Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 19 Mar 2024 08:13

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 12 Jún 2018 16:57 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Apr 2018 20:15
Príspevky: 16
AUTO: thalia 1,2 16v
duster II 1.6Sce lpg
spam: Nie
Ahojte, mam mnoho problemov a neviem co skor. Od auta som momentalne cca. 30km. Auto stoji na parkovisku auto nejde nastartovat 1., dvere otvorene - bojim sa ze ak zamknem zavrete dvere uz sa ani do auta nedostanem(ak mam otvorene vodicove dvere auto sa chce zamknut - ale pri otvoreni uz klasicky zvuk otvorenia nie je). Kufor zavrety 2. a neda sa otvorit. zajtra vecer sa potrebujem nutne dostat do kufra.
Co sa udialo pred tymto problemom.: zacal mi viset spojkovy pedal, tak som ho nohou vracal spat do povodnej polohy cca 2-3km od nastartovania. po tych 2-3km mal dendenciu sa vracat spat aj sam (tak som rano neriesil) po prejdeni dalsich 25km sa problem znova zacal objavovat, ale uz som bol blizko prace, posledne stlacenie spojky, uz mi nechcelo ani zaradit 1.rychlostny stupen, tak som auto odstavil na parkovisku. pooobede pridem k autu stlaci spojku a auto nastartovalo, ked som sa chcel pohnut, tak som nezaradil 1. rychlostny stupen. auto som teda vypol a zavolal kamaradovi. Povedal nech znova nastartujem a skusim niekolko krat stlacit spojku - mozno je len ovzdusnena. Po nastartovani cez spojku a zaradeny rychlostny stupen, sa auto posunulo o cca 50cm vpred s rachotom od motorovej casti a zhaslo auto. nechce ho ani nastartovat, nic nesvieti na palbovke ani kontrolka skratka tma, nechce mi zavret ani eletricke spatne zrkadla(tie idu aj pri vypnutom aute) co spravit/vyskusat? je to asi viac chyb naraz. poradte. zajtra pridem k autu a potrebuje sa dostat minimalne do kufra a idealne pripravit auto na odtah po vlastnej osi cca 30km domov t.j. aspon nastartovat neh ide posilovac brzd a riadenia.
vsetky napady vitane

auto.: 1,9dci 88kw megane 2 cabrio, strecha hore(chvalabohu).


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 12 Jún 2018 17:19 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Tá spojka bude, podľa mňa, chybný spojkový valček. Takto na diaľku ťažko povedať či hlavný pri pedáli alebo pracovný na prevodovke ale to by sa dalo podľa hladiny kvapaliny. Ak bude vytečená tak to bude skorej pracovným valčekom.
Pri tých dverách to vyzerá že zblbol centrál ale skôr by som to videl na problém s baterkou. Nie je elektrika, pravdepodobne zostal visieť štartér a vybil baterku. Ja by som si k autu zobral druhú a je dosť pravdepodobné že minimálne naštartovať pôjde.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 13 Jún 2018 20:06 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Apr 2018 20:15
Príspevky: 16
AUTO: thalia 1,2 16v
duster II 1.6Sce lpg
spam: Nie
bol som pri aute. vymenil som baterku, ktoru som z vecera do rana nabijal. som stale bez eletriky, jedine co ide je vystrazne bez zvukoveho doprovodu, (blika iba ten trojuholnik a vsetky styri smerovky) a ked sa zavrem do auta funguje tlacidlo zamknut auto a odomknut auto s tym ze kufor mam zablokovany - t.j. ak je auto zamknute s kufrom ani nepohnem, ak je auto otvorene kufor sa da iba nadvihnut o cca. jeden centimeter viac nie. velkou silou som neskusal nakolko to je cabrio a nechcem pokazit este mechanizmus otvarania/zatvarania strechy. poistky som iba otvoril ale nekontroloval-nebolo uz casu (na ktore poistky sa treba zamerat?) jedine co ma potesilo je ze pasuje tazne oko z thalie(na styri otocenia-dufam ze bude stacit na odtah). pozeral som brzdovu kvapalinu a mam tam ubytok vidim cca. to prepolenie nadrzky. ak dolejem dot4 pomoze to na zaradenie rychlosti-ak by som medzitym vyriesil eletriku a nastartoval? ako sa mozem dostat do kufra ak mi nepasuje kluc z karty? odrazenim zamku kufra sa dostanem k mechanizmu otvorenia kufra? komu to skor odniest? eletrikarovi alebo mechanikovi a vyriesit ,,spojku''. PS. pisem cez mobil zle sa to po sebe cita tak sorry za slovosled.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 13 Jún 2018 21:31 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Takže spojka vyzerá skôr na hlavný valec, pracovným by vytiekla kvapalina s jednej komory. Doliatie spojke nepomôže.
Poistky skontroluj hlavne pri baterke.
S kufrom ti neporadím, nemám šajnu prečo by šiel otvoriť iba na centimeter.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 16 Jún 2018 21:33 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Apr 2018 20:15
Príspevky: 16
AUTO: thalia 1,2 16v
duster II 1.6Sce lpg
spam: Nie
Poistky skontrolovane a ani jedna nie je vadna, pozeral som pod volantom aj vedla baterky aj pod tymi poistkami(niektore mali napis NISSAN), co su pri baterke. Odmontoval som aj kryt pod baterkou, vzduchovy filter aby som sa dostal k prevodovke - ziadny kabel nie je odtrhnuty(to som si chcel len overit ci ten rachot, co isiel od motora a nasledne odisla elektrika, ci nahodou nie je pretrhnuty kabel- ziadny vizualne a miernym tahom pretrhnuty nebol). Buduci vikend to ide autoeletrikarovi - dufam ze pomoze. Potom dam report.

PS.: pri otvoreni svieti ten gombik start/stop. (ak by niekoho, nieco napadlo)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 23 Jún 2018 22:14 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Apr 2018 20:15
Príspevky: 16
AUTO: thalia 1,2 16v
duster II 1.6Sce lpg
spam: Nie
dovod preco nesla eletrika je uz znamy - hlavna poistka na baterke (v zivote so o takej poistke nepocul) Ked sa dala nova eletrika isla, ale pri pokuse nastartova znova ju odpalilo - eletrikar povedal, ze je to mechanicka zavada s najvacsou pravdepodobnostou na starteri. Zajtra sa chcem dostat k starteru a pozret sa na neho, v knizke jak na to sa pise ,,demontovat katalyzator, demontovat kryci panely prostoru pred celnim sklem, kable od startera, vzduchove rury od turba a starter" co myslia demontovat kryci panely prostoru pred celnym sklom? k starteru sa ide zo spodku, ci?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 24 Jún 2018 21:35 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Apr 2018 20:15
Príspevky: 16
AUTO: thalia 1,2 16v
duster II 1.6Sce lpg
spam: Nie
starter vybraty, alternator odpojeny,(o.i. aj hadice od turba a katalyzator) a kable od nich sa nedotykaju kostry. postupne davana (systemom pokus omyl) nova poistka (7,5A 15A, 20A, 20A) ako nahrada za hlavnu, ta by mala mat 350A. Pokial som zapojil poistku eletrika isla, akonahle som stlacil pedal - brzdovy a stlacil tlacidlo Start/Stop odpalilo poistku. Pokial som nestlacil pedal a stlacil tlacidlo Start/Stop tak sa nic neudialo, z toho mi vyplyva, ze chyba je na okruhu startovania. Nakolko nie som eletrikar auto ide spat k eletrikarovi. Po vyrieseni dam report.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: nejde nastartovat, + spojka v tahu ?
OdoslaťOdoslané: 05 Júl 2018 20:52 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 10 Apr 2018 20:15
Príspevky: 16
AUTO: thalia 1,2 16v
duster II 1.6Sce lpg
spam: Nie
Po namontovani 180A poistky na baterku, auto ide nastartovat. Pri napajani alternatora som si vsimol obnazeny kablik zltej farby tak som ho prelepil izolepkou. Je mozne ze chyba bola prave v nom, ked sa dotkol alternatora, tak auto islo to skratu (ale to je len moja uvaha, neviem presne). Teraz je v servise na vymenu spojkoveho hlavneho alebo pracovneho valca. Ked auto bolo na jame vsimol som si, ze cez prevodovku unika brzdova kvapalina, tak to vyzera ze je v tahu spojkovy valec co je v prevodovke.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©