Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Mar 2024 13:57

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 05 Mar 2011 16:11 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 28 Okt 2010 15:15
Príspevky: 12
AUTO: Mégane Grandtour 1.5 dCi, 63 kW
Meniť olej po 30 tis. km?? Šialené... Ja mám motor Euro4...mením olej po 20 tis. km a aj to sa mi zdá už trochu veľa...ale budiš... 30 tis. je veľa... nezabúdajme páni: Kto maže, ten jede! :) Na vzduchový filter som kukal po 22 tis. km a bol už dosť zahnusený, tak som ho radšej vymenil... najdlhšie by som ho používal max. 30 tis. km. Keď som chcel meniť palivový filter v neautorizovanom servise, chlapci ma vysmiali, že ho stačí meniť každých 60 tis. km... no... to som tiež trochu na pochybách...moc nedôverujem , týmto podľa mňa extrémne dlhým intervalom, ale nech každý usúdi sám. A inak, len tak na okraj, za palivový filter som dal čosi vyše 30 eur <aa> .Nechcel som veriť vlastným ušiam, ale je to tak... nemení sa totiž jeho vložka, ale mení sa celý komplet,preto je to také drahé...Inak by tá vložka stála max. tak 5 eur ...Pochodil som viac predajní a všade mi povedali to isté...

/ edit by krestan

bacha na vyrazy .. precitaj si pravidla !!!


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 15 Mar 2012 17:17 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 07 Okt 2009 09:27
Príspevky: 460
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Dacia Logan II Arctica 1,2 16V 55 kW
spam: Nie
Taká otázka. Uvažujem už nad výmenou oleja, ale stále neviem ako často by som to mal. Píše sa, že raz za 15 000 km, ale ja ročne najazdím tak max. 5000. Naposledy som menil niekedy koncom roka 2010, teda už je to rok aj niečo. Predtým som menil zase rok dozadu a dokopy som za tie dva roky najazdil max. 10 000. Viem že ten servisný interval v PP sa nedá nastaviť na viac ako 10 000, ale aj tak som ho menil niekedy v polovici intervalu, teda v stave okolo 5000 do konca, a teraz mi už ukazuje nejakých 800 do konca, lebo pri poslednej výmene sa nevynuloval PP. Ako teda? Či mám to nechať ako vždy na servis, nech posúdia, čo a kedy treba?

edit: tak som dal vymeniť včera olej a filtre a mám pocit že auto akosi lepšie štartuje aj ide :)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: interval výmeny filtrov a náplní
OdoslaťOdoslané: 30 Júl 2012 16:30 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Mar 2011 20:42
Príspevky: 14
AUTO: Renault Scenic 1,9Dci 2001
BlueClio2 napísal:
z aaauto nikdy nič,ani bicykel...maju užasne postavený leasing...za octavicu v hodnote 220tisic zaplatí 490tisic...za tie prachy sa mohla zobrat nová

Suhlasim,AAA auto- najvecsi zbojnici na zemeguli!!! pre ostatnych clenov fora, nespinme si ho strankami a odkazmi na AAA. Dakujem


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 13 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©