Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
dorobenie centralneho uzamykania a posilovaca riadenia : Renault Thalia I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Apr 2024 17:55

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: dorobenie centralneho uzamykania a posilovaca riadenia
OdoslaťOdoslané: 26 Dec 2012 21:29 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 26 Dec 2012 21:14
Príspevky: 2
spam: Nie
Zdravim,

chcel by som sa spytat, ci niekto ma skusenost s dodatocnym montovanim centralu, alebo posilovaca riadenia.
Mame Thaliu I, ktora bola kupovana bez posilovaca a bez centralu a radi by sme tieto veci nechali domontovat. Narazil som na par forach na rozne nazory a vysvetlenia, no nie moc povzbudive. Rad by som vedel nazory Renaultakov :)

Moje domnienky su asi
Central: vymenit mechaniku za el. serva plus radio prijimac a par dialkovych.. mozno nejakych max 150euro
Posilovac: vymena viacerych casti riadenia (hreben, kocka, hadicky, hydraulika, stabilizator tlaku, casti riadiaceho stlpika,...) - vsetko veci, co som kdesi precital, netusim, ci sa to vsetko hodi aj na Thaliu. Ludia skor odradzaju, lebo vraj taketo posilovace potom nemusia fungovat spravne, mozu mat trhany pohyb a mozu sa vraj viac kazit, ale neodradilo ma to zatial.. cenu neviem odhadnut, tak strelim laicky, 1000?

Dakujem za akykolvek nazor, postreh, info.. pripadne odporucenie na servis, kde by takuto vec vedeli spolahlivo spravit (nemusi byt original Renault..)
F.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: dorobenie centralneho uzamykania a posilovaca riadenia
OdoslaťOdoslané: 26 Dec 2012 22:56 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Centrál je v podstate banálna vec a dajú sa za cca 60 € kúpiť komplet sady i s diaľkovým. Nič nemusíš meniť, len domontovať.
Pri posiľovači je situácia diametrálne odlišná. Je treba vymeniť a doplniť kopu dielov. Naschodnejšia cesta je nájsť búrané auto s rovnakým motorom a posiľovačom ktorý poprehadzovať.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: dorobenie centralneho uzamykania a posilovaca riadenia
OdoslaťOdoslané: 11 Feb 2013 21:36 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 26 Dec 2012 21:14
Príspevky: 2
spam: Nie
Trochu som zistoval..

Mam uz central kupeny, teda asi uz len namontovat. Ma uz niekto nejake konkretne skusenosti? Nieco na co prave v thalii treba dat pozor? Znamy montoval do fabky a polamal pritom vela plastovych zobacikov a uchytov. Preto zhanam dobre rady, ako to moc nepo.. Je tam v Thalii I inak nejaka minimalna predpriprava, aspon na uchytenie motorcekov? Alebo ine? Ci treba fakt vymyslat a vrtat?

K tomu posilovacu, vie niekto, ktore diely presne by to mali byt? Viem ze cena bude palka, ale to by bolo skor druhorade. Skor mam obavy, ci ten posilovac bude fachat. Udajne domontovavane maju tendendiciu trhat a vraj nejdu plynulo, ci co.. So zoznamom dielov uz viem obist nejake vrakoviska, ci inzeraty.

Dakujem zatial pekne vospolok!


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: dorobenie centralneho uzamykania a posilovaca riadenia
OdoslaťOdoslané: 11 Feb 2013 23:07 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Predpokladám že centrál nemáš žiadny tak budeš musieť rozobrať všetky dvere a prahy. Príprava by bola zaujímavá iba v prípade že kúpiš sadu presne na tvoj typ auta, ak máš univerzál tak doslova laborovať s umiestnením motorčekov a tvarovaním tiahel. Ak si to nikdy nerobil tak radšej zavolaj niekoho skúsenejšieho lebo to bude beh na dlhú trať. Z vlastnej praxe, prvý centrál som montoval dva dni ale posledný (do auta ktoré som predtým nevidel) asi 6 hodín. Ty budeš mať trochu problém s káblami cez prechodku dverí lebo Thália tam má konektory.

Pri posiľovači nechápem prečo by mal trhať alebo nefungovať ak vymeníš alebo domontuješ všetky potrebné diely. Robí sa to pomerne málo ale nič extra komplikované na tom nieje.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©