Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Výmena motora v záruke??? : Diskusia o všeličom

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 18 Apr 2024 14:32

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Výmena motora v záruke???
OdoslaťOdoslané: 26 Apr 2010 12:34 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 26 Apr 2010 11:52
Príspevky: 2
Ahojte, neviem či mi bude vedieť niekto poradiť, ale snááááď:
Mám Renault Thalia, ktorá mala na Vianoce 2 roky, nabehaných cca. 35000km. Od 02/2010 mi začala blikať kontrolka,čo podľa servisu označovalo problém s ventilmi. Tak si dali schvalenie na importera, auto tam potom mali 4 dni. Hned po prevzati som im volala ci sranduju, že kontrolka už síce nesvieti, ale ventili rozštelované,motor nepravidelný - no katastrofa. Tak som ho tam odniesla 2x- situácia sa opakovala. Na 3x to už bolo o niečo lepšie, ale stále nepravidelný chod motora, celé auto sa trasie. Na 4x mi ževraj vymenili 2 svieč.káble a že by to malo byť ok - no samozrejme že nie je! Na naeutrály motor zvyšuje a znižuje otáčky, keď držím ruku na "šalpáke", tak cítim ako sa trasie celé auto. Auto je v záruke-garančka na 4 roky: moja otázka znie - čo s tým - viem na nich tlačiť, aby mi vymenili celý motor??? Či????

Ďakujem za skorú radu

Veronika


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Výmena motora v záruke???
OdoslaťOdoslané: 26 Apr 2010 13:29 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Vyjadzím sa ako bývalý vedúci servisu WV group.

Teoretický nárok na výmenu motora by bol keby sa rovnaká závada objavila 3x a nebola odstránená. Zároveň to musí byť závada ktorá bráni riadnemu užívaniu auta. Do tejto kategórie nepatria subjektívne pocity vybrácií.
Obávam sa že na výmenu motora to neuhráte. Pomohlo by vyjadrenie servisného technika importéra. Pri opakovaných závadách a neschopnosti servisu ich odstrániť je povinný prísť a auto obhliadnuť.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Výmena motora v záruke???
OdoslaťOdoslané: 26 Apr 2010 13:49 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 26 Apr 2010 11:52
Príspevky: 2
V podstate čo sa otáčiek týka, tak to teraz pojdem dať už 4x - stále sa opakujúci problém. Veľká kolísavosť otáčok je jasne aj na otáčkomery viditeľná a na motore počuteľná. Používaniu auta to síce nebráni, ale kebyže ho chcem teraz predať, tak motor je taký zlý, že by si každý myslel že mám minimálne 7 rokov a 150.000km!!! Do vtedy, kým sa do toho nezačali rýpať, tak motor išiel pekne potichúčky...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Výmena motora v záruke???
OdoslaťOdoslané: 26 Apr 2010 15:39 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 02 Jan 2010 17:13
Príspevky: 35
Bydlisko: Banská Bystrica
AUTO: Megane Grandtour II 1.5 dCi 60kW
odporúčam zmeniť servis


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Výmena motora v záruke???
OdoslaťOdoslané: 09 Máj 2010 21:22 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 30 Mar 2010 21:35
Príspevky: 36
Bydlisko: okres Piestany
AUTO: megane 1.6 benzin, 66kw, 96 r.v.
bosorky napísal:
Ahojte, neviem či mi bude vedieť niekto poradiť, ale snááááď:
Mám Renault Thalia, ktorá mala na Vianoce 2 roky, nabehaných cca. 35000km. Od 02/2010 mi začala blikať kontrolka,čo podľa servisu označovalo problém s ventilmi. Tak si dali schvalenie na importera, auto tam potom mali 4 dni. Hned po prevzati som im volala ci sranduju, že kontrolka už síce nesvieti, ale ventili rozštelované,motor nepravidelný - no katastrofa. Tak som ho tam odniesla 2x- situácia sa opakovala. Na 3x to už bolo o niečo lepšie, ale stále nepravidelný chod motora, celé auto sa trasie. Na 4x mi ževraj vymenili 2 svieč.káble a že by to malo byť ok - no samozrejme že nie je! Na naeutrály motor zvyšuje a znižuje otáčky, keď držím ruku na "šalpáke", tak cítim ako sa trasie celé auto. Auto je v záruke-garančka na 4 roky: moja otázka znie - čo s tým - viem na nich tlačiť, aby mi vymenili celý motor??? Či????

Ďakujem za skorú radu

Veronika


Zdravim Vas, ja si myslim tiez ze na vymenu motora to asi neuhrate. ale co chcem povedat, je ze je mozno trosku chyba nechat tim "odbornikom" v servise 4 dni auto. Obavam sa ze na tom motori nechali povodne len blok a piesty..nic v zlom..ale su to spekulanty ktory chcu len cim skor zarobit,a nejake pokazene auto je posledne co ich zaujima..


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©