Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112
trhanie motora : Diskusia o všeličom

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 01:28

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 06 Okt 2013 14:04 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 06 Okt 2013 13:59
Príspevky: 4
spam: Nie
Chcem sa opýtať, že mám renault megane 1.6 55 kW 1996 benzin a skače mi motor a vobec netaha. ked nastartujem zacnu mi padat otáčky a motor zdochne. Voľnobežné otáčky vôbec nedržia. Keď ho nahodou nakopnem prejdem iba pár metrov a to stým, že ma šklbe celu cestu. Kontrolovala som sviečky, čidlo katalizátora, benzínový motorček, všetko čo sa dalo a stále nič. Prosím o radu diky :)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 07 Okt 2013 11:36 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 03 Okt 2012 05:57
Príspevky: 74
spam: Nie
Ja som pred časom písal, mal som tiež problém s tým že mi trhalo autom počas jazdy, štaroval som na tretí, štvrtý krát a keď som dlhšie stál na volnobehu tak mi to zdochlo. Až v takejto miere to nebolo ako píšeš ty že by motor skapal po pár metroch. Mne pomohla výmena čidla tlaku nasávaného vzduchu, ale či to môže byť aj v tvojom prípade to neviem.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 07 Okt 2013 17:58 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Cidlo tlaku nasavaneho vzduchu si mal na mysli vahu vzduchu, resp. cidlo mnozstva nasavaneho vzduchu. Pravdepodobne je to ten isty pripad.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 14 Okt 2013 16:54 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 06 Okt 2013 13:59
Príspevky: 4
spam: Nie
dnes som to vzdala a riešila som to cez servis..... Ujo servisák mi povedal, ze to moze byt imobilizer alebo nejake cidlo a ze to nema cenu opravovat. Skusila som vymenit aj kable na svieckach. Asi to vzdavam <aa>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 14 Okt 2013 19:01 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Dobra blbost odpoved. Vsetko sa da opravit. Imobilizer? No neviem .. nejake cidlo? To je ake cidlo? Cidiel tam je dost a da sa to vycitat/zistit a vymenit.

Ja by som to videl na snimac otacok alebo vahu vzduchu. Odpoj vahu vzduchu. Ked vypojis konektor + resetnes RJ (odpojis aspon na 20 minut bateriu), zapojis, vahu nechas odpojenu a skusis ist tak. Mal by ist s prednastavenymi hodnotami. Ak je to vaha vzduchu, tak to trhat nebude.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 20 Okt 2013 11:32 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 06 Okt 2013 13:59
Príspevky: 4
spam: Nie
a kde sa ta vaha vzduchu odpaja? :D skusila som odpojit lamdu sondu a auto ide rovnako na prd s nou aj bez nej.... a ked som isla teraz s autom tak islo normalne. ale ked som isla minule vecer tak to zase sklbalo


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 20 Okt 2013 12:03 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Lambdu sondu nie <o> .. i ked aj ta by mohla byt zavadou. Ale odpojenie urcite nebude napomocne. Vaha vzduchu sa odpaja hned za vzduchovym filtrom. T.j. Rura co ide zo vzduchoveho filtra k motoru.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 05 Nov 2013 21:36 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 16 Okt 2013 12:30
Príspevky: 121
spam: Nie
Falco napísal:
Lambdu sondu nie <o> .. i ked aj ta by mohla byt zavadou. Ale odpojenie urcite nebude napomocne. Vaha vzduchu sa odpaja hned za vzduchovym filtrom. T.j. Rura co ide zo vzduchoveho filtra k motoru.

Mam nieco podobne ked startujem tak to ide na tri valce volnobeh hore dole, blika kontrolka vyfukovych plynov a netaha dnes som ani na jednotke nerusil z miesta a plynovy pedal nadoraz. ,po dakych 5-7 km kontrolka zhasla a vsetko v pohode. Nevies poradit? Motor 1,2 16v r.v. 2009. Diky


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 17 Nov 2013 19:29 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 06 Okt 2013 13:59
Príspevky: 4
spam: Nie
Tak dnes som išla 3x do servisu pretože mali veľa roboty s prezuvanim gum :D pan servisak mi povedal ze: no to bude nieco s elektrinou. mozu byt vstrekovace alebo nieco s tym... A ze to bude asi mastne lebo jedno nadvezuje na druhe :D Som maximalne "spokojna" :D


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: trhanie motora
OdoslaťOdoslané: 17 Nov 2013 20:33 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 16 Okt 2013 12:30
Príspevky: 121
spam: Nie
Veronika010170 napísal:
Tak dnes som išla 3x do servisu pretože mali veľa roboty s prezuvanim gum :D pan servisak mi povedal ze: no to bude nieco s elektrinou. mozu byt vstrekovace alebo nieco s tym... A ze to bude asi mastne lebo jedno nadvezuje na druhe :D Som maximalne "spokojna" :D

Aj ja mam take info ze sviecky,cievka,kable. Na diagnostike vyslo ze problem mam v zapalovani 4teho valca. Musim kuk na to. :-)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©