Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta : Dacia

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 01:11

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 17 Júl 2013 15:29 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 07 Okt 2009 09:27
Príspevky: 460
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Dacia Logan II Arctica 1,2 16V 55 kW
spam: Nie
Ahojte. Bol som si v pondelok objednať nový Logan, a prekvapila ma položka dopravné náklady. Auto nebolo na pobočke (Kestler), ale niekde v okolí. Vraveli mi, že je to bežná položka a platí sa vždy, aj vtedy, keď auto je na sklade, že je to nejaká príprava a podobne a že s tým majú náklady. Bolo to za rovných 200 €. Stretli ste s sa tým niekto? Je to v poriadku? Zaplatil som to, nechcel som sa s nimi hádať.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 17 Júl 2013 17:59 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
Ja by som nebol prekvapeny nicim. Odrbavanie pri predaji novych aut je bezne .. ja som bol namatkovo v Citroene ako uchadzac o auto v ramci tej uzasnej akcie, ktoru prezentuje ten tutmak co nevie ani poriadnu vetu sformulovat a dozvedel som sa asi tolko, ze cela akcia co je napriklad odpocet 3500 eur na auto za 20 000eur znamena asi tolko, ze odkupenie akehokolvek auta je odkupenie na zosrotovanie, takze za auto ponuknu 500eur a zvysok je akoze v tej akcii, ktora je uplne o nicom. Vseobecne dalsie poplatky a blbosti co tam nahadzali a dostali sme sa na take ceny, ze to volalo do neba. Ja mat peniaze tak auto len cash a sposobom tu mate tolkoto a dajte mi toto alebo chodte do <> a idem inam. Taktiez sme boli sa na Sandero pytat a v podstate som dosiel na cenu auta asi 15 000 za co som mohol mat peugeot 3008 v plnej vybave a nie Sandero v plnej vybave co znamena vlastne manualnu klimu a koniec. Vsetky tieto reklamy su odrby. A samozrejme to co si pisal Ty. Nevratne zalohy, poplatok za spracovanie, za dovoz, za prebratie, za stojne, za zachod na pobocke a neviem co .. vsak to co vam dame zlavu si predsa nahrabeme spat :)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 17 Júl 2013 18:05 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 07 Okt 2009 09:27
Príspevky: 460
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Dacia Logan II Arctica 1,2 16V 55 kW
spam: Nie
No mne okrem toho poplatku za dopravu nenaúčtovali už nič. Akurát sa sekli v cene koberčekov, ale napravili to tým, že znížili cenu za montáž zásterok, tak trochu som na tom ušetril.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2013 10:33 
Neprítomný
Odborník
Odborník

Založený: 16 Aug 2011 18:31
Príspevky: 441
btw, ja by som im normalne povedal, ze im tych 200 eur nezaplatim a ze nemam uz o auto zaujem :) oni by si rozmysleli ci Ti to nauctuju alebo nie .. proste s predajcami treba vydrbat .. Ty mas peniaze v ruke, oni potrebuju zarobit. Je to blbe, ale je to tak. Vstal by som a podal im ruku, ze nemam v tom pripade o auto zaujem, ze dakujem ;)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2013 12:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Nestíham sa čudovať čo dnes dokážu obchodníci vymyslieť. Robil som niekoľko rokov vo firme ktorá predávala a servisovala celý koncern WV. Položka "dopravné" nikdy neexistovala. Každé auto či objednané na sklad alebo priamo zákazníkovi bolo dopravené do na miesto predaja vždy ako na náklady importéra. Čo ti spomínali prípravu auta tak to bolo vždy položka "predpredajný servis". Obsahovala kontrolu auta na funkčnosť, kompletnosť výbavy, odstránenie konzervačných náterov a krytov, montáž dodávaného príslušenstva ( napríklad Škodovky boli dodávané so zásterkami ale neboli namontované). Celé to končilo umytím a krátkym školením zákazníka ohladne obsluhy. Celé toto preplácal importér.
Takže sú možnosti:
1, Renault či Dacia túto položku preniesli na predajcu
2, Predajca sa snaží mať nízke ceny tak položku účtuje samostatne
3, Predajca je špekulant a chce nahrabať i na maličkostiach

Osobne by som nasraný odišiel k inému predajcovi a tam sa informoval na presnú cenu totožného auta. Kestler má celkovo povesť drahého predajcu i servisu tak som si temer istý že u iného (hlavne v menšom meste) by si pochodil lepšie.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2013 14:11 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 07 Okt 2009 09:27
Príspevky: 460
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Dacia Logan II Arctica 1,2 16V 55 kW
spam: Nie
No v poriadku. Našťastie už v pondelok by som mal mať auto. Uvažoval som aj o inom predajcovi, ale v Bratislave už zrušili Istros, čo som mal bližšie k domu, a nejaký predajca je ešte niekde v Ružinove a potom už v iných mestách.

edit: je možné, že len zmenili položku predpredajný servis na dopravné náklady? ak áno, nie je to aj tak veľa, 200 eur za predpredajný servis?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 18 Júl 2013 16:51 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
Je to reoreticky možné. Pamätám si že na Škodovky to bolo 1800 SK.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Poplatok za dopravné náklady za dovoz nového auta
OdoslaťOdoslané: 23 Júl 2013 19:25 
Neprítomný
Profesionál
Profesionál
Obrázok používateľa

Založený: 22 Dec 2011 16:13
Príspevky: 473
Bydlisko: Rajec
AUTO: Renault clio lll facelift 1.2 16v 55kw
mna odrbali pri kupe noveho auta tim ze v ponuke boli aj folie na zadnych oknach a pri preberani uz neboli a mi povedali ze uz ich nedavaju a obkecali ma tak ze ani ma nenapadlo sa ani dohodnut alebo tak

_________________
kvalitne a spolahlive auto Renault


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 8 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©