Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781
štartovanie renault r19 : Renault 3 – Renault 30

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 13:37

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: štartovanie renault r19
OdoslaťOdoslané: 03 Jan 2014 18:44 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 03 Jan 2014 18:38
Príspevky: 6
spam: Nie
Zdravím

Pred rokom som kúpil Renault 19 (II, 1.9 dT, 66kW, 1995), zimné štarty mu nerobili problémy. No túto zimu už začal protestovať. Keď ho na noc nechal v zime tak síce naštartoval, no musel som mať nohu na plyne. Tesne po štarte však išiel len na 2-3 válce a až po cca 30 sekundách sa ustálil, taktiež išiel kúdel bieleho dymu z výfuku. Meral som odpor žhavičov, tri mali 0.8 Ohmu a jeden 1.1 Ohmu takže myslím že tými to nebolo.

Pred chvíľou som bol ešte spraviť nejaké kontroly a moc dobre to nedopadlo.

Skontroloval som napätie na žhavičoch, po zopnutí kľúča napätie 10.3 V a napätie sa drží aj 10 sekúnd po zhasnutí kontrolky žhavenia.

Išiel som skontrolovať prívod paliva do filtra. Asi 3/4 roka dozadu mi auto kapalo pretože bola upchaná prívodná hadička do filtra (aká to irónia). Tak som ju odmontoval, bola prázdna. No po jej namontovaní naspäť začali problémy. Keď pumpujem palivo do filtra tak sa nič nedeje. Auto nenaštartuje, pretáča motor naprázdno. Jeden krát z desiatich keď dlho mačkám pumpu na sekundu chytí a hneď zhasne. Najskôr som si myslel že je to len zavzdušnené, no opätovne pumpovanie nič nevyriešilo. Motor už ani nenaskočí.

Hlavne keď mačkám pumpu tak by mala po chvíľke ztuhnúť, nie? Keď sa natlačí palivo do filtra. Lenže ja ju môžem mačkať aj 2 minúty a stále ide rovnako ľahko.

PROSÍM POMOC <oo>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: štartovanie renault r19
OdoslaťOdoslané: 05 Jan 2014 14:46 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 12 Jan 2010 23:30
Príspevky: 151
ak je to taka ta pumpicka spolu s filtrom, tak ju vyhod.. a kup si za 10 e univerzalnu . tu hadicu co mala byt akoze upchata vyhod tiez a vymen za novu.. nikdy nevies co jej je.. staci mikroprasklina a bude ti spadat nafta.. motor ju nataha len tazko, popripade vobec. zhavice vymontuj a kablom napoj rovno na baterku.. musi sa behom 5-6 sekund rozpalit do zlta. ak len do cervena, je na hovno.. alebo kup nove zhavice,, stoja cca 10 eciek mozno menej.. do nafty na pnu nadrz pridavaj adityv na zimu a jednu flasku M2T oleja do dvojtaktov na plnu nadrz.. pomaha premazavat cerpadlo a streky.. moze trosku dymit no je to cena za kludnejsi chod motora..


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©