Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Nabíjanie autobatérie. : Renault Fluence

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 25 Apr 2024 12:17

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 01 Apr 2014 08:35 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Nazdar.Ako prosím Vás nabíjate autobatériu v Renaulte Fluence ?.Priamo v aute, alebo ju vyberáte. Nemám problém s jej vybratím, ale či nenastanú potom problémy po odpojení všetkej elektroniky, napr. či treba potom zadať kód autorádia, problémy s alarmom, s počítačom, automatickou spojkou atď.
A autom jazdím iba počas víkendu, tak mi asi alarm baterku vybíja. No je to alarm bez nejakého vlastného vypínača, priamo z výroby , tak ho neviem vôbec odstaviť.Asi si budem musieť kúpiť dajakú udržiavaciu nabíjačku autobatérie.Mám už aj vybratú nabíjačku CTEK MXS 5.0, ktorá má aj udržiavací nabíjací program autobatérie a nabíjací prúd maximálne 5 A, tak by nemala poškodiť žiadnu elektroniku , ani pri nabíjaní neodpojenej autobatérie. Ďakujem za Vaše názory a skúsenosti.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 01 Apr 2014 20:37 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 16 Nov 2010 06:40
Príspevky: 226
AUTO: Renault Megane II 1,6 16v, 83 KW
Nemusíš ju vyberať...

_________________
RENAILT MEGANE II 2003 1,6 16V 83kW
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014 08:49 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Baterku nemusíš vyberať ani odpájať. Napätie nabíjačky je zhodné s nabíjacím napätím alternátora.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014 10:24 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
OK díky moc Pastorek aj Peto1. Už mám objednanú nabíjačku CTEK 5.0 aj s meračom napätia baterky i alternátora. A ten alarm sa dá odstaviť asi iba vybratím poistky, keď nemá vypínač ?.Aspoň uvidím, keď zmerám napätie, či to vybíja ten alarm, môže to byť i rádiom, ak je niečo zle zapojené ...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014 11:03 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Môže to byť alarmom ale i niečo iné. Pri takýchto fantómových odberoch sme meriavali kľudové odbery priamo na okruhoch poistkovej skrinky. Vytiahli poistku, namiesto nej pripojili ampérmeter a tak zisťovali odber. Jediné čo sa tak zmerať nedá je alternátor lebo nie je istený poistkou.
Novšie autá mávajú i funkciu spánku, čo znamená že po nejakej dobe, rádovo v desiatkách minút, vypínajú i okruhy ktoré sú bežne pod napätím. Napríklad vnútorné osvetlenie alebo napájanie rádia.

Bežný autoalarm má kľudový odber cca 120 mA. To je cca 3 Ah za deň a cca 21 za týždeň. Pri 50 Ah baterke to bohato stačí aby po týždni nemala šancu štartovať.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014 14:05 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
OK Pastorek. Ešte raz vrelá vďaka. Asi to bude vybíjať ten alarm, ja by som ho aj odpojil, ale ako som písal tajný vypínač nemá a ktorú poistku vytiahnuť to neviem. Ten alarm asi nie je od výrobcu, tak jedine zavolať do servisu , kde som to auto kupoval.
Preto mám objednanú tú skvelú nabíjačku a aspoň občas tú batériu nabiť a chcem ňou aj zmerať a testovať výkon batérie, štartovací výkon batérie pri pretáčaní motora i testovanie priebehu nabíjania alternátora.
Už som raz jednu autobatériu po dvoch rokoch odpísal, dali mi v servise novú, ešte to bolo v záruke a vraj všetko merali a nič nenašli.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 03 Apr 2014 18:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Ak bol ten alarm dorábaný tak bude mať poistku zvlášť na prívodnom kábliku. Alarm býva uložený pod prístrojovkou pri poistkovej skrinke. Skús to oddeklovať a pozrieť. Niektoré prevedenia "kompakt" majú alarm priamo v siréne ale i ten je napájaný od poistkovej skrinky alebo zvlášť káblom od baterky.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 04 Apr 2014 08:06 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
Dobre Pastorek, ďakujem pozriem sa na to, na tú poistku. Myslím si, že ten alarm nie je z výroby, lebo v kufri pri rezerve idú káble vrchom, vôbec nie sú pod lištou, tak by to asi vo výrobe neurobili. Mal som ho objednaný,už si spomínam, zaplatenú som mal iba prípravu na alarm, ponúkli mi ho zadarmo. Nie je to v TT inak by som tam skočil, jedine tam zavolať, ale vlastný vypínač to asi nemá. Ja sa v autách vôbec nevyznám, aj toto som si kupoval na staré kolená ako moje prvé auto, nerátam Škodu 1203, ktorú som mal istý čas po prevrate.
Nabíjačku mi už poslali , ale zase omylom bez toho meráku napätia, tak čakám na výmenu, možno bude už dnes.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 04 Apr 2014 08:56 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Vidím že si z Trnavy, keby si chcel môžeme to pozrieť a pokecať, bývam v Šúrovciach. V sobotu poobede som doma. 0908110593


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nabíjanie autobatérie.
OdoslaťOdoslané: 04 Apr 2014 09:12 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Apr 2012 15:07
Príspevky: 26
Bydlisko: TRNAVA
AUTO: Renault Fluence 1,5 dCi, EDC,Privilege, r. výroby 2011
spam: Nie
OK Pastorek ďakujem pekne za ponuku, ale teraz cez víkend idem na návštevu k otcovi, mám tam nejakú robotu, som tam takmer každý víkend, nie je to ďaleko od Vás. So Šúrovcami sme hrávali futbal, z dediny odkiaľ pochádzam.Uvidím, či mi dnes príde tá nabíjačka, ak nie tak skúsim pozrieť tie poistky, dúfam, že mi baterka ešte vydrží. Ak by som niečo objavil, alebo mal nejaký problém tak sa Ti určite ozvem. Moc Ti ďakujem, ahoj.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©