Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Spínanie termostatu + štartovanie : Renault Mégane I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Apr 2024 04:56

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Spínanie termostatu + štartovanie
OdoslaťOdoslané: 17 Jún 2013 15:31 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 15 Nov 2011 12:35
Príspevky: 13
Zdravím vás,
mám Mégane 1.6 16V, r. v. 1999, chcel by som sa vás opýtať, či mi viete povedať, kedy asi by mal termostat podľa vás spínať ventilátor chladenia? Teraz keď už začína leto, keď stojím povedzme v kolóne desať päťnásť minút, tak ručička teploty na palubovke mi vystúpi na cca. tretí dielik od vrchu (od max. hodnoty) a ďalej už našťastie nestúpa. Neviem, či to už nie je moc, či sa to náhodou neprehrieva, a ani som nepostrehol že by sa roztočil ventilátor. Keď som bol naposledy v servise, mal som podozrenie že mi ten termostat nespína, tak som chalanom vravel nech to prekontrolujú, premerajú, a vraj to je v pohode, že to funguje tak ako má. Len pre istotu sa pýtam aj vás tu. :)

A ďalšia vec, nechce mi tá "sviňa" štartovať. Niekedy naskočí na prvé potočenie kľúčom, niekedy až na tretie, piate, ôsme... Dám kľúčik, kontrolky naškočia, všetko vyzerá v pohode, idem štartovať a nič. Točí, točí, ale nechytí. Kde zhruba môže byť problém? Čo som tu čítal nejaké témy na túto tému, moc som sa nedozvedel. Nejaký kontakt len? Ukostrenie? Zoxidované káble? Čerpadlo nestíha dodať palivo? Či niečo vážnejšie?

Vďaka za každú radu, hlavne ohľadne toho štartovania.

Tony


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Spínanie termostatu + štartovanie
OdoslaťOdoslané: 17 Jún 2013 16:55 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
S tou teplotou to funguje správne. Iba dodám že termostat nespína ale otvára pri dosiahnutí prevádzkovej teploty. Ak teplota stúpa ďalej za teplotný spínač zapne ventilátor. Deje sa to hlavne v teplom počasí a úri pomalej jazde či státí.

Čo sa týka štartovania tak skús po dlhšom státí najprv opakovane zapnúť zapaľovanie na cca 3 sekundy a potom štartovať. Ak to pomôže tak to bude zrejme problém padajúceho paliva.
Pri tomto motore občas robí problémy zo štartovaním i presuvník vačky ale s tým skúsenosti príliš nemám.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Spínanie termostatu + štartovanie
OdoslaťOdoslané: 17 Jún 2013 17:37 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 15 Nov 2011 12:35
Príspevky: 13
Hej, hej, asi som sa zle vyjadril, termostat a teplotný spínač je rozdiel. :) Takže je to teda v poriadku s tou teplotou, keď vystúpi až tak vysoko... OK, vďaka.

To štartovanie, keď dám kľúč do zapaľovania a potočím do polohy kde sa mi rozosvietia kontrolky, nemal by som vtedy počuť také jemné bzučanie, alebo také niečo? Ako keď ťahá palivové čerpadlo benzín? Zdá sa mi, že nič také nepočujem. Keď sa mu aj chalanovi francúzskemu (teda mojmu Meganku) podarí naštartovať, tak sa mi to v prvých okamihoch po naštartovaní javí tak že ako keby nemal palivo, ako keby skapíňal... Už som aj rozmýšlal nad kúpou nového čerpadla, či to nepomôže... Neviem no... :/

Tony


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Spínanie termostatu + štartovanie
OdoslaťOdoslané: 17 Jún 2013 18:15 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Ja sa zduplikujem, takyto problem som mal ja s odsavanim hlavy. Startovanie bolo tazke a ak naskocil, tak akoby skapinal bez benzinu. Po chvili sa ustalil. Podla mna tam moze byt vela problemov, ktore by bolo dobre pomaly postupne poskusat.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Bing [Bot]


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©