Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
kontrolka zhavenia, elektr.poruchy : Diskusia o všeličom

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 15:45

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 06 Jún 2010 15:50 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Apr 2010 13:07
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava, PB
AUTO: Renault Clio 1,5dCI, r.v.2004
Pani, obraciam sa na vas s prosbou o radu, pomoc a to: mam Clio II, 1.5dCi s modrym i, r.v.2004 a problem v tom, ze pocas jazdy sa mi rozsvieti, resp. preblikne kontrolka zhavenia, resp. elektr.poruchy /v manuale je to na str. 1.47/. Obcas len preblikne a nic, ale coraz castejsie sa mi stava, ze sa rozsvieti a autom trhne, resp. strati vykon ale skutocne len par sekund. Jazdim kazdy den a zvacsa po meste - Bratislava,no <uu> Auto ma 83tis.km - povodna baterka, zhavice, resp. vsetky tieto casti su povodne, este nemenene. Servis - olej, filtre a pod. pravidelny. Robilo mi to aj min.rok, ale nalial som cistic palivoveho systemu co mi predali v Renaulte a bolo fajn, no teraz som ho tam dal opat, zatial sice po naliati najazdenych len 200km no robi to stale a zda sa mi, ze este viac. Neviem ci sa to cisti, ale uz ma to zacina dost trapit. Robi to aj pocas jazdy, no najma pri akcelerovani napr. na krizovatke.
Vopred dik za radu, kazda poznamka od vas pomoze.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 07 Jún 2010 21:27 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Apr 2010 15:54
Príspevky: 6
Čavte, pripájam sa s týmto problémom. Auto mám to isté, len r. v. 2002. Mne to tiež zo začiatku len sem tam svietilo a potom zhaslo a tiež mi pri tom ako keby dusilo motor a strácal výkon. Tiež som použil STP čistič trisiek, chvíľu pomohlo ale potom to začalo robiť opäť. Následne som menil žhaviče, ale teraz to začalo ako keby robiť ešte viac a už to je v štádiu, že mi začala svietiť aj kontrolka stop. Riešim to tak, že po odstavení po chvíly naštartujem a auto ide ďalej ako keby nič. Už mi to však aj počas jazdy zdochlo. Fakt neviem čo s tým, ak sa nájde niekto ochotný tak vopred ďakujem <hmm>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 09 Jún 2010 06:40 
Neprítomný
Moderátor
Moderátor

Založený: 28 Aug 2009 18:16
Príspevky: 580
Bydlisko: Stará Bystrica
AUTO: Renault Laguna III 2.0 dci 131kw INITIALE PARIS
spam: Nie
toto je problem vačšiny clii dci na slovensku...pri menej kvalitnej nafte sa zanášajú trisky a preto svieti kontolka žhavenia/motora...na www.clio-club.eu je množstvo podobných tem...tuším,že sa to nedá vyriešiť(iba výmena trisiek alebo uplne vyčistenie)však viac najdete tam

_________________
MY EX CAR:Renault Clio 1,9D MIRAGE
MY CAR :Renault Scenic 1,6 16V


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 09 Jún 2010 17:13 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Apr 2010 13:07
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava, PB
AUTO: Renault Clio 1,5dCI, r.v.2004
blueclio, tebe dik za info....a jerzi, kup si original v renaulte cistic palivoveho systemu, stoji cca. 10 evri. Ja uz mam najazdenych okolo 500km po natankovani a naliati cistica a uz sa ta kontrolka neprejavuje, mne to pomohlo /klop-klop na stol/. S tou naftou je to sialene, tankujem u Shell, co si myslim, ze je naj na SK, no vidim, ze az take ruzove to teda asi nie je....neviem kde mam zacat tankovat.... <oko>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 09 Jún 2010 18:05 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 18 Apr 2010 15:54
Príspevky: 6
Čavte vďaka za pomoc, urobím teda čo treba a uvidím čo sa stane. Predpokladám, že keď odstránim tento problém tak vyskočí nový, ale čo už <zmuk>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 09 Jún 2010 23:05 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 16 Mar 2010 20:21
Príspevky: 13
Bydlisko: senica
AUTO: renault talia2. Privileg 1.5 dci 63kw full vybava.
ahoj pjan: to mas pravdu s tou naftou je to katastrofa ! ja to robim tak ze ked sa da tak si naftu zoberiem do kanistra a doma prefiltrujem cez pancuchu a az potom vylejem do nadrze.by si sa cudoval aky humus a bordel zostava na pancuche a je to jedno kde tankujes.potom treba pravidelne menit palivovy filter aspon kazdych 20000 km a pridavat do nafty aditivum. mozno ze vam to je smiesne ale chcem si palivovu sustavu a cerpadlo +trisky ochranit pred tou stokou co jej hovoria ze nafta ! <zmuk>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 09 Jún 2010 23:33 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Na Peugeot fóre takéto problémy riešili pravidelným pridávaním aditíva VIF. Možno vám to pomôže.

Mám benziňáky tak osobná skúsenosť nulová.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 10 Jún 2010 08:29 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 24 Jan 2010 00:54
Príspevky: 111
Bydlisko: Bratislava - Petržálka
AUTO: Renault Clio Storia 2007 1,2 8V
My do všetkých aút dávame toto : http://www.myffi.biz/c-26-mpg-caps.aspx už vyše troch rokov, a je jedno či je to benzín abo diesel, a nikdy sme čo sa motorovej stránky týka nemali problém, stále to šlape jak hodinky, a to tankuvávame na OMV ale najviac v HYPERNOVE :)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 10 Jún 2010 18:31 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Apr 2010 13:07
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava, PB
AUTO: Renault Clio 1,5dCI, r.v.2004
jj, dik..asi kuknem to aditivum v renaulte, prip. ake pouzivate? Dnes opat preblikla kontrolka parkrat no autom trhlo len raz..uz som skutocne zufaly...asi zacnem chodit tankovat do Rakuska. Len kvoli natankovaniu tam pojdem, uz fakt neviem kde tu u nas sa da tanknut dobra nafta. Ak mate este niekto nejaku skusenost, poznamku, pripsevok, pomoze.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: kontrolka zhavenia, elektr.poruchy
OdoslaťOdoslané: 10 Jún 2010 18:44 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Apr 2010 13:07
Príspevky: 73
Bydlisko: Bratislava, PB
AUTO: Renault Clio 1,5dCI, r.v.2004
aaa este otazka, mozem dat aditivum aj teraz, ked tam mam ten cistic? prave teraz som preluskal CZ Renault forum a tam skoro vsetci zucastneni valia aditivum Vif, prip. ine do nafty a jazdia len s tym. Ta nafta je skutocne asi katastrofalna...dik za vsetky nazory a prispevky


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©