Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Mar 2024 11:53

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Renault Scenic
OdoslaťOdoslané: 08 Nov 2011 15:05 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 08 Nov 2011 15:03
Príspevky: 4
Bydlisko: Poprad
AUTO: Renault Scenic 1.6 16V
Zdravím. Mám v pláne kúpiť renault scenic 1.6 16v rok cca 2003.Mohol by mi niekto poradiť na čo si dať bacha pri kúpe??? Ďakujem za odpovede. :)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Renault Scenic
OdoslaťOdoslané: 09 Nov 2011 17:06 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Dost vseobecna otzka. Asi ako pri kazdom aute. Hlavne si popocuvaj motor, studeny start, teply start, prevez sa po hrboloch ci neklepocu napravy (silenbloky), poskusaj spojku ci nevibruje a pod., pozri si auto z kazdej strany ci nebolo burane niekde (najskor to uvidis znutra v motorovom priestore a pod.). Pri benzine to mas kazdopadne jednoduchsie ako pri nafte, takze by si mal byt v pohode. Pripadne skus napisat kolko to ma km, kolky majitel, podla toho sa lahsie este radi.

Este co ma napadlo, skontrlovat brzdy samozrejme, pri pridani by malo ist auto rovno, ak zataca do boku pri pridani alebo prudkom brzdeni tak mozu byt silenbloky prednej napravy vadne, capy riadenia, celkovo ramen. Ak je to cielne hlavne pri pridavani tak silenbloky motora (motor ma vybuchane silenbloky a cely sa silou zaprie a posunie spolu s prevodovkou aj s pol osou a auto ide do boku). To su take men najznamejsie vady pri vela najazdenych km. Vacsinu chyb co sa tyka motora moc nezistis ak nie si na to velky odbornik alebo skuseny. Ci to olej zerie asi tiez moc nezistis .. jedine, ze by si napriklad skusil vymontovat sviecky .. pozri si napriklad vzduchovy filter, uvidis podla toho ako sa o auto staral clovek, ak je ultra nadmerne zasvineny tak zjavne majitel bol riadny lajdak alebo auto putuje z ruky do ruky. Radenie pri manuale. Ak musis bojovat s pakou, zjavne bude mat ta prevodovka viac za sebou ako by jej patrilo alebo sa v nej niekto vrtal a dal tam napriklad hustejsi/redsi olej a pod.

Skus viac napisat este o tom aute.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©