Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica : Renault Mégane II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 25 Apr 2024 11:24

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 11 Júl 2011 08:10 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 11 Júl 2011 07:58
Príspevky: 9
Ahojte vsetci,
som tu novy a dva mesiace mam "novy" Megane II hatchbak 2003 (1.6, 16v, 83kw) naj. 31 000km, auto po starsom panovi. Po mesiaci som zbadal na prednych kobercekoch (pri nohach), ze su na nich kvapky vody a postupne stekaju na podlahu. Najprv to bolo pri plynovom pedali, potom sa to zacalo objavovat skor pred nohami spolujadca. Zistil som, ze to ide spod bocneho umelohmotneho krytu, tam kde je za nim schovany kabinovy filter vzduchu (jeho krajna spodna cast). Menil som ten filter hned ako som auto kupil. Ked zapnem klimu do minuty sa tam objavia kvapky vody. Spolu to moze byt asi pol deci mozno deci zrejme "kondenzu" z klimy. Je to normalne, alebo mam nieco upchane v odtoku na kondenzat? A preco to ide do kabiny a nie niekam von? Poradte prosim?
Dik.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 11 Júl 2011 08:29 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Na spodnej časti je nasadená hadička a vyvedený von. Pravdepodobne ju máš upchatú alebo vypadnutú.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 11 Júl 2011 11:43 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 11 Júl 2011 07:58
Príspevky: 9
Poradíš mi ako sa k tej hadičke viem dostať, aby som ju prečistil, príp. nasadil? Ide to zvnútra, a treba odstrojiť "kastlík" pred spolujazdcom? A kde ju mám hľadať?

Ďakujem za info
Fonzic


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 11 Júl 2011 20:48 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Hľadaj ju medzi telesom kúrenia a stredovým tunelom. Mala by byť prístupná po odstránení krytu tunela pri spolujazdcových nohách.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 15 Júl 2011 07:39 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 11 Júl 2011 07:58
Príspevky: 9
No našiel som si čas a zhodil som skrinku pred spolujazdcom. Dole v tuneli je kabínový filter, ktorý som vybral a dostal som sa (síce ťažko) ale predsa k výparníku klimatizácie, ktorý je hneď za filtrom. Zistil som, že odtiaľ mi neodteká nahromadený kondenz. Je tam totiž nahromadený špina z lístia a prachu. Skúšal som to vyčistiť so špicatým šrobovákom, ale je tam zlý prístup a moc sa mi to nepodarilo. Tam sa vlastne zachytáva lístie a špina, ktorá prejde cez systém vetrania až zvonku. Jediným riešením sa zdá byť vyčistenie (ešte neviem čoho), ale asi nejakého odtoku ktorým má ten kondenz odtekať. Ale z vnútra kabíny to určite nebude. V utorok idem na zdvihák do servisu, a pokúsim sa nájsť niečo pod autom, kadiaľ by ten nahromadený kondenz mal odtekať. Keď to vyriešim, budem všetkých informovať.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 15 Júl 2011 07:48 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Tá hadička ústi von. Neviem presne pri tomto aute ale väčšinou sa dá nájsť nad výfukom, v podlahe, rovno pod kúrením.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 15 Júl 2011 08:20 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 11 Júl 2011 07:58
Príspevky: 9
Budem to tam hľadať, keď to nájdem, pokúsim sa spraviť fotku a dám ju sem, aby som prípadne pomohol ostatným.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Zatekanie "kondenzu" klimy k noham spolujazdca alebo vodica
OdoslaťOdoslané: 06 Aug 2011 12:59 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 11 Júl 2011 07:58
Príspevky: 9
Takze som absolvoval servis a podarilo sa. Riesenie zatekania kondenzu do kabíny je pomerne jednoduche, ked mate zdvihak. Tu je postup aj s obrazkami: Odkrytovat motor, uvolnit plech okolo vyfukoveho potrubia (asi 8ks niecoho podobneho ako sroby), uvolnit ten plech a prestrcit ruku za plechom az k tunelu v oblasti priblizne 5 cm pred radiacov pakou. Je tam otvor (priemer asi 1 cm) a ten je väcsinou upchaty prachom, listim a inym sajrajtom. Takze to vsetko mechanicky vysparat (pozor hned ako to uvolnite vytecie vam to rovno na tvar) a mate hotovo. Zase pripevnit plech a mate znova na rok pokoj.


Prílohy:
Podvozok 2 otvor.jpg
Podvozok 2 otvor.jpg [ 48.64 KiB | Zobrazená 5236 krát ]
Podvozok 1.jpg
Podvozok 1.jpg [ 45.18 KiB | Zobrazená 5236 krát ]
Kabina vytekanie do vnutra.jpg
Kabina vytekanie do vnutra.jpg [ 20.53 KiB | Zobrazená 5236 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©