Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Prosim vas o radu pri kúpe auta : Renault Laguna I

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 05 Máj 2024 20:47

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Prosim vas o radu pri kúpe auta
OdoslaťOdoslané: 06 Máj 2011 05:47 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 06 Máj 2011 05:40
Príspevky: 1
Dobre den vsetkym

Prosim vas o radu mam na plane si kupit Renaul Lagunu r.v.95 az 97 len neviem sa rozhodnut ci nalepsie Disel alebo Benzin prosim vas o radu ake auto je najlepsie a prosim vas o uvedenie nacastejsich chyb auta prip. aj info o spotrebe podla vlastnych skusenostiach.

Dakujem za skore odpovede


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosim vas o radu kupa auta
OdoslaťOdoslané: 06 Máj 2011 06:43 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Základné dilema - benzín alebo diesel.
V princípe má diesel asi o tretinu menšiu spotrebu a o tretinu väčšiu životnosť ako benzín. Medzi zápory platí komplikovanejšia palivová sústava a s tým spojené i drahšie opravy. Pri týchto ročníkoch to nieje až také hrozné ale platí to vždy. Samotnou kapitolou je turbo ktoré je chúlostivé na kvalitu oleja.
Pri kúpe ojazdeného auta je situácia komplikovaná hlavne poctivosťou predajcu. Dnes už nieje otázkou či sú stočené kilometre ale o koľko. Bohužiaľ je to bežná prax a zapríčinili sme si ju sami lebo na stav kilometrov sa kladie príliš veľký dôraz. Stav jazdenky záleží ako sa oň staral predošlý majiteľ a to je temer vždy na aute i vidieť.
Častejšie alebo špecifické závady konkrétneho modelu ti napíšu jeho užívatelia, ja iba spomeniem Francúzsku elektriku ktorá si žije svojim životom.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosim vas o radu pri kúpe auta
OdoslaťOdoslané: 06 Máj 2011 07:38 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 16 Nov 2010 06:40
Príspevky: 226
AUTO: Renault Megane II 1,6 16v, 83 KW
A záleží aj na tom, na čo to auto budeš používať. Pokiaľ budeš jazdiť na kratšie vzdialenosti a menej kilometrov, tak je asi výhodnejší benzín, lebo sa skôr zohreje ako diesel, tým pádom skôr kúri. Keby si veľa km nabehal s nezahriatym motorom je to horšie ako 5-násobný počet km na dlhé vzdialenosti.

_________________
RENAILT MEGANE II 2003 1,6 16V 83kW
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosim vas o radu pri kúpe auta
OdoslaťOdoslané: 10 Máj 2011 07:40 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 06 Máj 2010 10:23
Príspevky: 220
Bydlisko: Trnava
AUTO: Renault Laguna 2.2dt Grandtour r.v.1999
Seat Alhambra 1.9tdi r.v.1998
Opel Frontera 2.2dti 16v r.v.2000
ja mám r.99 2.2dt a spokojný hneď po kúpe výmena oleja a žhavičov,pred zimou nemrznúca,,auto bolo bez stk a ek a prešlo bez známosti,,rozvody boli menené predchádzajúcim majitelom takže do tých som zatiaĺ neinvestoval
celkové hodnotenie moje--super auto,spotreba min medzi 4-5 litrov priemerne,,pohodlné,,mám verziu kombi tak odvezie toho viac,,,s tím kúrením je to pravda diesel neskoršie kúry ja mám digitalnu klímu tak to tak nepocitujem okná sa mi nerosia
motor má dobrý ťah a pri zopnutí turba sková aj takých nemeckých chválenkárov (čo vravia o renoltoch to najhoršie a pri tom majú zo svojimi autami koľko krát väčšie problémy ako mi vodiči renaultov)
ale nezáleží vždy len od názoru záleží aj od toho ako sa k autu správal predošlí majitaľa,,veľa šťastných KM ti prajem

_________________
mario


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©