozeraj na lampičku vnútorného osvetlenia. Ak pohasne počas štartovania tak porzi baterku a kontakty na nej. Ak nepohasne tak skontroluj štartér. Na jeho hornej časti je cievka, na nej dva hrubé kontakty a jeden tenký káblik. Pri štartovaní musí ísť na ten tenký +. Ak ide tak je chyba v štartéri (väčšinou je počuť jeho cvaknutie pri štartovaní) a ak tam nejde tak skontroluj spínaciu skrinku. Ak máš diesel tak niekde pri motore by malo byť i relé ktoré môže byť vadné.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 20 Júl 2010 12:30 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 17 Aug 2009 09:04
Príspevky: 32
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Renault Megane
no tak problém mám teda. nemôžem sa dostať k štarteru,je z vnutornej strany motora, to znamena ze je to od šofera a ja sa tam dostat z vrchu nemozem a pokial nemam auto na zdviháku ani zo spodu sa tam nedostanem... no ja mam benzin, je to 1,4 e
no ja si myslim, ze ked pocujem z motora cvaknutie, ze spinacia skrinka je v poriadku a ani svetlo netshuje, a to je baterka nova, ma asi rok... tak pravdepodobne len starter tam bude, len neviem jednu vec: keby odchadzal štarter, už by sa mi to stalo niekedy, alebo nie? je to teda také zvláštne, že len tak z ničoho... a vravím všetko ide,aj svieti len úplne ticho, štarter ani nezatočí, iba je počuť cavknutie z motora, takže motor mi spína...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 20 Júl 2010 16:39 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Dobre, tak posledý test. Požiadaj niekoho nech štartuje, ty sa nahni nad motor a počúvaj či to cvakanie ide od štartéra. Ak áno, tak ešte skontroluj ukostrenie motora. Býva to kábel ktorý spája - pol batérie s karosériou a odtiaľ na motor. Ak bude v poriadku tak už jedine vadný štartér.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 29 Júl 2010 15:53 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 17 Aug 2009 09:04
Príspevky: 32
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Renault Megane
Dakujem za ochotu pomoct, dal som to jednemu znamemu na zdvihak a ked prisiel z prace sa mi na to pozrel, dostal sa ku starteru a urobil to. nebola chyba v startere ale bol nejaky konektor zly, ktory to bol som uz od neho nezistil, ale povedal ze bol zaoxidovany a tak ho iba prepucoval a ide to. uz v ten denmi to urobil. ale chcel by som sa este jednu vec spytat, a to: ešte ked nastartujem a mam pusteny motor aj ked vystupim z auta je pocut hluk od spodu auta, motora. mam dost velke podozrenie, ze je to vyfuk, ale ešte som nelezal pod autom. minuly mesiac som mal v tych miestach pod motorom prelomeny kovovy drziak co ho drzi a zvaril mi ho jeden kamarat. preto sa chcem spytat ci by prave tento mohol sposobit tu vec, alebo co tam este mozebyt. nemozem ten hluk prirovnat neviem k comu, je to dobre pocut pri startovani, mohol by som povedat ze skoro ako "traktor" ale tak ked sedim v aute a ajmam otvorene okno nepocujem to dost zretelne, asi nemam taky sluch na to. myslel som ze by tam mohol byt aj nejaky tlmic alebo drziak vyfuku zly, lebo ak mam autop nastartovane a pozriem sa pod motor mam pocit akoby mi vyfuk troska tak trepalo, ze by netlmil. ale mozno to ani vyfuk neni, takze este tuto jednu radu by som poprosil. je to renault megane rok vyroby 12/1996 a 1,4e. dakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 29 Júl 2010 16:50 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Bolo by vhodné pozrieť zo spodu či nieje niečo uvoľnené alebo pobúchaním zistiť či to nehrmoce katalyzátor.
Mám v aute ten istý motor a je dosť nešťastne riešený výfuk. Za studena sa mi tiež dosť ozývajú vibrácie z motora ktoré po zohriatí trochu stíchnu. Už som to niekoľko krát prelozil ale nenašiel som nič voľné. Najskôr mi to pripadá na krycí plech výfuku ako prechádza popod motor.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 29 Júl 2010 18:08 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 17 Aug 2009 09:04
Príspevky: 32
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Renault Megane
Tak predchvílkou som si dal auto na moj maly zdvihacik a zdvihol som jednu stranu od spolujazdca, lahol som si pod auto a pozeral, no nic som neuvidel. Potom som stade vysiel, nastartoval a zase si tam pod auto lahol a ako som prechadzal rukou okolo vyfuku pocitil som tam dieru. Ked mas ten isty motor ako ja, tak zhruba niekde v miestach ako máš z auta prevodovkovu paku, niekde v tych miestach je vyfuk zly. Mam pocit zeje druha cast vyfuku,ale nie som si isty. Je pritom taky akoby zvar z jednej strany a zdruhej strany je take nieco cca 10 cm alebo 15 cm ako taky malicky katalizator alebo neviem co to je... tak jeto hned pri tom, ak si lahnes pod tvoje auto budes presne vediet co myslim. Teraz ale neviem co mam stym spravit, lebo je to aj hrzdzave tam, a je tam to co som spominal, neviem ci by na to pomohol nejaky tmel na vyfuky, alebo ci by nebolo lepsie urobit z nejakeho plechu nieco podobne toho typu a cele to tam ovarit... nemam s tym skusenosti a nikdy som nic take nerobil. co by si mi poradil?
dakujem vopred


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Štatovanie vozidla
OdoslaťOdoslané: 29 Júl 2010 18:38 
Neprítomný
Renault King
Obrázok používateľa

Založený: 18 Okt 2009 11:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Galanta
AUTO: Renault Megane IV GrandCoupe 140 Intens 2/2023
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009 - dcera
spam: Nie
Myslím,že máš prasknutý vlnovec
Kód:
http://www.levnyvyfuk.cz/prislusenstvi-vlnovce-c-55_1400
.Oprava spočíva v jeho výmene.Zmeraj si priemer výfukového potrubia a dľžku vlnovca a podla toho kúp nový.Potom treba starý odstránit a nový navarit na potrubie <o> <o> <o>

_________________
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 16 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©