Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu : Renault Mégane II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 20 Apr 2024 12:11

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 25 Aug 2012 01:02 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 25 Aug 2012 00:53
Príspevky: 10
spam: Nie
Ahojte, dnes nastal problém, začala mi blikať oranžová kontrolka - v manuály je to problém s ekológiou, alebo čo, no v tom momente mi auto začalo slabo ťahať, vo voľnobehu má cca 500ot. a keď pridávam tak dosť trhá, až vo vyšších otáčkach sa začne správať normálnejšie. Predtým mi išlo bez problémov na 4st. pri 50km/h a dokonca aj na 5ke, no teraz musím ísť na 3ke, inak ako keby zdochýňalo. Pri státí som dosť cítil benzín. Auto inak ide, tá kontrolka prestala niekedy blikať, keď som išiel na nižšej rýchlosti vo vyšších otáčkach. Takže otázka čo to môže byť? Sviečky? Žeby nešiel jeden valec? Stalo sa mi to akurát v BA, čo som aj teraz tu, takže nemám nejaké extra možnosti to lacno vyriešiť. Ak by to boli sviečky, tak potrebujem kľúč na ne..otázka, kde ho poblízku zohnať v sobotu, som v BA Nové Mesto pri Zimnom Štadióne a s akým rozmerom potrebujem kľúč na to. Ak to nie sú sviečky, čo to iné môže byť? Môže mi to poškodiť najako auto, ak by som na ňom prešiel ešte 150km domov? Tam už mám ľudí na to ktorým to viem zveriť, nech sa na to pozrú, ale tu v BA veľmi nie :(
Ďakujem za každú radu a pomoc ;) .

Auto je Renault Megan Grandtour r. 2006, 1,6L 16V Benzín


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 29 Aug 2012 07:44 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 16 Nov 2010 06:40
Príspevky: 226
AUTO: Renault Megane II 1,6 16v, 83 KW
Mohla ti odísť cievka, vtedy to ide na 3 valce a počase sa rozvieti kontrolka emisií a nepdporúča sa s tým veľmi jazdiť kvôli katalizátoru. Cievku zoženieš asi od 35€ a potrebuješ na to len 10-nu klúč a trochu šikovnosti zistiť, ktorá to je...

_________________
RENAILT MEGANE II 2003 1,6 16V 83kW
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 29 Aug 2012 13:17 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 25 Aug 2012 00:53
Príspevky: 10
spam: Nie
Ďakujem za odpoveď. V servise mi dali nové sviečky a skúsil vymeniť tie nádstavce z druhého auta na sviečky (to sú ti cievky?). No nič nepomohlo. Tak technik povedal, že musí odmerať kompresiu na valcoch a tam zistil, že dva valce majú nižšiu kompresiu....takže to musí, ževraj celé rozobrať a uvidí sa kde bude chyba...možno ventily :( .


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 18 Okt 2016 23:55 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 25 Aug 2012 00:53
Príspevky: 10
spam: Nie
Trochu po dlhšej dobe, ale znova mám nejaký problém a v servise mi povedali, že problém je na cievke č. 2...ktorá to je?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2016 09:15 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 09 Jan 2011 14:31
Príspevky: 178
Bydlisko: okr.NM
AUTO: Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4,diag.Renault-Clip,VCDS.OP-com,Fiat ecu scan.Auto com cpd.Kts 540 Esi 2
[quote="kashel"]Trochu po dlhšej dobe, ale znova mám nejaký problém a v servise mi povedali, že problém je na cievke č. 2...ktorá to je?[/quot

Druhá z ľava


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2016 11:19 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 25 Aug 2012 00:53
Príspevky: 10
spam: Nie
Dík, ešte jedna otázka, po výmene, je treba vymazať chybu z riadiacej jednotky? Je možné, že ak sa nevymaže, tak to pôjde aj tak zle?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2016 15:54 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Nevymazanie chyby nemá vplyv na funkčnosť novej cievky.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2016 17:19 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 25 Aug 2012 00:53
Príspevky: 10
spam: Nie
Lebo v servise mi povedali, že sa pokazila cievka č. 2, no nedal som ju vymeniť, kedže som mal dve kúpené. Pred výjazdom zo servisu mi vymazali chyby, auto išlo bez problémov aj bez výmeny cievky. Potom som doma cievku vymenil a chodil som tak týždeň, po týždni znova ten istý problém s autom, tak som nevedel či som správnu vymenil...druhú z prava, no ako mi tu poradili tak asi nie, tak som vymenil dnes ešte druhú z ľava a nič sa nezmenilo. Tak som išiel vymazať chyby, po vymazaní ide auto znova dobre...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2016 19:27 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Treba chápať súvislosti a definíciu poruchy. Diagnostika vie pomerne presne definovať závadu a určite nepíše "pokazená cievka - 2 valec". Definícia poruchy je presnejšia.
Poruchy môžu byť dočasné kedy po odstránení závady diagnostika sama zistí že je všetko v poriadku a kontrolku zhasne. V pamäti zostane iba záznam o prechodnej poruche ale to nič neovplyvňuje. Niekedy sa vyskytne závada trvalá a tá je signalizovaná aj uložená v pamäti i po oprave a treba ju zmazať.
Pri niektorých problémoch motor "padne" do núdzového režimu kedy používa základné hodnoty nastavenia a nepreberá dynamické hodnoty od snímačov. Tento stav sa dá vypnúť iba odstránením závady a vymazaním chyby.

Snáď som to popísal dosť zrozumiteľne aby si pochopil že niekedy stačí zmazať závadu, inokedy je treba i opravu a zmazanie a niekedy iba opravu.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Nízke otáčky, trhanie a strata ťahu
OdoslaťOdoslané: 19 Okt 2016 20:33 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 25 Aug 2012 00:53
Príspevky: 10
spam: Nie
Ďakujem za vysvetlenie.

Takže konkrétne na môj problém to vyzerá, že vznikne nejaká závada, ktorá donúti motor prejsť do núdzového režimu, no nie je to trvalá vada (myslím objaví sa raz z 20 štartov), takže po vymazaní chyby motor znova nabehol do normálneho režimu znova dokým sa tá závada znova neobjaví. Takže je ešte možné, že teraz po výmene zlej cievky a vymazaní chýb, sa už daná závada nevyskytne a auto bude bežať už v poriadku? Tú cievku mi povedali v originál Renault servise, že na valci č.2 je zlá.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 12 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©