Strict Standards: Non-static method utf_normalizer::nfc() should not be called statically in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/utf/utf_tools.php on line 1781

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 483

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/bbcode.php on line 112

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /data/8/7/87915072-9b4b-439c-9622-7e54483d8870/renaultforum.sk/web/includes/functions_content.php on line 673
Aka navigacia do auta? : Audio, GPS, video a príslušenstvo - 2

Renault fórum

Renault forum a Renault klub Slovensko
Práve je 24 Apr 2024 16:29

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Solárne elektrárne na dom
Lacné baterie do notebooku



Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 26 Sep 2009 21:36 
Neprítomný
Skúsený
Skúsený
Obrázok používateľa

Založený: 02 Sep 2009 18:38
Príspevky: 222
Bydlisko: GALANTA
AUTO: Renault Clio Grandtour 1,2 TCE
Chorvátsko je v MIO MOOV 330 pokryté na 30 %, ale tento rok odskúšané, cesta nazad po starej D1, jedno malé zaváhanie, ale moje. Nakoniec ma naviedla OK. No dosť problémov má na kruhových objazdoch. Neurčí presne výjazd. V Maďarsku sa však oplatí sledovať značenie, to je lepšie ako u nás. To je podľa mňa neaktuálny stav máp.
Vidím to takto: ak niekto ide prvý krát do neznáma, navigácia, hoci so starými mapami, ho navedie nakoniec na miesto a vtedy je jedno, ak si aj do 50 km nadíde. To sú navigácie pre hoby. Ak by niekto chcel 100 % navigáciu, mala by zvládať vyhodnocovanie dopravných hlásení, aby sa nedostal do zápchy, čo by som napríklad ja ocenil - každý deň známa cesta Bratislava - Galanta, ale kvoli zápcham nie bez problémov, a možnosť aktualizácie máp častejšie minimálne raz za mesiac. To však už aj sumy sú niekde vyššie.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 26 Sep 2009 21:57 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
A aku mas navigaciu MILBAC?


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 27 Sep 2009 13:07 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ
Obrázok používateľa

Založený: 25 Sep 2009 21:01
Príspevky: 53
Bydlisko: PB
AUTO: Clio 1.9Dti
Aktualizáciu máp každý mesiac? To nie je nikde na svete!Ja mám Chorvátsko aktualizované 2.2009, neviem kde zoženieš novšiu aktualizáciu.Pokrytie má oveľa vyžčie ako hovoríš!

_________________
Clio 1.9 Dti


Hore
 Profil  
 
 Predmet príspevku: Navigon 7310 skúsenosti
OdoslaťOdoslané: 05 Okt 2009 22:12 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
Takže moje skúsenosti s Navigonom 7310.
Tato navigácia nemá slovenske hlasy a ani SK menu.
Dlho som hľadal na nete a nenašiel som žiadne SK hlasy, alebo menu.
Takže musím používať češtinu. Ale nie je to nejaký veľký problém.
Po nainštalovaní softu od navigonu- Navigon FreshMaps (je to freewarov8 aplikácia kde sú dostupné aktualizácie software a okrem iného si môžete zakúpiť aj mapy. Program je k stiahnutiu na http://www.navigon.com) som si aktualizoval nové mapy na Q3 2009 od NAVTQU http://www.navteq.com/ a soft na MN 7.4.

Grafika a navigácia je pekná a plne funkčná.
Menu NAVIGON je logické a v celku prehľadné.Len si treba naň zviknut, pretože je trochu odlišne od iných navigácii.
7310-ka nie je žiaden multimediálny stoj, je to len navigácia s možnosťou pripojenia mobilného telefónu cez Bluetooth.

Hlavné menu sa skladá s možnosťou voľby cieľa, výberu z vlastných cieľov, domácu adresu či možnosť zobraziť si aktuálnu mapu.
V spodnom riadku však netreba prehliadnúť položku Možnosti, prostredníctvom ktorej sa dostanete k nastaveniam navigácie či dokonca k tzv. SOS ikone, ktorá znamená pomoc v prípade núdze. Po jej rozkliknutí získate informáciu o poslednej známej polohe a môžete sa nechať navigovať k najbližšej čerpacej stanici, polícií, nemocnici či do lekárne.

GPSko som par dní skúšal na Slovensku a momentalne ho testujem v Írsku.

Načítanie aplikácie Navigon je okolo 30 sek.Čiže ako u IGO 8.
Ďalšia vec ktorá nepoteší je, že sa nedajú pridať POI body len tek, iba cez platenú aplikáciu POI WARNER, ktora stoji 20 Eur.
Čo už zaplatil som a trápim sa s týmto softvérom.Je trošku komplikované ho na začiatku pochopiť.
Na ládoval som sem poi body ako tesco, lidl, aldi, hrady, jaskyne, čerpačky atd.

Neskor doplnim ako funguju tieto POI body v praxi na cestách.

Dizajn a spracovanie navigácie
Na vyberanie navigácie som si tak chvíľu zvykal a aj na vkladanie navigácie do držiaka, pretoze navigácia sa vyberá zatlačením na mechanický zámok v spodnej časti držiaka. Pri veľkých otrasoch auta počas jazdy držala navigácia v držiaku ako pribitá. Skvelé konštrukčné riešenie.

Inak navigácia naviguje dobre, mapy sú dobré.
Spokojnosť s touto mašinou je na 93%.

Obrázok


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 01 Nov 2009 13:33 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Nov 2009 13:13
Príspevky: 35
Bydlisko: BRATISLAVA
AUTO: Renault Megan II sedan, 83kW, ccm 1600, 16 vent., 2004
Ahoj, čo tak car audio gps? Mňa oslovil SENCOR SCD 9304, v cene 263.-€. Neviem či to zvládnem namontovať sám, mám obavu zo správneho zapojenia ovládania pod volantom a neviem či to nepotrebuje aj nejaký rámik ak sa dá orginál rádio preč.Dík.Zdravím <a>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 01 Nov 2009 15:09 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
Kristian napísal:
Ahoj, čo tak car audio gps? Mňa oslovil SENCOR SCD 9304, v cene 263.-€. Neviem či to zvládnem namontovať sám, mám obavu zo správneho zapojenia ovládania pod volantom a neviem či to nepotrebuje aj nejaký rámik ak sa dá orginál rádio preč.Dík.Zdravím <a>

Tak toto autorádio s Navigáciou má výbornú cenu.Mapy má od Teleatlas, čiže jedny s najlepších.V zahraničí oceníš TMC prijímač na dopravné hlásenia, avšak na SK zatiaľ nefunguje.
Jednu malú nevýhodu by som videl v 3,5 "dotykovým LCD displejom, pretože pre mňa je malý, osobne preferujem väčšie displeje. <a>


Zapojenie by si mal zvládnuť aj sám. Mala by tam byt pri balená schéma zapájania. A určite budú aj káble označené. Tak by to malo byt v pohode. <heh>

No a ten rámik nepotrebuješ, keď sa ti zhodujú rozmery.


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 02 Nov 2009 18:26 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Nov 2009 13:13
Príspevky: 35
Bydlisko: BRATISLAVA
AUTO: Renault Megan II sedan, 83kW, ccm 1600, 16 vent., 2004
Dik kámo, si ma upokojil.Na obzore vidím sa vynárať aj problém so správnym pripojením na ovládanie pod volant.Btw diera čo ostane po fabrickom rádiu bude asi nejaká hranatá, možno by to predsa len spravil rámik,všetko dobré do IRL želá Kris <a>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 02 Nov 2009 20:32 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
Vdaka...
a to ovládanie pod volant potrebuješ :?:


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 02 Nov 2009 21:20 
Neprítomný
Prispievateľ
Prispievateľ

Založený: 01 Nov 2009 13:13
Príspevky: 35
Bydlisko: BRATISLAVA
AUTO: Renault Megan II sedan, 83kW, ccm 1600, 16 vent., 2004
No ak tam už je, tak je škoda nevyužiť ho.Zdraví Kris


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
 Predmet príspevku: Re: Aka navigacia do auta?
OdoslaťOdoslané: 02 Nov 2009 21:26 
Neprítomný
Administrátor
Administrátor
Obrázok používateľa

Založený: 11 Aug 2009 21:23
Príspevky: 770
Bydlisko: Vrable
AUTO: mazda zatiaľ
Ok ale nemal by biť problém to zapojiť aj pod volant. Zapamätaj si alebo odfoť aké káble sú s pod volantu zapojene do terajšieho radia a podla toho sa aj zapoja nove.
Keď bude problém tak pomôžeme to vyriešiť... <zmuk>


Hore
 Profil Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mailovú správu  
 
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci si toto fórum: Žiadny registrovaný používateľ


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete zasielať súbory v tomto fóre

Hľadať:
Skočiť na:  
cron



partneri

©renaultforum, Powered by phpBB ©