Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Nefunkčné stieraČe : Renault Mégane I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 24 Apr 2024 20:04

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Nefunkčné stieraČe
OdoslaťOdoslané: 21 Nov 2012 20:30 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 21 Nov 2012 20:21
Príspevky: 2
spam: Nie
Dobrý deň, prosím o radu ak ste mali podobný problém ako ja. Mám Megane I Classic 2002 1.6. Stierače mi zastavili uprostred skla, ostrekovač funguje. Mechanicky ale veľmi ľahko som ich dal do základnej polohy, ale stále nefungujú. Pri stlačení páčky sa nič nedeje, iba je počuť taký klik aj v páčke aj niekde daľej. Na páčke funguje ostrekovač, ale tlačítko na prepínanie hodnôt na palubnom PC (dojazd, spotreba, km..) tiež nefunguje. Potrebujem vedieť, či môže byť problém v nejakej poistke, keď tak v akej, alebo v samotnej páčke alebo motorček?.. Ďakujem za odpoveď


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nefunkčné stieraČe
OdoslaťOdoslané: 21 Nov 2012 23:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Ak prestal fungovať i palubný PC tak pozri poistky. Neviem presne ktorú ale víku by to mohlo byť zobrazené symbolom stierača. Prípadne skontrolovať všetky. Ak ich budeš kontrolovať skúšačkou tak v tomto okruhu je napätie iba pri zapnutom kľúčiku.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nefunkčné stieraČe
OdoslaťOdoslané: 22 Nov 2012 14:19 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 21 Nov 2012 20:21
Príspevky: 2
spam: Nie
Pozrel som tie poistky, tá na stierače bola vo vnutri ok akurat bolo vidieť čierne škvrny na kontaktoch. Vymenil som ju za novú ale stierače stále nefungujú, síce počuť zvuk z okolia poistnej skrinky pri prepnutí stieračov. Ostrekovač funguje. Asi to bude tým motorčekom, čo?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nefunkčné stieraČe
OdoslaťOdoslané: 22 Nov 2012 15:13 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Je možné aby to bolo motorčekom ale ešte by som skontroloval kontakty na svorkovnici pri motorčeku. Všetky funkcie stieračov sú ovládané mínus pólom ale na tej svorkovnici je i plusový prívod. Skús rozpojiť, prečistiť kontakty, prípadne prestriekať kontoxom.
Na niektorých motorčekoch je možné priamo na ňom skontrolovať či je napájanie a ovládacie signály no to záleží od konštrukcie motorčeka a od prístupu.
Keby ani toto nepomohlo tak už jedine elektrikár zo skúšačkou a zistiť čo mu chýba.

To čo počuješ od poistkovej skrinky je zrejme cvakanie relé, čo znamená že páčka je dobrá.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©