Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112
Prosba o rady pri kupe : Renault Espace I, II, III a IV

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 20 Apr 2024 06:54

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Prosba o rady pri kupe
OdoslaťOdoslané: 14 Sep 2012 09:23 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 22 Sep 2010 16:45
Príspevky: 52
Ahojte, mam Megane Grandtour a z rodinnych dovodov by som ho chcel zamenit za Espace (Do Megana sa uz nezmestime... :o) ). Co sa tyka Megana, nemam mu co vytknut, je to super auto, slape ako ma. Keby som nemusel, nememin ho... A preto chcem prave Espaca. No kde nieco citam, tak same kydanie na Espace, ze je fest poruchovy, ze ma nanic motory, turbo a pod.... Chcem Vas teda poprosit o Vas nazor, resp. rady, na co si mam hlavne dat pozor pri kupe a ci vobec je Espace dobra volba. Konkretne by som chcel tento http://renault-grand-espace.autobazar.e ... 22380.html . Zodpoveda vekom aj kilometrami mojmu Meganu... Co myslite?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosba o rady pri kupe
OdoslaťOdoslané: 15 Sep 2012 22:59 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Espace ako taky nie je zla volba. ALe odporucam TI vyhnut sa 2.2dci .. skor 1.9dci


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosba o rady pri kupe
OdoslaťOdoslané: 27 Sep 2012 12:24 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 22 Sep 2010 16:45
Príspevky: 52
Falco napísal:
Espace ako taky nie je zla volba. ALe odporucam TI vyhnut sa 2.2dci .. skor 1.9dci

NO 1.9 mam v Meganovi a motorik ide ako ma... a aj spotrebou bude na tom lepsie, ale bude vladat?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosba o rady pri kupe
OdoslaťOdoslané: 27 Sep 2012 13:07 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Motor s turbom nema preco nevladat. Ja mam 307sw Peugeot s 79kW motorom vid. podpis a poviem Ti, ze to taha lepsie nez benzin 108kW co som mal. Dovod - turbo efekt ako to ja volam. Espace je sice skatula, ale nie nejak extra tazka. Takze ta 1.9 urcite postaci. Hlavne treba pamatat, ze diesel nie je na nahananie sa, ale na klludnu a pohodovu jazdu. Teraz nedavno som tahal na tej 307dme plne nalozenej briketami, t.j. auto malo cca 1600Kg, tahal som typka co mal cca tiez 1500kg, takze spolu 3 tony masy bezproblemov a ani som nemal pocit, ze nieco taham .. samozrejme dostavalo nahubu turbo .. s tym treba ratat ..

1.9ny su u tychto renaultov haklivejsie na turbo. Dost odchadza. Cca kazdych 80,000km uz ma turbo svoje najlepsie za sebou (ale to aj u inych naciek a motoroch). Ak s tym jazdis ako prasa, t.j. vytacas ho a potom nenechas turbo dochladit, vypnes motor, tym padom aj okruh chladenia pre turbo tak cakaj, ze po 30,000km ho budes mat v prdeli.

Na druhu stranu je lepsie kupit alebo dat repasovat turbo za 300eur nez to iste absolvovat na 2.2dci a plus k tomu trpnut kedy Ti odide kluka kvoli zlemu odsavaniu, ktorym tento motor trpi (sam som to zazil). A potom zhanat novy motor za 2000eur a cakat kedy aj ten skape.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Prosba o rady pri kupe
OdoslaťOdoslané: 27 Sep 2012 13:20 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 22 Sep 2010 16:45
Príspevky: 52
Falco napísal:
Motor s turbom nema preco nevladat. Ja mam 307sw Peugeot s 79kW motorom vid. podpis a poviem Ti, ze to taha lepsie nez benzin 108kW co som mal. Dovod - turbo efekt ako to ja volam. Espace je sice skatula, ale nie nejak extra tazka. Takze ta 1.9 urcite postaci. Hlavne treba pamatat, ze diesel nie je na nahananie sa, ale na klludnu a pohodovu jazdu. Teraz nedavno som tahal na tej 307dme plne nalozenej briketami, t.j. auto malo cca 1600Kg, tahal som typka co mal cca tiez 1500kg, takze spolu 3 tony masy bezproblemov a ani som nemal pocit, ze nieco taham .. samozrejme dostavalo nahubu turbo .. s tym treba ratat ..

1.9ny su u tychto renaultov haklivejsie na turbo. Dost odchadza. Cca kazdych 80,000km uz ma turbo svoje najlepsie za sebou (ale to aj u inych naciek a motoroch). Ak s tym jazdis ako prasa, t.j. vytacas ho a potom nenechas turbo dochladit, vypnes motor, tym padom aj okruh chladenia pre turbo tak cakaj, ze po 30,000km ho budes mat v prdeli.

Na druhu stranu je lepsie kupit alebo dat repasovat turbo za 300eur nez to iste absolvovat na 2.2dci a plus k tomu trpnut kedy Ti odide kluka kvoli zlemu odsavaniu, ktorym tento motor trpi (sam som to zazil). A potom zhanat novy motor za 2000eur a cakat kedy aj ten skape.

no to hej, ked som kupil Megana mal 125000, teraz ma 170000 a zatial motor ani turbo nerobili nijaky problem. Mal som trochu problem so vstrekovacmi,ale vravim, motor ako taky aj turbo uplne v pohode. Sem tam ho mozno vytocim pri predbiehani, ale standardne tych 2000 otacok... no a jasne ze s takym autom nebudem robit preteky do vrchu.... :lol: diky za rady...


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©