Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Oprava airbagového systému : Renault Clio II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 21:41

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Oprava airbagového systému
OdoslaťOdoslané: 08 Feb 2017 20:40 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Feb 2017 20:30
Príspevky: 3
AUTO: Renault Clio II 1.2 8v 2004
spam: Nie
Dobrý deň,
mám pár otázok ohľadom opravy airbagového systému v Cliu II, ročník 2004.

Mal som haváriu a vystrelil airbag na sedadle spolujazdca, na obidvoch predných sedadlách sa stiahol aj pás. Na palubovke svieti kontrolka servisu a airbagov.

Podľa toho, čo som sa z rôznych zdrojov dočítal na internete musím:
• vymeniť sedadlo spolujazdca (kvôli airbagu a stiahnutému pásu)
• vymeniť sťahovač pásu na sedadle šoféra
• oživiť, alebo zohnať inú funkčnú riadiacu jednotku airbagov (táto riadiaca jednotka sa po vystrelení ktoréhokoľvek airbagu znefunkční)
• cez diagnostiku vymazať udalosť nehody z hlavnej riadiacej jednotky (aby nesvietila kontrolka servisu)
• zohnať funkčný senzor bočného nárazu (po zosnímaní nárazu je nefunkčný)

Dočítal som sa tiež, že senzor nárazu je aj v riadiacej jednotke airbagu, nedočítal som sa už ale, či tento senzor spúšťa len čelné airbagy alebo dokáže spustiť aj bočné v sedačkách. Teda nie som si istý ktorí senzor musím vymeniť.
Ďalej je možné, že vystrelili aj pásy na zadných sedadlách? Ak áno bude to vadiť riadiacej jednotke?

Sú informácie, ktoré som získal správne a zoznam dielov, ktoré musím vymeniť kompletný? Ktorý senzor nárazu musím vymeniť?

Ďakujem

Dan


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Oprava airbagového systému
OdoslaťOdoslané: 08 Feb 2017 20:58 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Pokiaľ viem tak senzor nárazu je iba v riadiacej jednotke airbagov a je opakovateľne použiteľná, nemusí sa po náraze meniť.
Airbag na sedačke by mal ísť tiež vymeniť ako i napínače pásov.
Zadné pásy nemajú napínače.
Po výmene poškodených dielov by si riadiaca jednotka sama mala zistiť že je všetko funkčné a kontrolky zhasnú.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Oprava airbagového systému
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2017 11:52 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Feb 2017 20:30
Príspevky: 3
AUTO: Renault Clio II 1.2 8v 2004
spam: Nie
Takto som si to predstavoval pôvodne aj ja.
Našiel som však knižku "Clio II dielenský manuál" a tam som sa dočítal, že riadiaca jednotka airbagov je po vystrelení ktoréhokoľvek airbagu natrvalo nefunkčná a treba ju vymeniť. Avšak som na internete našiel, že sa to dá neoficiálne oživiť nahraním nových údajov do nej, alebo nejak tak. Tiež som našiel aj firmu ktorá to robí.
V tej knižke tiež píšu že verzia Clia s bočnými airbagmi v sedadlách má senzory bočného nárazu pod sedadlom pri B stĺpiku. Toto môžem potvrdiť, mám tam rovnaké krabičky, ako sú nakreslené v tej knižke. Píšu tam, že ak tento senzor zaregistroval náraz je ďalej nefunkčný a treba ho vymeniť.
O napínačoch zadných pásov v tej knižke nepíšu nič. Informáciu, že tam sú, mám zase z internetu.

Každopádne neviem, či sú informácie z knižky dôveryhodné, prípadne sa to môže líšiť od Clia ku Cliu. Bol by som rád, keby sa našiel niekto, kto už riešil výmenu vystrelených airbagou a napísal, čo všetko musel ešte spraviť, aby celí systém správne fungoval.

Ďakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Oprava airbagového systému
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2017 14:10 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Tak som sa na to pozrel podrobnejšie a jediné v čom som sa sekol sú tie bočné snímače. Clio II ich naozaj má.
Z riadiacej jednotky je treba zmazať udalosť a nakonfigurovať vymenené diely.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Oprava airbagového systému
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2017 17:43 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Feb 2017 20:30
Príspevky: 3
AUTO: Renault Clio II 1.2 8v 2004
spam: Nie
Zmazať udalosť a nakonfigurovať vymenené diely zvládnu všade, kde majú diagnostický prístroj pripojením do toho konektoru pod popolníkom?

Lebo našiel som na internete firmy, čo softvérovo opravujú riadiace jednotky airbagov. Citujem zo stránky jednej takej firmy: "Riadiace jednotky airbagov majú po po havárii vozidla (aktivácii airbagov) vo svojej pamäti uložené údaje o zrážke tzv. CRASH DATA. Preprogramovaním riadiacej jednotky sa tieto údaje vymažú a jednotku je možné opätovne použiť."


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Oprava airbagového systému
OdoslaťOdoslané: 09 Feb 2017 20:36 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Neviem či to zvládne bežná diagnostika ale v autorizovanom servise by to mali vedieť urobiť. Bežnou diagnostikou sa mi dalo vyčítať ktorý obvod je chybný ale nešlo rj zablokovať čo by sa malo pri každej oprave na airbagoch.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 6 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©