Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
ASR / ESP defect : Diskusia o všeličom

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 22:13

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 29 Jan 2019 21:44 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
Zdravím, mám renault scénic II 2003, 1.6 benzín. Vyhodilo mi hlásenie ASR / ESP defekt a kontrolku service. Pri pridávaní plynu niekedy vyskočia otáčky nekontrolovane vysoko, zase pri uberaní autom trhá. Dnes mi vyhodilo aj hlásenie "EINSPRITZUNG PRUEFEN", čo by malo znamenať asi skontrolovať zapaľovanie. Mal som v minulosti podobný problém s trhaním auta a bola to cievka, ale vtedy mi nevypisovalo tieto hlásenia. Chcem poradiť od znalých či by to mohlo byť cievkou, či to nejako súvisí s ASR / ESP. A ak hej tak ešte jednu vec, môžu sa kombinovať cievky, lebo mám založené cievky VALEO, ale mám doma ešte jednu cievku TESLA, ktorá typovo pasuje do môjho auta, len som chcel vedieť či sa to môže skombinovať či to nebude robiť nejaký problém, lebo som v podstate laik v tejto oblasti. ďakujem za rady.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 30 Jan 2019 07:13 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
ASR/ESP defect je hlásenie k chybe ESP čo môže mať viac príčin ale najčastejšie je to snímačom otáčok na kolese auta. Ktorý snímač a či vôbec vie odhaliť diagnostika.
"EINSPRITZUNG PRUEFEN" je zase chyba vstrekovania, teoreticky i možná vadná cievka ale zase vie presne závadu odhaliť iba diagnostika ktorá vie prečítať závadu ktorá spustila zobrazenie tohto chybového hlásenia.
Cievky rôznych výrobcov je možné kombinovať ak sú určené pre dané auto.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 03 Feb 2019 12:31 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
Ďakujem pekne za odpoveď. Bol som na diagnostike, vyzerá to na lambda sondu. Chcem sa spýtať aká náročná je výmena lambda sondy, ja do toho nejako nevidím, len viem že je to snímač niekde pred výfukom. Pýtam sa preto lebo mi to nacenili na cca 300 e aj s materiálom, len sa mi to zdá nejako veľa a neraz mám pocit že v servisoch niekedy chcú ľudí dobehnúť. ďakujem pekne


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 03 Feb 2019 16:24 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Lambda sonda stojí v druhovýrobe cca 50 EUR a výmena je jednoduchá. Je to valček naskrutkovaný do výfuku a na druhom konci je iba jeden konektor.
To je jedna chyba a čo to ESP?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 03 Feb 2019 23:18 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
A nemôže chybná lambda sonda, kolísanie otáčok, nekultivovaný chod motora ovplyvniť nejaký snímač asr, esp ktorý potom signalizuje chybu? Neviem, len sa pýtam.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 04 Feb 2019 01:13 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Nie, nemá to nič spoločné.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 06 Feb 2019 17:45 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
Zdravím, vymenili mi lambda sondu a čidlo podtlaku vzduchu, chvíľu mi to na ceste zo servisu išlo a potom som mierne ubral plyn, trhlo mi autom a znovu naskočila chyba ASR, ESP defect. S tými otáčkami je to trochu lepšie ale pri vyšších rýchlostiach ako keby trhalo autom, taky neplynuly chod motora. A pri rozbiehaní pri stlačení plynu to nepridáva auto plynule, ale ako keby som skúšal pridávať a uberať plyn na cestnej motorke. V servise mi povedali, že tie otáčky môžu ešte trochu kolísať, že lambda sonda sa musí zabehnúť a že je to aj tým že auto je staršie. Nejako sa mi to nezdá, síce má najazdených 190 000 km ale doteraz motoricky nebol problém a žeby pri zabiehaní lambda sondy vyhodilo kontrolku ASR, ASP defekt. Neviem myslíte že sa príčina nedá zistiť, alebo už ozaj treba vymeniť auto alebo čo. Som z toho už na prášky, lebo bez auta som ako bez nohy a mám pocit že v servise iba tápajú a nevedia čo je príčinou.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 06 Feb 2019 17:49 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
Ešte rozmýšlam stále nad tou cievkou. Kúpil som novú a skúšal som ju vymeniť do troch polôh, či to nepomôže. Na štvrtú pozíciu som ju neskúšal lebo tá bola menená asi pred rokom a je k nej ťažší prístup, tak som si povedal že keď je v podstate nová tak to nemôže byť tým. Myslíte že tieto veci čo som popisoval, môžu byť zapríčinené vadnou cievkou. Ale zase, že by na diagnostike na to neprišli ?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 06 Feb 2019 19:28 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Lambda sa nepotrebuje zabehnúť ale riadiaca jednotka si musí načítať celý rozsah hodnôt ktoré lambda dáva. Podľa jej signálu riadiaca jednotka upravuje bohatosť zmesi ale až keď je zohriata na prevádzkovú teplotu. V podstate mali pravdu ale to trochu inak pomenovali.
Na ten nepravidelný chod by som odporúčal natankovať jednu nádrž Shell V-Power Racing 100 oktánový benzín. Asi ako jediný naozaj obsahuje čistiace prísady a dokáže pekne vyčistiť palivový systém i vstrekovače. Už sa to osvedčilo veľa krát a osobne to na Cliu aplikujem tak 2 - 3 x do roka, vždy keď má motor nekľudný voľnobeh a neochotne štartuje.
Vadnú alebo vynechávajúcu cievku by diagnostika určite odhalila.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: ASR / ESP defect
OdoslaťOdoslané: 06 Feb 2019 20:43 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
Ďakujem za odpoveď. Práve som bol skúsiť vymeniť cievku a previesť sa, je to to isté. Ale keď som vytiahol cievku ako keby bolo telo cievky od oleja. A po čase mi vyskočilo hlásenie (okrem tých predošlých) "skontrolujte hladinu oleja" tak už som z toho mimo. Olej som kontroloval pred mesiacom, hladina bola v strede medzi minimom a maximom, tak už neviem, či tieto hlásenia môžu nejako súvisieť. ďakujem za rady


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©