Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112
Clio II - prebliknutie kontrolky hmlovky pri brzdení : Renault Clio II

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 29 Mar 2024 12:46

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Clio II - prebliknutie kontrolky hmlovky pri brzdení
OdoslaťOdoslané: 24 Júl 2011 21:00 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Júl 2011 20:19
Príspevky: 10
Mám Clio II r.v.12/2004, chcem sa opýtať, pri každom brzdení mi na dispeji prístrojovej dosky na stotinu sekundy na blikne(len veľmi slabo) signalizácia zadného hmlového svetla. Blikne mi to len akonáhle zošliapnem brzdový pedál a ďalej počas brzdenia už nebliká(nesvieti). Prosím Vás, viete niekto, čo to znamená? P.S.: Ešte mi nefunguje podsvietenie regulátorov(3) vzduchu a klimatizácie v strede pod autorádiom? Kontroloval som poistky, tie sú v poriadku. Je to otázka nejakej žiarovky? Dokážem si to vymeniť aj sám? Vopred ďakujem. Fari1601


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Clio II -
OdoslaťOdoslané: 24 Júl 2011 22:10 
Neprítomný
Renault King
Obrázok používateľa

Založený: 18 Okt 2009 11:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Galanta
AUTO: Renault Megane IV GrandCoupe 140 Intens 2/2023
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009 - dcera
spam: Nie
Nabudúce daj svoj dotaz do správneho vlákna.Čo sa týka prebliknutia kontrolky zkontroluj a očisti ukostrenie oboch zadných svetiel.Kostriace body sú v kufri pod každý svetlom.Ak si zručný tak si žiarovky v podsvietení dokážeš vymenit sám. Návod ako na to prebraný z iného fóra:
Přídávám trošku upravený návod + fotky odemě kdyby někdo něco neveděl :)
1. Pro lepší manipulaci s panelem doporučuju vytáhnout rádio ( avšak kdo je šikovnej, nemusí ) .
2. Panel topení drží na 2 imbusových šroubech ( 2,5 , nejsou to klasické imbusy, nevím jak je popsat ). Ty imbusové šrouby jsou jakoby pod tím panelem.
3. Panel opatrně vycvakneme směrem nahoru , pak již je volný.
4. Aby jsme mohli panel od topení protáhnout, budeme muset demontovat plast okolo řadicí páky.
5. Vytáhneme popelník směrem k sobě, hned je vidět další šroub.
6. U kolejnic sedadel jsou další 2 šrouby.
7. Vyckanout krycí manžetu řadicí páky
8. Potom ten plast drží vepředu ( u nohou řidiče a spolujezdce ) z každé strany plastová příchytka, vycvaknout směrem do boku.

Následují 3 značně otravné věci:
- musíš odpojit kabely od zapalovače
- odpojit kabely od tlačítka zamykání (pokud máš centrál)
- odpojit kabely od tlačítka výstražných světel
<-- většinou nevidíš, jakým způsobem se kabel odpojuje, takže je to hra na slepo

Odhodíš plast a máš přístup k panelu ovládání větrání. Mohu ti vřele doporučit, po výměně žárovek před smontováním důkladně zkontrolovat, jestli skutečně svítí, zkusit něma navíc třeba zahejbat.

Následná zpětná montáž je už na vás. Já jsem první zadělal panel topení, vyzkoušel zda vše funguje . A pak jsem tam vrátil ten plastovej dekl.

Jedna věc pánové. Nebojte se toho :) Já mám od přírody obě ruce levé, a zvládnul jsem to bez potíží.

Náhradní žárovku ve výbavě nenajdete, ale dá se koupit na benzínce za 15 Kč :)
Foto :
Kód:
http://coaxial.rajce.idnes.cz/osvetleni_interieru_thalia/

<o> <o> <o>

_________________
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Clio II po 120 000 km
OdoslaťOdoslané: 24 Júl 2011 22:39 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Júl 2011 20:19
Príspevky: 10
Diki moc amater3 za podrobný popis demontáže, vyzerá to, že by som to mal zvládnuť, otázka znie, prečo je potrebné odpájať tie 3 káble(zapalovač, zamykanie a výstražné)? Prosím Ťa amater3, ako si myslel "daj to do správneho vlákna"? Sorry, na fóre som nový. Vie mi niekto poradiť, akú sviečky idú do Clio II r.v. 12/2004 1.2 16V?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Clio II -
OdoslaťOdoslané: 25 Júl 2011 03:01 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 23 Sep 2009 22:11
Príspevky: 3024
Bydlisko: kúsok od Trnavy
AUTO: Clio II 1,4 Extréme, automat
spam: Nie
téma presunutá a opravený názov, pôvodne "Clio II" - pastorek


Tie tri konektory je treba odpojiť aby bolo možné demontovať stredový panel.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Clio II - zapaľovacie sviečky
OdoslaťOdoslané: 25 Júl 2011 08:07 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 24 Júl 2011 20:19
Príspevky: 10
Vie mi niekto poradiť, akú sviečky idú do Clio II r.v. 12/2004 1.2 16V? Aká je vzdialenosť elektród?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Clio II - prebliknutie kontrolky hmlovky pri brzdení
OdoslaťOdoslané: 25 Júl 2011 15:21 
Neprítomný
Renault King
Obrázok používateľa

Založený: 18 Okt 2009 11:57
Príspevky: 555
Bydlisko: Galanta
AUTO: Renault Megane IV GrandCoupe 140 Intens 2/2023
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009 - dcera
spam: Nie
Kniha Jak na to uvádza u typu motora D4F 1,2 16V sviečky Champion REA 8 MCL a Bosch VR 8 SE.Vzdialenosť elektród 0,9 mm u oboch typov. <o> <o> <o>

_________________
Renault Thalia 1,2 16V Privilége 7/2009


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Clio II - prebliknutie kontrolky hmlovky pri brzdení
OdoslaťOdoslané: 23 Apr 2012 09:45 
Neprítomný
Užívateľ
Užívateľ

Založený: 13 Apr 2012 08:10
Príspevky: 13
spam: Nie
Fari1601 napísal:
Mám Clio II r.v.12/2004, chcem sa opýtať, pri každom brzdení mi na dispeji prístrojovej dosky na stotinu sekundy na blikne(len veľmi slabo) signalizácia zadného hmlového svetla. Blikne mi to len akonáhle zošliapnem brzdový pedál a ďalej počas brzdenia už nebliká(nesvieti). Prosím Vás, viete niekto, čo to znamená? P.S.: Ešte mi nefunguje podsvietenie regulátorov(3) vzduchu a klimatizácie v strede pod autorádiom? Kontroloval som poistky, tie sú v poriadku. Je to otázka nejakej žiarovky? Dokážem si to vymeniť aj sám? Vopred ďakujem. Fari1601



ahoj,

ja som mal to isté a chyba bola v konektory pre pripojenie zadných svetiel, resp. ukostrovací pin bol veľmi voľný. So skrutkovačom som ho jemne prihol a všetko v poriadku.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©