Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
1.9dCi 88kW pretlakovy ventil olejoveho filtra : Renault Mégane II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 25 Apr 2024 10:52

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: 1.9dCi 88kW pretlakovy ventil olejoveho filtra
OdoslaťOdoslané: 08 Mar 2017 13:10 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ
Obrázok používateľa

Založený: 05 Júl 2011 12:27
Príspevky: 25
Bydlisko: Považská Bystrica
AUTO: Scénic RX4 1.9 dCi Privilége Salomon 75kW
Mégane Scénic 1.6 16V 79kW BiFuel
Mégane Cabrio PH1 1.6 66kW
Mégane II PH2 1.6 16V 82kW
Mégane II PH1 1.9 dCi 88kW
Servuste,
chystam sa menit olej v mojom 1.9dCi 88kW r.v. 2005.
Teraz tam mam filter zhodny s benzinovymi motormi s pretlakovym ventilom kalibrovanym na 1,3bar
V mototechnach a e-shopoch takmer ani nevedia co predavaju. Vsetci mi tvrdia ze tie filtre su rovnake pretoze maju rovnake zavity a pasuju na niekolko typov motorov. Ano konstrukcne tam sedia ale rovnake urcite nie su, iba ak na pohlade ved kazdy otvara v pripade zanesenia obtokovy kanalik pri inom tlaku.
Diesel ktory olej znecistuje viac v porovnani s benzinom ma rovnaku velku filtracnu vlozku. Povedzme ze benzin ju zanesie po 15tis km, potom uz olej cez nu nevladze pretekat a pretlakovy ventil 1,3 bar otvori obtokovy kanalik. Diesel vytvori take iste mnozstvo necistot povezdme po 10tis km a zvysnych 5tis do vymeny mi nebude filtrovat olej ale bude mi len pretekat cez obtokovy kanalik. Preto som nazoru ze filter pre diesel by mal mat pretlakovy ventil kalibrovany na vyssi tlak. Na trhu su dostupne 2 aj 2,3 alebo 2,5 bar.
Neviete niekto aky typ tam ide?
Mozno tam aj ide s tlakom 1,3bar ale s vacsou filtracnou vlozkou ale taky rozmer nemaju.
Viem ze to vyzera ze robim z komara somara, ved je to len filter ale mam to auto vo vybornej kondicii, rad by som mu dal to co tam naozaj patri.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: 1.9dCi 88kW pretlakovy ventil olejoveho filtra
OdoslaťOdoslané: 08 Mar 2017 15:52 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Čiastočne máš pravdu ale funkčnosť filtra závisí od viacerých okolností a znečistenie je iba jednou z nich. Obtokový ventil má za primárnu úlohu prepustiť olej mimo filtra hlavne pri studenom oleji kedy je jeho viskozita značne vyššia. Nastavenie tlaku obtokového ventilu vo veľkej miere zohľadňuje i materiál a filtračnú plochu samotnej vložky.
Ak máš takéto vysoké požiadavky tak v prvom rade by som sa spýtal či používaš správny olej a potom prečo neskrátiš výmenný interval. Urobíš pre motor viac ako keď budeš bazírovať na vlastnosti filtra o ktorej si sa niekde dozvedel ale ani netušíš čo všetko znamená.

Moja rada je jednoduchá, skráť výmenný interval, daj slušný olej odporúčanej viskozity a kvalitný filter.
Najlepší filter je Mann a pre uvedený motor je určený filter W 79.


Prílohy:
filter.jpg
filter.jpg [ 111.14 KiB | Zobrazená 1807 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: 1.9dCi 88kW pretlakovy ventil olejoveho filtra
OdoslaťOdoslané: 08 Mar 2017 17:43 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ
Obrázok používateľa

Založený: 05 Júl 2011 12:27
Príspevky: 25
Bydlisko: Považská Bystrica
AUTO: Scénic RX4 1.9 dCi Privilége Salomon 75kW
Mégane Scénic 1.6 16V 79kW BiFuel
Mégane Cabrio PH1 1.6 66kW
Mégane II PH2 1.6 16V 82kW
Mégane II PH1 1.9 dCi 88kW
Dakujem za rychlu odpoved a detailnu specifikaciu funkcie filtra, aspon som si rozsiril obzor. vedomosti. :)
V aute som olej este nemenil, ked som ho kupil bol vymeneny a naozaj bol cisty. Bezne zvyknem menit oleje po 15tis. Olej som kupil elf typ ako je napisany v knizke.
Isiel som kupovat filter a az teraz som si uvedomil ze vzdy mi daju ten isty a to uz som kupoval na Scenic 1.6 16V, Thalia 1.4, Scenic RX4 1.9 dCi a teraz aj na Megane II 1.9 dCi.
Tak mi to zacalo vrtat v hlave ze tolko typov motorov a rovnaky filter? Mozno to tak naozaj ma byt, len sa mi to nezdalo.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©