Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Preskočený rozvod Renault Megane 1 DTi : Renault Mégane I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 26 Apr 2024 01:03

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Preskočený rozvod Renault Megane 1 DTi
OdoslaťOdoslané: 22 Okt 2013 16:12 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 22 Okt 2013 16:01
Príspevky: 2
spam: Nie
Dnes som šiel na aute. ponáhľal som sa, tak som vytáčal motor a keď som preradil zo 4 do 5 zdochlo mi auto. v servise povedali že to budu rozvody. Ešte som na nich nenabehal ani toľko čo mali vydržať. Nemá niekto skúsenosť s preskočenými rozvodmi? koľko vás to stálo alebo tak.


Prílohy:
Komentár súboru: Moje auto
mf_390275488_988ee3915ea00a7eb9838afb5c6a0fbe.jpg
mf_390275488_988ee3915ea00a7eb9838afb5c6a0fbe.jpg [ 150.84 KiB | Zobrazená 2232 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Preskočený rozvod Renault Megane 1 DTi
OdoslaťOdoslané: 23 Okt 2013 08:43 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Vytacal DTi? :) otazka je co znamena preskoceny rozvod. Ak preskocil o 2 zuby tak sa nic nestalo. Ak preskocil o 10 tak nove ventily, mozno ojnice, mozno cela nova hlava .. to sa zisti az ked sa to rozoberie. Kazdopadne sa priprav na palku v cene druheho auta. Vacsinou sa to riesi druhym motorom.

Nejde mi do hlavy preco by Ti to ale preskocilo. Museli si poriadne seknut motorom ked si preradoval. Aj ked sa preraduje agresivne, preraduje sa tak, ze bud smykas spojku (ak mas dost penazi) alebo si taky vytrenovany, ze presne triafas otacky motora k pomeru otacok kolies alebo preradujes zvolnejsie a az po zaradeni rychlosti pridavas. Diesel nie je na agresivne jazdy (chapem, ked to situacia vyzaduje), ale pre 10s skorsieho prichodu znicit motor nie je moc prijemne. Diesel ma oproti benzinu silny krutiak, niekedy az dvojnasobny. A tak ako ked sa snazis odtiahnut maticu klucom a (ala benzin) ju pomaly skusas odtacat tak ju mozno skor odtocis ako ked tam polozis kluc (ala nafta) a kopnes do neho. Mas garantovane, ze strhnes zavit. S tou silou treba narabat opatrne. Tiez ucim stale manzelku, ze ten motor sa nevytaca, hlavne nie za studena, rychlosti sa netlacia nasilu, prevodovky su tuhsie a silnejsie, preto casto idu tazko radit a pod.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Preskočený rozvod Renault Megane 1 DTi
OdoslaťOdoslané: 25 Okt 2013 22:19 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Keď je to diesel s mechanickým čerpadlom tak i preskočenie o 2 zuby znefunkčí motor ale pritom nemusí byť poškodený len je rozhodené časovanie a vstrekovanie.

Keď sa snažíš naštartovať tak búcha niečo? Ak nie tak oprava bude zrejme iba v novom remene no ak búcha tak sa už stretli ventily a budú poškodené.
Robil som pár stretnutých motorov a následky boli dosť rozdielne, nedá sa presne povedať čo všetko bude treba vymeniť.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©