Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Zmena podsvietenia na panely kúrenia (odstránenie oranžovej) : Tuning

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 16 Apr 2024 21:15

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Zmena podsvietenia na panely kúrenia (odstránenie oranžovej)
OdoslaťOdoslané: 05 Mar 2012 14:54 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 18 Sep 2011 11:15
Príspevky: 79
Bydlisko: Stará Ľubovňa
AUTO: Renault Megane 2001 1.9 dTi 72 KW
Problém s tou "oranžovou fóliou" sa dá vyriešiť... je tam jedna fólia, na ktorej sú vytlačené ovládače (smer prúdenia vzduchu, rýchlosť ventilátora a voľba vzduchu - teplý alebo studený).
Táto fólia sa dá odlepiť, ja som to robil ako na obrázku z pravého rohu, je potrebné trošku hlbšie zarezať do plastu lebo tá folia je do neho zaliata, ale keď sa vám podarí odlepiť ten roh potom sa to dá krásne odlepiť a pod nou je čierno oranžová vrstva, ktorá sa da nožikom zoškrabať.
Obrázok


Avšak tu nastávajú problémy a to:
Problém 1 - ak dáte dole tú fóliu, treba ju aj dajakým spôsobom naspäť nalepiť.
Problém 2 - ak chce dát dole celú fóliu, musite vytiahnuť všetky otočné tlačítka a tlačítko na klímu (sú tam dosť blbo založené)
Problém 3 - tá prvá fólia na ktorej sú vytláčenie ovládače je po odlepení z panela sama dosť priesvitná (ak by chcel niekto zoškrabať tú čiernooranžovú vrstvu a nalepiť naspäť tú vrchnú fóliu, bude to dosť priesvitať a bude svietit celý ten panel)
Problém 4 - čiernooranžová hmota, ktorá v miestach kde sú ovládače je oranžová, a zvyšok je čierny ... aby nepresvietilo tu "priesvitnejšiu" fóliu na ktoréj su vytlačené ovládače

Ak chcete aby vám to nesvietilo na oranžovo ale na farbu akú chcete musíte v miestach kde sú vytlačené tie ovládače (v zelenom krúžku) vyškrabkať tú čiernooranžovú hmotu. A to je další problém :D podľa mna je nemožné vyškrabkať to tak pretože ak sa náhodou pomýlite a zaškrabnete trošku vedľa bude to vidno navždy.

Ďalším riešením by bolo tú vrchnú fóliu na ktorej sú vytlačené tie ovládače nejakým spôsobom zamaľovať, zastriekať alebo niečo podobné s ňou urobiť aby nepresvitala.

Obrázok
Foto nieje moje, tú žiarovku si nevšímajte :D

Problém je iba pri smere prúdenia vzduchu a rýchlosti ventilátora, pretože teplota vzduchu svieti čisto na modro a červeno.

Renault to mohol vyriešiť aj lepšie :D Mohla tam byť pod tou pôvodnou fóliu ešte oranžová ktorá by sa dala ľahko odstrániť. A nie nastriekať priamo na ten plast čiernooranžovú farbu, ktorá robí to oranžové podsvietenie.

Ja by som to riešil tak, že už zhánam druhý náhradný panel, spravím si šablonku a skúsim vyškrabkať do tej čiernooranžovej farby miesta ktoré svietia, tak aby mi to svietilo na čisto bielo. (mám tam biely led pásik)

Ak by mal niekto reálne riešenie ako to spraviť dajte vedieť :)

_________________
post12169.html?sid=b2f4fee4a3fc655710d05b9b13158ede#p12169


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©