Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Iceman - Twingo RS-Cup : Renaultforum tím a členovia - 18

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 28 Mar 2024 14:16

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 222 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 22 Apr 2013 10:14 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
V sobotu 20.4.2013 bol v padocku na Pezinskej babe prvý pretek seriálu Majstrovstiev SR v autoslalme. Twingo nesklamalo a skončilo v tvrdej konkurencii 2. v S-1600 a 4. absolútne. Vyhralo Saxo Miša Nováka, za ktorým som sa na štarte cítil v Twingu ako v autobuse.:-) Škoda, že sa tento rok neorganizuje viac slalomov aj na východe (Len jeden 15.6. v Prešove, ktorý je aj pretekom FIA-CEZ, tak si rezervujte čas, čo ste z okolia. Bude na čo pozerať), kde trate svojim rallye charakterom veľmi vyhovujú podvozku Twinga a to Saxo by tam nemalo pre svoju malú svetlú výšku a tvrdý podvozok šancu. Dalo by sa tak zabojovať aj o titul. Kamarátovi Vladovi Okálimu, s ktorým jazdíme slalomy FIA-CEZ a sedlá perfektne porobený Renault Clio RS v S-2000, som nadelil neskutočné 4 sek. Osobne mi prišiel pogratulovať a že nechápe, čo sa dialo. Potešilo ma to. :-) Ďaľší pretek MSR je 8.5. v Driver academy na Slovakiaringu.


Prílohy:
baba3 - kópia.jpg
baba3 - kópia.jpg [ 99.99 KiB | Zobrazená 4614 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 22 Apr 2013 10:39 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13 Feb 2012 14:09
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Renault Scenic 1,6 16V r.v. 2000
Gratulujem a drzim palce.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 22 Apr 2013 20:57 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
Ďakujem, Tomino.:-)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 09 Máj 2013 20:47 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
Včera (8.5.2013) sa mi podaril husársky kúsok na preteku Majstrovstiev SR v autoslalome na trati Driving academy pri Slovakiaringu. V prvej ostrej jazde, pri prudkom brzdení do vracáku na konci najrýchlejšieho úseku sa mi podarilo zodvihnúť zadné kolesá tak vysoko, že som sa dotkol vozovky spodnou časťou predného nárazníku. Už to vyzeralo na prevrátenie cez predné kolesá, tak som odbrzdil, na čo zadok tvrdo dosadol, ozvala sa silná rana a ja som si myslel, že mám zlomené zadné tlmiče a odtrhnutý predný nárazník. Preto som zastavil. Ohliadkou som zistil som, že autu absolútne nič nie je (až na ošuchnutý spodok nárazníku), tak som pokračoval v preteku.V ďalších dvoch jazdách som Twingo trochu vzadu zaťažil a „miernejšie“ brzdil. Bolo z toho aj tak 3. miesto v S-1600 v MSR. Klobúk dole před pánmi konštruktérmi z Renault Sport vo Francúzskom Diepe. P.S. Trať bolo perfektná, na úrovni skoro ako v Rakúskom Teesdorfe. …Fotka je robená starým mobilom, tak prepáčte jej kvalitu.:-)


Prílohy:
v 032 - kópia.JPG
v 032 - kópia.JPG [ 74.43 KiB | Zobrazená 4562 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 20 Máj 2013 23:04 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
Mám za sebou úžasný víkend. V sobotu v Přerove som mal svoj deň a bol som po 1. aj 2. jazde na 2. mieste vo FIA-CEZ a 1. v MČR, ale v rozhodujúcej 3. jazde, prišiel minútu pred mojim štartom 5 minútový lejak a nakoľko moji najväčší súperi štartovali až cca za 35 minút, trať im oschla a tak ma dali "dole" a skončil som na 3. mieste vo FIA-CEZ a aj MČR. Aj tak som veľmi spokojný s výsledkom, ale to 1. miesto by ma viac potešilo.:-)
V nedeľu sa mi splnil detský sen. Zažil som aspoň čiastočne atmosféru jazdca Barum rally, nakoľko organizátori ďaľšieho preteku FIA-CEZ a MČR použili trať jej jednej rýchlostnej skúšky (RS Maják a býval som na nej ako divák) a všetkého, čo s tým súvisí (systém štartu, zabezpečenia trate, povolení u štátnych orgánov, množstvo divákov pri trati, šotoliny...potvrdilo sa mi pravidlo, že zákruta, kde je veľa divákov má nejakú záľudnosť, ...) Trať mi nádherne sadla, ale nakoľko celá viedla do kopca, skončil som v MČR až na 4. mieste (predomnou silno dymiace "sériové" VW Polo TDI a 2x Subaru STi). Vo FIA-CEZ som skončil 5. v SPC (pichla sa tam ešte rakúska Honda CRX). V nedeľu som si asi najlepšie v živote zajazdil na aute. Ruky sa mi triasli 5 minút po každej jazde, čo je znak, že som dal do jazdy všetko. Z videí, čo som mal možnosť vidieť, som prvú sériu kužeľov po štarte išiel jediný na plný plyn (maličké Twingo-ale chcelo to aj super sústredenie). Organizátorom sa podarilo spojiť nespojiteľné - slalom, rally a preteky do vrchu. To sa prejavilo na počte 114 prihlásených jazdcov a pretek dokončilo 95 (boli to aj majstrovstvá Rakúska a o to viac teší moje umiestnenie vo FIA-CEZ, kde som teraz priebežne tretí). Je to zatiaľ ťažko realizovateľné, ale vidím toto spojenie disciplín ako jedno z riešení záchrany motošportu v ťažkých časoch.:-)
Prikladám videjko z 3. jazdy z RS Maják: http://youtu.be/uhr5eePuxP4


Prílohy:
130519_Slalom_01_DH_1435.jpg
130519_Slalom_01_DH_1435.jpg [ 347.82 KiB | Zobrazená 4484 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 10 Jún 2013 23:36 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
Včera 9.6.2013 som sa zúčastnil krásneho preteku FIA-CEZ a Maďarských majstrovstiev v autoslalome na okruhu Kakucs-ring. Moja skupina SPC (sériové autá bez úprav) bola ako vždy veľmi nabitá dobrými autami a po prvom kole som až 6. v Maďarskom šampionáte, čo bolo hrozné, ale na tie 4 super Hondy CRX a Saxo som zatiaľ nemal. V snahe doviezť vnúčikovi nejaký pohár a aj si potvrdiť miesto v seriáli, dal som do preteku všetko, čo vo mne je. Twingo fungovalo na 100 % (ako vždy), svietilo konečne slnko a tak sa menila teplota povrchu trate. Nastúpila alchýmia tlaku pneumatík, znalosť trate a plné sústredenie na jazdu. Zatiaľ, čo iní si v každom kole čas zhoršili, mne sa darilo čas zlepšovať. Bolo z toho nakoniec nádherné 2. miesto v Maďarskom šampionáte v S-1600(S3) a 5. miesto vo FIA-CEZ v SPC. Z piatich slovákov na oveľa výkonnejších autách som skončil 1., čo ma veľmi teší(Nissan 2,0 GTI a Opel speedster 2,0 turbo a striedali sa na nich dvaja jazdci). Dal som im v súčte jázd každému priepastných 5 sekúnd a mali by sa zamyslieť nad sebou. Oproti roku 2012 som sa zlepšil skoro o 13 sekúnd, čo nechápem, ale je to tá alchýmia s tlakmi a znalosť superauta RENAULT TWINGO. A sranda je, že zatiaľ čo iní si svoje "sériovky" odviezli na vozíkoch domov, mňa Twingo odviezlo samo. Kiež by to aj naďalej tak fungovalo. Pridávam video najlepšej mojej jazdy v 3. kole. Video zase trošku seká, ale je to chyba YT. Mrknite to. Ja osobne som maximálne z nej spokojný a aj reakcie pri vyhlasovaní výsledkov to potvrdzovali. Dokonca víťaz skupiny János Vizkelety(Honda CRX so samosvorom (? v sériovke a nestlačiteľným sériovým podvozkom) ma pozval na hamburger, nakoľko alkohol sme nemohli. http://www.youtube.com/watch?v=fdV81U_KIik V sobotu 15.6. ma čaká slalom FIA-CEZ a MSR v Prešove. Držte palce, tá trať je stavaná na Twingo, tak nech to aj tam vyjde.:-)


Prílohy:
P1150009.jpg
P1150009.jpg [ 164.11 KiB | Zobrazená 4259 krát ]
DuEn_58HegCsiRaceKupa_127.jpg
DuEn_58HegCsiRaceKupa_127.jpg [ 92.09 KiB | Zobrazená 4259 krát ]
DuEn_58HegCsiRaceKupa_126.jpg
DuEn_58HegCsiRaceKupa_126.jpg [ 99.61 KiB | Zobrazená 4259 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 16 Jún 2013 21:22 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
V sobotu 15.6.2013 sa potvrdilo, že trať v Prešove je stavaná na Twingo. Väčšina trate bola postavená na parkovisku pred Mestskou športovou halou a jazdila sa na 1. a 2. prevodový stupeň. V snahe využiť túto šancu, som išiel až nad moje osobné schopnosti. Po štarte nasledoval asi 350 m dlhý rovnejší úsek, kde získavali silné autá náskok, ktorý som ja musel dobehnúť v "motanici" pred športovou halou. V treťom kole, kde už by som mal trať ako tak poznať, som išiel v jednom úseku tak rýchlo, že som zrazu nemohol nájsť pokračovanie trate. To sa mi ešte nestalo. Asi stárnem.:-) Trochu som pribrzdil a našťastie som sa zorientoval, ale stálo ma to nejaké desatinky. I napriek tomuto "zaváhaniu" som vyhral v Majstrovstvách SR triedu S-1600, 2. som bol absolútne a vo FIA-CEZ som skončil 2. v triede SPC. Škoda toho zaváhania, lebo po dvoch kolách som bol 1. absolútne v MSR. Nevadí, aj tak som spokojný a Twingo si zaslúži obdiv. Ani raz nezaváhalo a absolvovalo 900 km po vlastnej osi na pretek. Klobúk dole. Darilo sa aj našemu členovi Oreillimu, ktorý so svojim perfektne porobeným Renaultom 5 skončil 2. absolútne medzi jazdcami bez licencie pretekára.:-)


Prílohy:
img-0387-4 - kópia.jpg
img-0387-4 - kópia.jpg [ 91.69 KiB | Zobrazená 4213 krát ]
img-0095-5 - kópia.jpg
img-0095-5 - kópia.jpg [ 92.2 KiB | Zobrazená 4213 krát ]
Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 16 Jún 2013 21:57 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 13 Feb 2012 14:09
Príspevky: 94
Bydlisko: Bratislava
AUTO: Renault Scenic 1,6 16V r.v. 2000
Gratulacia


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 19 Jún 2013 16:23 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý

Založený: 10 Apr 2010 14:41
Príspevky: 124
Pridavam sa aj ja ku gratulacii kedze si nepamatam ci som ti zablahozelal na mieste. ;)

_________________
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Iceman - Twingo RS-Cup
OdoslaťOdoslané: 19 Jún 2013 19:15 
Neprítomný
Pokročilý
Pokročilý
Obrázok používateľa

Založený: 22 Mar 2010 22:47
Príspevky: 190
Bydlisko: Bratislava-Petržalka
AUTO: Renault Twingo RS2-Cup
Ďakujem obom za gratuláciu. A aj ja Ti Oreilli pre istotu gratulujem, lebo som nestíhal po preteku. Ste dobrá zostava s tým "šedým diablom". Pozeral som Tvoju jazdu.;-)


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 222 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©